WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Motywacja do rzucenia palenia – a może sport?

11 czerwiec 2019
#PORADY

E-papierosy, plastry, hipnoza, akupunktura czy po prostu silna wola – z pewnością próbowałeś już wszystkiego, by przestać palić. Nic jednak nie zdaje się działać i zawsze w końcu się poddajesz.

A czy próbowałeś uprawiać sport? Może na to nie wygląda, ale aktywność fizyczna pomoże Ci łatwiej osiągnąć cel i tym samym ostatecznie skończyć z tytoniowym nałogiem. Tłumaczymy, jak to działa.

Fot 1. Materiał własny | Sport może okazać się świetną motywacją do rzucenia palenia. Spróbuj!

Rzucanie palenia i uprawianie sportu, by poprawić zdrowie

Głównym powodem, dla którego palacze chcą rzucić papierosy, jest poprawa zdrowia. Wszyscy wiemy, że palenie to prosta droga do wszelkiego rodzaju chorób, w tym raka płuc. Uprawiając sport, zaczniesz bardziej dbać o swoje ciało, co jest dokładnym przeciwieństwem tego, co mu robisz, kiedy palisz. Stopniowo odczujesz wspólne korzyści z rzucenia palenia i wykonywania ćwiczeń: łatwiejsze oddychanie i mniej zadyszek, lepszy sen i ogólnie dobre samopoczucie wynikające z uwolnienia endorfin w organizmie. Same dobre wiadomości! Jeśli już jesteś sportowcem i palaczem w jednym, z pewnością zauważysz, jak nałóg sieje spustoszenie podczas treningów. Trudności w oddychaniu, dłuższe okresy regeneracji, wyniki poniżej oczekiwań, a także dyskomfort i ból – wszystko to wiąże się z uprawianiem sportu i jednoczesnym paleniem. Kiedy je rzucisz, powoli pozbędziesz się tych dolegliwości. Czy istnieje lepsza motywacja niż obserwowanie własnego rozwoju?

Fot 2. Materiał własny | Podczas uprawiania sportu wydzielamy wiele endorfin

Sport, by ograniczyć przyrost wagi

Palacze często tracą motywację do rzucenia nałogu, gdy zaczynają przybierać na wadze. Daje im to kolejny pretekst, by powrócić do palenia. Jednak uprawiając sport, nie tylko znacznie ograniczysz przyrost wagi, ale też możesz odkryć, że jesteś lepszym sportowcem niż wcześniej! Zakładając, że będziesz trenował kilka razy w tygodniu, spalisz tłuszcz i rozbudujesz mięśnie. Efektem będzie smuklejsza sylwetka bez dodatkowych kilogramów.

Fot 3. Materiał własny | Sport jest dobrym sposobem na utrzymanie ciała w formie. Nie musisz wracać do palenia! 

Sport jako motywacja do rzucenia palenia

Nie oszukujmy się – rzucanie palenia jest znacznie bardziej skomplikowane, niż się wydaje. A skoro czytasz ten artykuł, bez wątpienia jesteś tego świadom! Uprawianie sportu oznacza, że będziesz miał cel do osiągnięcia, a to pomoże Ci wytrwać do końca. Twój umysł będzie się skupiał na pozytywach, takich jak sportowe cele, i myślał coraz mniej o tytoniu. Teraz masz mnóstwo dobrych powodów, by na dobre rzucić palenie. Zanim jednak powrócisz do sportu, zalecamy konsultację z lekarzem, byś miał pewność, że jesteś w dobrej formie, i mógł uniknąć wszelkich potencjalnych problemów. Jesteśmy z Tobą! 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu