WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Akcesoria do tańca współczesnego. Co się przyda poza butami do tańca?

24 kwiecień 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Trenujesz taniec nowoczesny lub współczesny i potrzebujesz odpowiedniego zabezpieczenia stopy? Sprawdź, jakie akcesoria do tańca współczesnego polecają nasze pasjonatki! Napalcówki do tańca, nakolanniki oraz silikonowe opaski mogą znacznie zwiększyć komfort treningów tanecznych. I nie tylko one. Obecnie istnieje naprawdę wiele akcesoriów do tańca, które ułatwiają pracę nad formą i wytrzymałością.

Napalcówki, czyli akcesoria do tańca niezwykle przydatne

Napalcówki do tańca, sprawdziłam podczas warszatów tańca współczesnego oraz jazzowego.  Gumka na szerokości napalcówki sprawia, że dobrze trzymają się stopy, nie zsuwają się podczas obrotów.  Poduszeczki pod spodem umożliwiają swobodne obroty oraz amortyzują podczas wyskoków. Dodatkowo miękka woalowa górna część napalcówki nie uwiera między palcami.

Mój rozmiar buta to 36/37, wybrałam napalcówki w rozmiarze L (37-38) i pasują idealnie. Jeśli natomiast masz bardzo wąską stopę polecam rozmiar M.

Dowiedz się więcej o napalcówkach:

Nakolanniki do tańca – pełna ochrona podczas treningu

Kontuzja podczas treningu może sprawić, że przestaniemy tańczyć nawet na kilka miesięcy. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy tańczyć czy trenujemy od dłuższego czasu, nie jest to dobra wiadomość. Dlatego ryzyko kontuzji należy minimalizować. Energetyczne treningi wymagają specjalnego zabezpieczenia.

Tańczysz, skaczesz, padasz na ziemie, znowu robisz obrót i wyskok? Twój styl tańca jest energiczny i bardzo zróżnicowany, z pewnością przydadzą Ci się nakolanniki.

Nakolanniki testowane podczas zajęć tańca nowoczesnego przez Agnieszkę, ochronią Twoje kolana przed uderzeniami o podłogę. Ich elastyczny materiał nie uwiera, za to pozwala Ci na pełny komfort podczas treningu.

Nakolanniki są dobrym uzupełnieniem twojego stroju nie tylko przy tańcu nowoczesnym, możesz potrzebować ich również do tańca współczesnego, towarzyskiego czy pole dance.

Buty do tańca współczesnego. Co wybrać?

Wszystko zależy od stylu tańca. Na początek warto wybrać buty, które mają dobrą przyczepność i które tym samym zmniejszą ryzyko kontuzji. Buty do tańca powinny być wygodne, nie powodować odcisków ani przekrzywiania stóp. Najlepszej jakości jest obuwie wykonane ze skóry – to tzw. buty oddychające, które nie pozwalają na zapocenie stopy. Jeśli chodzi o rodzaj obuwia, to należy do wybrać indywidualnie do wykonywanego tańca.

Akcesoria do tańca współczesnego to też odpowiedni strój

Odzież do tańca, podobnie jak buty, wybieramy na podstawie określonych potrzeb. Mogą to być luźna lub przylegające spodnie. Luźne materiały są najczęściej wybierane do tańca w duchu hip-hopu i podobnych mu rytmów. Jeśli chodzi o koszulki, to najlepiej sprawdzają się przylegające, oddychające materiały z bawełny. Odzież do tańca nie powinna dodatkowo generować ciepła – przegrzanie na sali tanecznej nie jest czymś, co chcemy osiągnąć.

Pozostałe akcesoria do tańca. Co warto mieć?

Taniec nie wymaga wielu akcesoriów. Poza ochraniaczami możemy kupić m.in. silikonowe paski podtrzymujące obuwie, aby elegancko wyglądać na konkursach tanecznych i nie bać się o utratę obuwia podczas turnieju. Na czas zwykłych treningów można zainwestować w getry na kostkę i podbicie stopy. Dzięki temu noga ma większą ochronę, a dodatkowy materiał zbiera pot. Warto też kupić torbą na rzeczy do tańca – taką, która ma specjalnie wydzielone przegrody na poszczególne rzeczy.

Lucyna Sułkowska Decathlon Rybnik
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Rybnik – chętnie porozmawiam z Tobą na temat fitnessu. Od 15 lat natomiast trenuję taniec. Zaczynałam od tańca towarzyskiego, a obecnie trenuję pole dance. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: lucyna.sulkowska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Rybnik – chętnie porozmawiam z Tobą na temat fitnessu. Od 15 lat natomiast trenuję taniec. Zaczynałam od tańca towarzyskiego, a obecnie trenuję pole dance. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: lucyna.sulkowska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TANIEC KLASYCZNY/BALET, TANIEC NOWOCZESNY I LATINO

4 wskazówki dla tancerek

4 wskazówki dla tancerek
TANIEC NOWOCZESNY I LATINO

Taniec – od czego zacząć?

Taniec – od czego zacząć?
GIMNASTYKA I PILATES, TANIEC NOWOCZESNY I LATINO

Taneczne i gimnastyczne pomysły na prezent

Taneczne i gimnastyczne pomysły na prezent

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu