WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sport rano czy sport wieczorem?

11 luty 2019
#PORADY

Nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiednią porę dnia na sport. Rano może być trudno wstać wcześniej przed pracą, a wieczorem może Ci brakować motywacji po długim dniu w biurze. Często łatwiej jest przyjąć zaproszenie na drinka! Jednak obie te pory mają swoje zalety. Sprawdźmy jakie.

Argumenty za sportem rano

     Słonko wstaje, ptaszki śpiewają, ulice są puste. Każdego ranka wszystko zdaje się wracać do życia. Czyż ta idylliczna wizja nie zachęca do tego, by wycisnąć z niej wszystko, co najlepsze, robiąc sobie dobry poranny trening sportowy? Nie. Nie wracaj do łóżka! Uwierz mi. Warto! Oprócz poczucia, że wykorzystałeś dzień najlepiej, jak mogłeś, poranny sport przyniesie Ci wiele korzyści:
Przyjdziesz do pracy spokojny i zrelaksowany. Ćwicząc wcześnie rano, uwolnisz zapas endorfin na cały dzień. To hormony zwalczające stres i wprawiające Cię w dobry nastrój. Słowem – wyprodukujesz szczęście!

sport Decathlon

Fot 1. Materiał własny | Cwicząc rano uwolnisz zapasz endorfin na cały dzień!

Stracisz na wadze. Nie ma nic lepszego niż przebieżka wczesnym rankiem przed śniadaniem, by spalić nadmiarowy tłuszcz. Od samego początku 45-minutowego biegu zaczniesz zużywać swoje tłuszczowe rezerwy. Szklanka soku owocowego i biegniemy!
Będziesz lepiej spał w nocy. Właśnie tak! Zasadniczo odradza się uprawianie sportu po siódmej wieczorem, ponieważ ciało naturalnie się schładza, gdy zbliża się pora snu. Sport oczywiście działa odwrotnie, lepiej więc uprawiać ulubioną dyscyplinę o poranku.

Argumenty za sportem wieczorem

     Po co zrywać się o świcie, kiedy w łóżku tak przytulnie? Przecież będziesz mieć mnóstwo czasu na sport wieczorem, po pracy. Oto trzy argumenty stojące za tym wyborem.

Decathlon sport

Fot 2. Materiał własny |  Największa wydajność Twojego organizmu jest po pracy

Większa wydajność. Czego można oczekiwać od ciała, które dopiero co wstało po całonocnym śnie? Uprawiając sport wieczorem, masz okazję wykorzystać wszystkie swoje fizyczne możliwości, bo Twoje ciało ma odpowiednią temperaturę. Właściwie szczyt wydajności przypada na około czwartą po południu. Wykorzystaj to maksymalnie!
Możesz odreagować. Twój szef dręczył Cię cały dzień? Linda z księgowości robiła wszystko, by Ci poprzeszkadzać? Zapomnij o nich. Sport po pracy pozwala Ci odreagować stres nagromadzony w ciągu dnia. Przyłóż tej bokserskiej gruszce, myśląc o kim tylko chcesz!

decathlon

Fot 3. Materiał własny | Sport pod koniec dnia to także okazja do spędzenia miło czasu ze znajomymi

Idealna pora na wspólne chwile. Szczerze: kto pójdzie z Tobą biegać o szóstej rano? Sport pod koniec dnia to także okazja do spędzenia miło czasu ze znajomymi lub innymi członkami klubu. Rzadko widuję grupowe treningi o siódmej rano, nim wszyscy pójdą do pracy.

Jak widzisz, nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie zadane w artykule. Każdy wybierze sobie konkretną porę dostosowaną do własnego rytmu. A Ty co wolisz? Poranek czy wieczór?

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE, FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek na motywację do ćwiczeń!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek na motywację do ćwiczeń!
SPORT W ŻYCIU

Jakie sporty są dobre dla seniorów?

Jakie sporty są dobre dla seniorów?
FIZJOTERAPIA, SPORT W ŻYCIU

Naciągnięty mięsień barku - przyczyny, objawy i leczenie

Naciągnięty mięsień barku - przyczyny, objawy i leczenie

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu