WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Pointy - czym są? 5 wskazówek jak zachować baletki w dobrym stanie

03 grudzień 2019
#PORADY

Czym są pointy do baletu?

Pointy to buty baletowe, które mają długie i wąskie noski. Noski te są wykonane z miękkiego materiału, który umożliwia baletnicom wykonywanie piruetów i innych figur. Zostały one zaprojektowane tak, aby chronić palce u stóp tancerza i pomagać mu w utrzymaniu równowagi podczas tańca. Baletnica musi często zmieniać pointy. Wynika to z tego, że klej mięknie i baletka staje się mniej sztywna. A jeżeli stopa nie jest dobrze trzymana, może to powodować urazy. Każda baletnica ma swoje sposoby na utrzymanie swoich point w jak najlepszym stanie. Ważny jest także rozmiar obuwia tancerza, gdyż musi ono być idealnie dopasowane do stopy. Ważną jest także długość wkładki i wysokość podbicia.

Aby dłużej zachować swoje pointy w dobrym stanie, wykorzystaj wskazówki Domyos: wzmacniaj baletki, susz je, wkładaj do lodówki, stosuj ochraniacze na pointy, czyść je delikatnie.

Sprawdź ofertę sklepu Decathlon, gdzie znajdziesz różne modele pointów i troczków: https://www.decathlon.pl/browse/c0-sporty/c1-taniec-gimnastyka/c3-baletki-i-pointy/_/N-1wl24lk

Wskazówka nr 1: wzmacniam moje pointy

Aby zapobiec zużywaniu się czubków, wzmacniaj przody. Nałóż warstwę przezroczystego lakieru do paznokci na przody point, aby je wzmocnić i zapewnić mniejsze uszkodzenia obuwia baletowego. Nie zapomnij o kalafonii, żeby się nie ślizgać!

Fot. 1 Materiał własny | Pointy dla początkujących Domyos.

Wskazówka nr 2: suszę moje pointy do tańca

Podczas tańca stopa tancerki się poci. Wilgoć przyczynia się do stopniowego zużywania point. Aby temu zaradzić, pamiętaj o wysuszeniu point po każdych zajęciach. Umieść je w suchym miejscu, ale nie na kaloryferze! Używaj dwóch par na zmianę, jeśli masz taką możliwość. Zapewnia to większą kontrolę nad zużywaniem się point.

Wskazówka nr 3: wkładam moje pointe do lodówki

Jeżeli pointy są zbyt miękkie, włóż je do lodówki – sprawi to, że będą bardziej trwałe! Zimno wywiera korzystny wpływ na pointy, co pozwoli dłużej je używać. I odwrotnie – wysokie temperatury mają bardzo zły wpływ na pointy: niszczą wierzch i podeszwę.

Fot. 2 Materiał własny | Pamiętaj o wysuszeniu point po każdych zajęciach.

Wskazówka nr 4: stosuję ochraniacze

Ochraniacze łatwo się zakłada, pozwalają one ćwiczyć kroki taneczne, bez zużywania baletek. Bardzo praktyczne jest również to, że na scenę możesz wejść w czystych pointach.

Wskazówka nr 5: wiem, jak czyścić moje pointy

Do czyszczenia point i wywabiania widocznych plam stosuj wilgotną szmatkę, którą delikatnie pocieraj materiał. Regularnie impregnuj pointy, aby zapobiegać zabrudzeniom.

Fot 3. Materiał własny | Regularnie impregnuj pointy, aby zapobiegać zabrudzeniom.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TANIEC KLASYCZNY/BALET, TANIEC NOWOCZESNY I LATINO

4 wskazówki dla tancerek

4 wskazówki dla tancerek
TANIEC KLASYCZNY/BALET

[WIDEO] Strój dla małej baletnicy

[WIDEO] Strój dla małej baletnicy
TANIEC KLASYCZNY/BALET

Balet - nauka baletu, szkoła baletowa jak trenować taniec baletowy?

Balet - nauka baletu, szkoła baletowa jak trenować taniec baletowy?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu