WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sport w ogrodzie? To nie tylko przydomowe boisko!

24 kwiecień 2020
#PORADY

Żar lejący się z nieba i przydomowy ogród to idealne rozwiązanie. Wychodzimy z domu kilka kroków i już mamy teren, na którym można spędzić aktywnie czas na wiele sposobów. Sport w ogrodzie to mnóstwo opcji. Można tam zbudować przydomowe boisko do gry w piłkę nożną, a także wygospodarować miejsce na puszczanie latawców albo stworzyć boisko do gry w badmintona. We własnym ogrodzie można zagrać także w tenisa ziemnego!


Latawce – idealne jako sport w ogrodzie bez dużych przygotowań

Zacznijmy od latawców: bawiłeś się kiedyś nimi? Nic trudnego, prawda? Nie wymaga to od nas jakiejś specjalistycznej wiedzy – chyba, że posiadasz jakieś tajne matematyczne wzory, żeby latawiec latał wyżej i szybciej to śmiało podziel się nimi. Latawiec, odrobina wiatru, trochę przestrzeni i dobra zabawa gwarantowana. Puszczanie latawców to bardzo prosty pomysł, aby zapewnić naszym maluchom ( zresztą tym większym też) sporo frajdy przed domem. Posiadamy całą masę wzorów i kolorów dzięki czemu każdy może „puścić swoje ulubione zwierzę w powietrze”.

Latający lew, dinozaur czy delfin żaden problem. Szybujący motyl z rozłożynymi skrzydłami – mamy to. Chcesz stoczyć pojedynek pandy z ośmiornicą- możesz to zrobić. Sam jestem ciekaw które zwierzę lata najlepiej- sprawdź i daj mi znać. Moim faworytem jest lew, a kto Twoim?

Podwyższam poprzeczkę i gwarantuję jeszcze lepszą zabawę sportową w ogrodzie. Może by tak zamiast gotowych konstrukcji przygotować własny latawiec i przetestować go w powietrzu? Tylko jak zrobić latawiec? To jest wyzwanie! Wykonać własną konstrukcję która będzie unosić się po niebie. Dwie drewniane listwy, sznurek lub żyłka, arkusz kolorowego papieru, bibuła oraz wiele innych kolorowych dodatków a przede wszystkim odrobina wyobraźni- to wszystko co potrzebne do stworzenia własnego latawca. Rozpocznij konkurs na najładniejszy, najszybszy lub latający najwyżej latawiec. Zabawa pełna radości i śmiechu gwarantowana.

Fot 1. Materiał własny

Badminton – gdzie grać? We własnym ogrodzie!

Któż z nas nigdy nie odbijał lotki rakietą i nie grał w tą popularną grę? Można grać w pojedynkę a nawet w kilka osób – rekreacyjnie lub na poważnie. Turniej dla całej rodziny? Pewnie, że można taki stworzyć. Postaw siatkę, oznacz przydomowe boisko i toczcie pojedynki o miano najlepszego gracza domu.

Dla podniesienia emocji niech przegrany zmywa naczynia albo posprząta ogródek. Nasze zestawy do gry w badmintona zapewnią masę atrakcji i sportowych emocji podczas ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli myślisz, że podczas tej gry się nie zmęczysz to jesteś w błędzie. Jeszcze zobaczysz jak wymagająca jest ta dyscyplina i trzeba się przy niej wysilić. Bieganie za lotką i walka o każdy punkt gwarantowana. Sprzęt do gry w badmintona jest stosunkowo niedrogi i przydatny przez długi czas.

Fot 2. Materiał własny

Sport w ogrodzie dla każdego: tenis ziemny

Zdaję sobię sprawę, że ta gra kojarzy Ci się z ogromnym kortem tenisowym, którego w ogrodzie po prostu nie sposób zmieścić. Do nauki gry w tenisa i dobrej zabawy nie potrzeba wcale wielkopowierzchniowego kortu. Tenis ziemny – zasady gry są proste, a sama zabawa nie wymaga dużo sprzętu.

Speedball? Słyszałeś o takiej dyscyplinie? Jeśli nie spieszę z wyjaśnieniem. Faktycznie mogłeś o niej nie słyszeć, bo to stosunkowo młoda dyscyplina sportu. Gra ta polega na odbijaniu piłki zawieszonej na statywie. Atrybuty które potrzebujesz to rakieta, piłka oraz statyw na którym zawieszona jest piłka- niewiele prawda?

Możesz skorzystać z naszych gotowych zestawów, albo spróbować wykonać je sam – wybór pozostawiam Tobie i oczywiście liczę na Twoją wyobraźnię i pomysłowość. Gra ta ćwiczy refleks oraz koordynację ruchową a przede wszystkim jest bardzo prosta i można ją traktować także jako formę zabawy. Zacznij trening w formie radosnej zabawy, a w przyszłości? Kto wie może wielkie, światowe korty i zwycięstwa w wielkich turniejach czekają na Ciebie otworem. Przede wszystkim tenis to jedna z tych aktywności, które mogą pomóc przełamać niechęć do uprawiania sportu.

Czy warto uprawiać sport w ogrodzie?

Oczywiście że tak! Jak widzisz czas w swoim ogrodzie możesz spędzić naprawdę bardzo aktywnie. Podane wyżej przykłady to tylko kilka z pomysłów, abyś świetnie się bawił. Chcesz więcej inspiracji? Odsyłam Cię do artykułu mojej koleżanki gdzie znajdziesz jeszcze inne pomysły na aktywność w domu i ogrodzie. Nuda w ogrodzie lub brak pomysłów jak aktywnie spędzić czas- wykreśl te wyrażenia ze swojego słownika już na zawsze.

Dobrej zabawy.

Pozdrawiam!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu