WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Squash w mieście Królów, czyli gdzie na squasha w Krakowie

16 czerwiec 2021

Squash jest dziś dyscypliną sportową, która cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Trening wytrzymałościowy, spalenie nawet do 1000 kalorii w ciągu jednego meczu, czy zdrowa rywalizacja, to tylko niektóre z zalet tego sportu rakietowego. Zastanawiasz się gdzie na squasha w Krakowie? Zerknij na naszą listę i daj porwać się squashowemu szaleństwu stolicy Małopolski!

Squash4You

Klub Squash4You to miejsce założone przez pasjonatów squasha, którzy kochają ten sport. Pasja ta szczególnie widoczna jest w skrupulatnym i bardzo dokładnym przygotowaniu obiektu do rozgrywek, ponieważ klub posiada łącznie aż 7 certyfikowanych kortów do squasha renomowanej amerykańskiej firmy McWIL. Warto w tym miejscu nadmienić, iż korty McWIL wykorzystywane są do profesjonalnych rozgrywek squasha na całym świecie. Korty McWIL dostępne w klubie Squash4You, to przede wszystkim:

  • tylna szklana ściana wykonana w technologii maksymalnego bezpieczeństwa dla graczy,
  • amortyzujące podłogi, dające solidne oparcie i sprężystość każdego wykroku. Podłogi zostały wyprodukowane przez niemiecką firmę HARO i realnie przeciwdziałają kontuzjom,
  • amerykańskie panele na ścianach najwyższej klasy.

Warto podkreślić, iż na terenie obiektu znajduje się także sklep, w którym można kupić sprzęt potrzebny do gry w squasha, taki jak rakiety, piłeczki czy okulary ochronne. Można liczyć na fachową pomoc przy doborze akcesoriów, ponieważ sklep wyposażony jest w sprzęt zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących graczy.

Warto podkreślić, że drużyny Squash4You w składach męska, damska i juniorska, co roku walczą o wysokie miejsca i medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W Squash4You duży nacisk kładzie się na naukę najmłodszych, o czym świadczy szkółka dla najmłodszych Squash4Kids oraz letnie i zimowe półkolonie. Ponadto w Squash4You oferuje udział w swoich ligach: Liga Klubowa, Liga Biznesowa oraz Liga Studencka.

Jeśli chodzi o cennik to ceny wahają się od 50-75zł w pn-czw, w piatek od 30-75zł, zaś weekendami w granicach 30-55zł.

Squash4You zlokalizowany jest przy ulicy Nad Strugą 7.

Miazga Squash

Klub Miazga Squash reklamuje się dewizą „We squash harder” i nie jest to zaskoczeniem, ponieważ obiekt ten może pochwalić się pięcioma kortami do squasha o profesjonalnej i światowej jakości spełniającej normy Światowej Federacji Squasha. Szklane tylne ściany kortów wykonane są z najwyższej jakości szkła, dzięki czemu zapewniają zawodnikom maksymalne bezpieczeństwo, nawet podczas bardzo dynamicznych rozgrywek. Warto podkreślić, że szklana ściana pozwala na obserwację zawodników w wygodnym fotelu, w oczekiwaniu na swoją kolej w poczekalni.

Klub Miazga, to przede wszystkim najwyższy komfort usług, ponieważ na klientów czekają klimatyzowane, wygodne i przestronne szatnie oraz bezpłatny parking bezpośrednio przed klubem, dzięki czemu szybki mecz w squasha nie przeciągnie się przez godzinne szukanie miejsca parkingowego.

Warto podkreślić, że klub Miazga Squash zapewnia możliwość wypożyczenia, przetestowania oraz zakupu profesjonalnych rakiet i piłek przeznaczonych zarówno dla początkujących, jak i zawodowców.

Jeżeli zaś chodzi o ceny to są one na konkurencyjnym poziomie jeśli chodzi o squash w Miazga w Krakowie: pn-pt od 30do 65zł za godzinę, zaś w weekendy cena wynosi od 30 do 45zł za godzinę gry.

Klub Miazga Squash znajduje się przy ulicy Gromadzkiej 101.

Atlantic Sports

Klub Atlantic Sports to kompleksowe miejsce, w którym sport gra główną rolę – profesjonalna siłownia oraz 4 certyfikowane korty do squasha renomowanej amerykańskiej firmy McWIL sprawiają, że to miejsce doskonale nadaje się do intensywnych rozgrywek tego jakże popularnego sportu rakietowego.

Warto podkreślić, iż klub Atlantic Sports oferuje swoim klientom indywidualne zajęcia z wykwalifikowanym trenerem, który doskonale sprawdzi się jako mentor dla początkujących oraz spore wyzwanie dla zaawansowanych graczy. Na uwagę zasługuje także ciekawa promocja – pierwsze zajęcia z trenerem indywidualnym kosztują 50% taniej.

W Atlantic Sports dostępna jest także grupa Junior Squash, która szkoli najmłodszych, pokazując im ile radości i energii potrafi dać squash. W Atlantic Sports dostępne są także treningi:

  • Lady squash – zajęcia dla kobiet na różnym poziomie gry (od podstawowego do zaawansowanego),
  • Student squash – zajęcia dla studentów, w których również dostępne są różne poziomy zaawansowania,
  • Trening pro  – ta grupa dedykowana jest osobom, dla których squash to pasja. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera z certyfikatem European Squash Coach Level II Europejskiej Federacji Squasha.

Lokalizacja klubu Atlantic Sports jest bardzo dogodna, ponieważ klub znajduje się zaledwie 200 metrów od Wawelu. Dzięki temu dojazd do klubu nie stanowi żadnego problemu – dostaniemy się tam rowerem, samochodem, tramwajem lub pieszo. Klub zlokalizowany jest przy ulicy Starodomskiej 15.

Jeśli chodzi o cennik to cena za godzinę gry od pn-to waha się od 30 do 80zł w zależności od godziny, zaś w weekendy cena to 30-60zł. Warto jednakże nadmienić, iż weekendy obowiązuje promocja, dzięki której wypożyczenie sprzętu jest całkowicie darmowe.

Korty do squash Kraków – rozpocznij swoją przygodę ze squashem!

Warto podkreślić, iż ceny w kortach do squasha Kraków są na konkurencyjnym poziomie, dzięki czemu coraz większa ilość osób decyduje się na swoje pierwsze wejście na kort. Co więcej, korty w Krakowie w poszczególnych klubach wyróżniają się swoją wysoką jakością, zadowalając zarówno profesjonalistów jak i zaawansowanych graczy. Należy pamiętać, że gra w squash należy do najbardziej efektywnych rodzajów sportu, dlatego skoro wiesz już gdzie na squasha w Krakowie, to nie zwlekaj i zacznij grać w jeden z najbardziej popularnych dziś sportów rakietowych!

Dowiedz się także Gdzie zagrać w squasha w Warszawie

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki
BIEGANIE

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?
BIEGANIE

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu