WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sport dla dwojga bez kłopotu

03 wrzesień 2018
#PORADY

Chciałbyś spędzać więcej czasu ze swoją drugą połówką, nie ograniczając jednocześnie treningów? A może spróbujecie sportu we dwójkę?


Kiedy już znajdziecie odpowiednie dla siebie tempo, sport dla dwojga stanie się czystą przyjemnością! Oprócz fizycznych i psychicznych korzyści ze sportu takie wspólne bieganie, pływanie lub przebijanie lotki z ukochaną czy ukochanym to świetny sposób na spędzanie razem czasu oraz dzielenie zainteresowań, a może nawet pasji, jak i dobry temat do rozmowy po powrocie do domu. No i okazja do oderwania się od codziennych kłopotów. Chodzi o to, by sport uczynić nowym polem do gry, na którym możecie na nowo odkrywać siebie nawzajem. Oto kilka sprytnych wskazówek…

decathlon

Fot 1. Materiał własny | Niech sport będzie nowym polem, na którym będziecie odkrywali siebie nawzajem 

Wspieramy siebie nawzajem

Matylda i Bartosz są małżeństwem od 7 lat i uczestniczą w zawodach jeździeckich przez około 25 weekendów w roku. „Gdyby tylko jedno z nas jeździło konno, nie widywalibyśmy się zbyt często – mówi z uśmiechem Mathilde. – Wspólna jazda, dla zabawy czy na zawodach, umożliwia nam spędzanie czasu razem, gdy oboje mamy napięte grafiki. Te chwile zmieniają się w głębokie wspomnienia i są okazją do wspierania siebie nawzajem”. „No i dużo o tym rozmawiamy, relacjonujemy. Słowem, sport zbliża nas do siebie” – dodaje jej mąż.

decathlon

Fot 2. Materiał własny | Wspólny sport zbliża do siebie

Najpierw próba, potem rozmowa

Jazda konna, bieganie, badminton, cross-training, sporty wodne i wiele, wiele innych. Sporty indywidualne i zespołowe, a do tego całe mnóstwo dyscyplin, które tylko czekają, byście je wspólnie odkryli i razem uprawiali. Ważne jest przy tym, aby żadne z partnerów nie musiało się poświęcać wyłącznie w imię przyjemności tego drugiego. „Powinniście znaleźć dyscyplinę, która pasuje obojgu. To jest punkt wyjścia” – mówi psychoterapeuta Bruno Dumait. Przy tak szerokiej ofercie sportów do wyboru trzeba po prostu odpowiednio wcześniej przegadać temat i wspólnie wybrać właściwą aktywność. Komunikujcie się ze sobą, próbujcie różnych rzeczy, rozmawiajcie o nich, próbujcie znowu i sprawdźcie terminarze, by zorganizować regularne treningi, które wprowadzą powiew świeżości do Waszego wspólnego życia.

quechua

Fot 3. Materiał własny | Realizujecie swoje pasje, wspierając się nawzajem

Słuchanie siebie i wspólne doświadczanie

Czasem być może będziecie musieli dostosować swój rytm. Jeśli na przykład decydujecie się na cotygodniowe wspólne bieganie, to szybszy biegacz dopasowuje swoje tempo. Założeniem jest wspólne przeżywanie tych chwil. Wyłączcie egoizm i chęć bycia lepszym od innych! Jeśli jednak drzemie w Was duch rywalizacji i jesteście oboje na zbliżonym poziomie, nic nie stoi na przeszkodzie, byście nawzajem rzucali sobie wyzwania. Tylko nie moja wina, jeżeli któreś dostanie łomot!

Jaki sport uprawiasz razem ze swą drugą połówką? Jak to wpłynęło na Wasze życie jako pary? Czekam na Wasze historie i rady! 🙂 

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SPORT W ŻYCIU

Dlaczego warto uprawiać sport? Poznaj najważniejsze powody zdrowotne!

Dlaczego warto uprawiać sport? Poznaj najważniejsze powody zdrowotne!
SPORT W ŻYCIU

Jaki sport uprawiać w domu?

Jaki sport uprawiać w domu?
SPORT W ŻYCIU

Jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie psychiczne i rozwój mentalny?

Jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie psychiczne i rozwój mentalny?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu