WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

[TEKST PARTNERA] Jak ubrać się na żagle? Sztorm Grupa radzi, jak przygotować się na rejs!

27 maj 2019
#PORADY

Jak głosi norweskie przysłowie „nie ma złej pogody, jest tylko źle ubrany żeglarz”. Jak temu zapobiec? Przedstawiamy Wam nasze propozycje rzeczy, które należy zabrać ze sobą na rejs.


Pierwsze podmuchy wiatru i wiosenne słońce są niczym wabik na stęsknionych wody żeglarzy. Szukając chwili, by oderwać się od miejskiej rzeczywistości i uciec choć na moment w poszukiwaniu fal, należy pamiętać, że pogoda nie zawsze jest tak piękna, na jaką wygląda. Aby nasza przygoda nie skończyła się zbyt szybko warto zabezpieczyć się odpowiednim ubiorem.

Fot 1. Sztorm Grupa | Pierwsze podmuchy wiatru i wiosenne słońce są niczym wabik na stęsknionych wody żeglarzy

I tu nasuwa się pytanie: W co mam się ubrać?

Wycieczka nad Zalew Zegrzyński…

Jednodniowy wypad na żagle? Czemu nie! Pakujemy worek i płyniemy!

Obowiązkowym elementem naszego ubioru musi być sztormiak. W tej roli idealnie sprawdzi się kurtka żeglarska. Na krótkie rejsy po śródlądziu nie potrzebujemy oceanicznego sztormiaka. Taka kurtka będzie bardzo dobrym zabezpieczeniem od wiatru i deszczu. W razie niepogody ochroni nas przed zmoknięciem nawet przez 2 godziny! Będziemy mieli czas, by dopłynąć do najbliższego portu.

Fot 2. Sztorm Grupa | Żagle na jeden dzień? Dlaczego nie!

Warto również zaopatrzyć się w ciepłą bluzę lub polar. Nie dość, że funkcjonalny to jeszcze stylowy. Pamiętajmy o wygodnych butach. Na jachcie musimy czuć się swobodnie!

Mazurska przygoda…

Wybierając się na Mazury musimy być przygotowani na różnego rodzaju warunki. Jednego dnia możemy korzystać z promieni słańca, drugiego zaś zażarcie walczyć z żywiołem. W tym przypadku potrzebujemy kurtki, która zaspokoi nasze potrzeby w obu wypadkach. Naszym wyborem jest sztormiak Tribord 500, którą szczegółowo opisaliśmy po testach we wpisie.  Kurtka nieprzemakalna i oddychająca, która idealnie sprawdzi się w słoneczne, jak i deszczowe dni. Z nią ulewa nam niestraszna! Wytrzymała nawet do 4 godzin obfitego deszczu.

Fot 3. Sztorm Grupa | Wybierasz żagle na Mazurach? Musisz być przygotowany na każdą pogodę! 

Należy także pamiętać o ciepłych bluzach oraz wygodnych i nieprzemakalnych butach. Na rejs warto ze sobą zabrać czapkę i rękawiczki. W końcu musimy pamiętać, że:

 „nie ma złej pogody, jest tylko źle ubrany żeglarz”!

Fot 4. Sztorm Grupa | Prawidłowy ubiór jest jednym z „must have” żeglarskiej wyprawy! 

A może morze?

To już nie lada wyzwanie. Jest to kierunek wymagający, dla prawdziwych wilków morskich. Podobnie jest z ubiorem. Na morskie wędrówki bardzo ważnym elementem sztormiaka jest wysoki kołnierz, który zabezpieczy twarz od wiatru oraz elementy odblaskowe. Wszystko to zawiera ten model kurtki >>KLIK<<. Nie straszne mu nawet najgorsze warunki! Kurtka jest bardzo wodoodporna i oddychająca. Ten model kurtki przetestowaliśmy w sezonie 2018 i naszą opinię szczegółowo przedstawiliśmy we wpisie na naszym blogu.

Fot 5. Sztorm Grupa | Na morskie wędrówki bardzo ważnym elementem sztormiaka jest wysoki kołnierz

Na morzu nie obędzie się również bez spodni żeglarskich. Oddychające, nieprzemakalne, idealne na rejsy morskie. Takie są właśnie spodnie Sailing 500. Proponujemy również zabrać ze sobą kalosze. Według Sztorm Grupy najlepiej sprawdzą się kalosze. Testowane przez nas niejednokrotnie! Są wygodne i nie musimy się obawiać, że podczas szybkich zwrotów poślizgniemy się na jachcie.

Fot 6. Sztorm Grupa | Więcej o Sztorm Grupie możesz dowiedzieć się tutaj.

Teraz już wiecie, jak przygotować się do rejsu. Z produktami marki Tribord nie straszny Wam będzie nawet najgorszy sztorm! 🙂

Autor: Sztorm Grupa

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

ŻEGLARSTWO

Stopnie żeglarskie - do czego uprawniają i jak je zdobyć?

Stopnie żeglarskie - do czego uprawniają i jak je zdobyć?
ŻEGLARSTWO

[TEKST PARTNERA] Jak zadbać o bezpieczeństwo żeglugi?

[TEKST PARTNERA] Jak zadbać o bezpieczeństwo żeglugi?
ŻEGLARSTWO

Start samotnego rejsu dookoła świata

Start samotnego rejsu dookoła świata

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu