WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Turystyka medyczna - najbardziej popularne kierunki

11 styczeń 2022

Coraz prostsze i tańsze przemieszczanie się między granicami sprzyja rozwojowi turystyki medycznej. Z turystyką medyczną spotykamy się w sytuacji, gdy człowiek przemieszcza się do danego miejsca przede wszystkich w celu zaspokojenia potrzeb zdrowotnych, a także przy okazji korzysta z obecności w danym miejscu, by coś zwiedzić. Turystyka medyczna to nie tylko przekraczanie granic innego państwa -może być ona również praktykowana na terenie kraju.

Turystyka Medyczna w Polsce

Zacznijmy od własnego podwórka, czyli co ściąga turystów medycznych do naszego kraju, oraz gdzie sami się w nim wybieramy.

Turyści medyczni wybierający Polskę najczęściej kierują się wysokimi kwalifikacjami personelu medycznego oraz dobrym wyposażeniem medycznym. Ceny, które dla wielu osób zza granicy będą tu relatywnie niskie, mają drugorzędne znaczenie. W związku z szerszą ofertą i wyższą jakością świadczenia usług, turyści medycznie decydują się zazwyczaj na użycie lepszych materiałów czy szerszy zakres leczenia. Nie chodzi tu zatem tylko o oszczędność samą w sobie, chyba że w krajach, z których przybywają, ceny są zdecydowanie wyższe, a jakość usług medycznych jest na porównywalnym poziomie – wtedy chodzi stricte o oszczędność pieniędzy, a nie czynnik jakościowy.

W Europie, Polska jest w zdecydowanej czołówce, jeżeli chodzi o destynacje turystów medycznych. W Polsce turyści medyczni najczęściej korzystają z usług stomatologicznych (implanty), okulistycznych, zabiegów chirurgii ogólnej oraz plastycznej, operacji ortopedycznych oraz kardiologicznych. Poza ofertą medyczną, nasz kraj ma dużo do zaoferowania nie tylko w najpopularniejszych miastach jak Kraków, Wrocław czy Warszawa, ale też ciekawe okolice nadmorskie oraz obszary górzyste, a także liczne malownicze jeziora.

Turystyka Medyczna w Brazylii

Ten kierunek turystyki medycznej to przede wszystkim rozwiązanie dla wszystkich osób potrzebujących zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. W Brazylii argumentem przeważającym poza ceną jest po prostu ilość, a więc dostępność specjalistów z tej dziedziny medycyny. Od strony turystycznej na pewno warto odwiedzić sławne Rio de Janeiro i rozpościerającą się nad nim Statuę Chrystusa Zbawiciela, Amazonię oraz najpiękniejsze brazylijskie plaże.

Turystyka Medyczna w Stanach Zjednoczonych

Tutaj turyści medyczni raczej nie wybierają się z powodu oszczędności. Wręcz przeciwnie, tutejsza medycyna niejednokrotnie ze względu na dostęp do zaawansowanych metod leczniczych, potrafi być bardzo dotkliwa dla portfela. Mimo to, kierunek ten jest często wybierany przede wszystkim ze względu na ogromną liczbę specjalistów z wielu dziedzin medycznych, a także możliwość wykonywania zabiegów niedostępnych nigdzie indziej na świecie. Stany Zjednoczone oferują równocześnie bardzo wiele od strony turystycznej – ze względu na ich olbrzymią powierzchnię, zwiedzenie wszystkich atrakcji tego zróżnicowanego kraju jest nie lada wyzwaniem. Od Wielkiego Kanionu, Parku Narodowego Yellowstone czy Yosemite, przez miasta takie jak Nowy Jork, San Francisco, Las Vegas, po Hawaje. Można być pewnym, że podróż do USA będzie obfita w miejsca, które zapadną w naszej pamięci.

Turystyka Medyczna w Meksyku

To kolejny kraj, który przede wszystkim kusi turystów medycznych konkurencyjnymi cenami. Tutejsza oferta medyczna jest wyspecjalizowana w leczeniu otyłości, w usługach stomatologicznych oraz z zakresu chirurgii. Będąc w Meksyku, można nie tylko korzystać z uroków krajobrazu, ale i podziwiać kolorową i niezwykłą kulturę. W takich miejscach jak Tulum oprócz pięknych plaż, możemy też zwiedzić pozostałości miasta Majów. Stolica Meksyku (Meksyk) również jest warty odwiedzenia, jest to zdecydowanie inna rzeczywistość niż znane nam europejskie stolice.

Turystyka Medyczna w Turcji

Przodującym argumentem, dla którego turyści medyczni wybierają Turcję, jest duża liczba szpitali na terenie kraju. Tamtejsze ośrodki medyczne będą szczególnie wyspecjalizowane w dziedzinach chirurgii ogólnej i plastycznej, onkologii, chirurgii ortopedycznej oraz stomatologii i okulistyki. Ceny w Turcji również będą należały do względnie atrakcyjnych, mimo zachowania wysokiej jakości wyposażenia w sprzęt medyczny. Turcja i bez medycznego tła jest często wybieranym kierunkiem turystycznym. Szczególnie popularnymi atrakcjami są Stambuł i Kapadocja.

Turystyka Medyczna w Singapurze

Podobnie jak Tajwan, słynie z bardzo restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Specjaliści, których można tam znaleźć, są też znani z zaawansowanego leczenie między innymi nowotworów. Zwiedzając Signapur, warto dać szanse Durianowi – to owoc o niezwykle nieprzyjemnym zapachu. Wiele środków komunikacji zabrania jego przewożenia, dlatego warto spróbować go lokalnie i się przekonać, czy naprawdę jest taki zły, jak jego zapach. Będąc w Singapurze warto też odwiedzić Merliona, czyli symbol miasta pod postacią głowy lwa z tułowiem ryby. 

Turystyka Medyczna na Tajwanie

Osoby wybierające się do Tajwanu w ramach turystyki medycznej kierują się przede wszystkich restrykcyjnymi standardami bezpieczeństwa. Połączenie bardzo wysokiej jakości obsługi z względnie atrakcyjnymi cenami stawia Tajwan wysoko na liście wybieranych kierunków przez turystów medycznych. Tajwan to również kolejny egzotyczny kraj dla turystów medycznych. Możemy tu zwiedzić formacje skalne w Yehliu Geopark, czy wybrać się w podróż kolejką z pięknymi widokami.

Turystyka Medyczna w Indiach

Do Indii najczęściej podróżują obywatele sąsiadujących krajów, w których dane zabiegi medyczne są droższe. Jedną z dziedzin medycyny, dla której podróżują tu turyści medyczni, jest kardiologia. Będąc w Indiach, warto wybrać się do Delhi czy zobaczyć Mumbaj (bardziej znany nam jako „Bombaj”).

Turystyka Medyczna w Tajlandii

To jeden z najbardziej obleganych kierunków turystyki medycznej. Głównie ze względu na niskie ceny zabiegów i leczenia, ale również szerokość oferty z każdej dziedziny medycyny. Jak już wybieramy się do Tajlandii, warto odwiedzić Bangkok czy Park Narodowy Khao Sok. Tajlandia dla wielu turystów medycznych będzie bardzo egzotycznym krajem, który podobnie jak z ofertą medyczną, ma bardzo szeroką ofertę turystyczną – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Turystyka Medyczna w Belgii

Tutaj najczęściej wybierają się turyści medyczni w postaci przyszłych rodziców, bądź spodziewających się kolejnego członka rodziny. Belgijska oferta medyczna obejmuje przede wszystkim skomplikowane zabiegi dla kobiet w ciąży. Od strony turystycznej warto tu odwiedzić najpopularniejsze miasta (Belgia nie jest duża) – Bruksela, Brugia, Antwerpia, warto też spróbować sławnej belgijskiej czekolady czy belgijskich frytek.

Piotr Rybak Decathlon Warszawa Okęcie
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Okęcie w Warszawie – chętnie udzielę Wam rad rowerowych – zaczynając od sprzętu, na poradach technicznych kończąc! Uwielbiam jazdę rowerem z sakwami, zacząłem też biegać w terenie. Możesz skontaktować się ze mną mailowo: piotr.rybak@decathlon.com
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Okęcie w Warszawie – chętnie udzielę Wam rad rowerowych – zaczynając od sprzętu, na poradach technicznych kończąc! Uwielbiam jazdę rowerem z sakwami, zacząłem też biegać w terenie. Możesz skontaktować się ze mną mailowo: piotr.rybak@decathlon.com
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?
TURYSTYKA / TREKKING, SPORT W ŻYCIU

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach
TURYSTYKA / TREKKING

Jakie spodnie w góry zimą?

Jakie spodnie w góry zimą?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu