WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sport dla dwojga - jakie aktywności wykonać i jaki trening dla par uprawiać?

03 September 2018
#PORADY

Chciałbyś spędzać więcej czasu ze swoją drugą połówką, nie ograniczając jednocześnie treningów? Chcielibyście ćwiczyć wspólnie i wykonywać różne aktywności razem? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje i aktywności dla par.

Kiedy już znajdziecie odpowiednie dla siebie tempo, sport dla dwojga stanie się czystą przyjemnością! Oprócz fizycznych i psychicznych korzyści ze sportu takie wspólne bieganie, taniec, squash, pływanie lub przebijanie lotki z ukochaną czy ukochanym to świetny sposób na spędzanie razem czasu oraz dzielenie zainteresowań, a może nawet pasji, jak i dobry temat do rozmowy po powrocie do domu. No i okazja do oderwania się od codziennych kłopotów. Chodzi o to, by sport uczynić nowym polem do gry, na którym możecie na nowo odkrywać siebie nawzajem i pozwolić sobie na więcej, przy okazji poświęcić czas na wspólną naukę. Oto kilka sprytnych wskazówek, jak zacząć ćwiczyć i spróbować swoich sił we dwójkę

decathlon

Fot 1. Materiał własny | Niech sport będzie nowym polem, na którym będziecie odkrywali siebie nawzajem 

Wzajemne wsparcie w sporcie i aktywności fizycznej

Matylda i Bartosz są małżeństwem od 7 lat i uczestniczą w zawodach jeździeckich przez około 25 weekendów w roku. „Gdyby tylko jedno z nas jeździło konno, nie widywalibyśmy się zbyt często – mówi z uśmiechem Mathilde. – Wspólna jazda, dla zabawy czy na zawodach, umożliwia nam spędzanie czasu razem, gdy oboje mamy napięte grafiki. Te chwile zmieniają się w głębokie wspomnienia i są okazją do wspierania siebie nawzajem”. „No i dużo o tym rozmawiamy, relacjonujemy. Słowem, sport zbliża nas do siebie” – dodaje jej mąż.

decathlon

Fot 2. Materiał własny | Wspólny sport zbliża do siebie

Najpierw próba, potem rozmowa we dwoje

Jazda konna, bieganie, tenis, badminton, cross-training, sporty wodne i wiele, wiele innych. Sporty indywidualne i zespołowe, a do tego całe mnóstwo dyscyplin, które tylko czekają, byście je wspólnie odkryli i razem uprawiali, budując przy tym nie tylko kondycje ale i wspólną więź. Ważne jest przy tym, aby żadne z partnerów nie musiało się poświęcać wyłącznie w imię przyjemności tego drugiego. „Powinniście znaleźć dyscyplinę, która pasuje obojgu. To jest punkt wyjścia” – mówi psychoterapeuta Bruno Dumait. Przy tak szerokiej ofercie sportów do wyboru trzeba po prostu odpowiednio wcześniej przegadać temat i wspólnie wybrać właściwą aktywność. Siłownia niekoniecznie będzie zapewne dobrym pomysłem. Komunikujcie się ze sobą, próbujcie różnych rzeczy, rozmawiajcie o nich, próbujcie znowu i sprawdźcie terminarze, by zorganizować regularne treningi, które wprowadzą powiew świeżości do Waszego wspólnego życia. Wiele par wybiera na przykład wspólne spędzanie czasu poprzez jazdę na rowerze, czy pływanie na basenie. Wzajemny trening to nie tylko dodatkowa motywacja, ale także budowa zaufania i asekuracja w razie problemów.

quechua

Fot 3. Materiał własny | Realizujecie swoje pasje, wspierając się nawzajem

Słuchanie siebie i wspólne doświadczanie

Czasem być może będziecie musieli dostosować swój rytm. Jeśli na przykład decydujecie się na cotygodniowe wspólne bieganie jako formę aktywności fizycznej, to szybszy biegacz dopasowuje swoje tempo. Założeniem jest wspólne przeżywanie tych chwil. Wyłączcie egoizm i chęć bycia lepszym od innych! Jeśli jednak drzemie w Was duch rywalizacji i jesteście oboje na zbliżonym poziomie, nic nie stoi na przeszkodzie, byście nawzajem rzucali sobie wyzwania. Tylko nie moja wina, jeżeli któreś dostanie łomot! Wspólne treingi to świetna propozycja dla aktywnych osób, które chcą podnieść poziom endorfin. Po wspólny treningu, aż prosi się, aby pójść na romantyczną randkę, czyż nie? ????

Jaki sport uprawiasz i trenujesz razem ze swą drugą połówką? Jak to wpłynęło na Wasze życie jako pary? Czekam na Wasze historie i rady! Koniecznie dajcie znać, jakie sporty polecacie dla zakochanych i jak wyglądają Wasze postępy! ????

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE, FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek na motywację do ćwiczeń!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek na motywację do ćwiczeń!
SPORT W ŻYCIU

Jakie sporty są dobre dla seniorów?

Jakie sporty są dobre dla seniorów?
FIZJOTERAPIA, SPORT W ŻYCIU

Naciągnięty mięsień barku - przyczyny, objawy i leczenie

Naciągnięty mięsień barku - przyczyny, objawy i leczenie

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu