WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jaki sport pomaga pozbyć się tłuszczu z brzucha?

25 kwiecień 2019

Zapomnij o magicznych pigułkach i innych cudownych metodach promowanych nieraz przez czasopisma. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, musisz robić dwie rzeczy: ćwiczyć i dobrze się odżywiać. Nie, nie odchodź, obiecujemy – będzie dobrze! Jeśli posłuchasz naszych rad i utrzymasz motywację, efekty zdecydowanie Cię zadowolą. Podążaj za wskazówkami!

Aby spłaszczyć brzuch, dostosuj swoją dietę

Zanim w ogóle zaczniesz uprawiać sport, jednym z podstawowych elementów sukcesu będzie zdrowsze odżywianie się. Żegnajcie przekąski w postaci ciast, chipsów i kebabów, witajcie warzywa, pełne ziarna i rośliny strączkowe z wysoką zawartością błonnika, który wpływa dobroczynnie na perystaltykę jelit. Możesz też zaufać pokarmom probiotycznym: jogurt, kefir, kiszonki, a nawet chleb na zakwasie usprawnią proces trawienia. Ogólnie rzecz biorąc, wybieraj produkty niskokaloryczne, ale o wysokiej wartości odżywczej, takie jak gotowane warzywa, które są bogate w błonnik i lekkostrawne. Zrób też miejsce dla białego mięsa, ryb i węglowodanów (w niewielkich ilościach do każdego posiłku). Pamiętaj, by jeść powoli – to kluczowe dla optymalnego trawienia.

aptonia dieta

Fot 1. Materiał własny | Uprawiając sport nie zapomnij o właściwej diecie

Ostatnia rada: dużo pij, zwłaszcza między posiłkami. Woda, herbaty i napary to Twoi najlepsi przyjaciele.

Cardio na płaski brzuch

Gdy chcesz spalić tkankę tłuszczową, zwłaszcza tę wokół brzucha, cardio to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie. Możesz wybrać różne formy: fitness, chodzenie, bieganie, burpees, skakankę, pływanie, kolarstwo… Niezależnie od dyscypliny im dłużej i efektywniej trenujesz, tym więcej schudniesz. Przeciętnie ciało zaczyna wykorzystywać głębokie rezerwy tłuszczu po 45 minutach. Kontynuuj, będzie warto! Ludzie często myślą, że wykonywanie wielu ćwiczeń na brzuch to świetny sposób, by stał się on płaski. Niestety, to nieprawda – tradycyjne brzuszki rozbudują masę mięśniową, a to niekoniecznie coś, czego sobie życzysz.

decathlon

Fot 2. Materiał własny | Zasada jest prosta: im dłużej i efektywniej trenujesz, tym więcej schudniesz

Zamiast tego skup się na rzeźbieniu brzucha i talii – te ćwiczenia zaangażują Twoje mięśnie głębokie (biodrowe, lędźwiowe, poprzeczne i skośne brzucha) i podkreślą ten słynny, tak bardzo pożądany „płaski brzuch”.

Teraz masz wszystkie narzędzia niezbędne do osiągnięcia celu. Bądź cierpliwy i utrzymaj motywację – prędzej czy później zobaczysz efekty.

A jakie są Twoje porady na temat płaskiego brzucha? Podziel się wskazówkami!

Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu