WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Boks dla kobiet — wzmocnienie kondycji i siły

03 grudzień 2019
#PORADY
#TEMATY OKOŁOSPORTOWE

Dyscyplina ta przeżywa obecnie rozkwit, również wśród kobiet! Zapoznaj się z korzyściami wynikającymi z uprawiania tego, jakże docenianego sportu, który pozwala rozładować napięcie, poprawia i wysmukla sylwetkę naszego ciała, poprawia koordynację oraz pozwala na samoobronę.

Boks dla kobiet — dlaczego warto wybrać ten sport?

Kobiety postrzegają często boks jako brutalną dyscyplinę, w ramach której dwóch mężczyzn walczy ze sobą bez żadnej litości. Ale musimy Was wyprowadzić z błędu, ponieważ w ostatnich latach coraz więcej kobiet daje się uwieść przez ten niezwykły sport. Jest to doskonały sposób na oderwanie się od rzeczywistości, wyżycie się i odreagowanie wszystkich stresów, z którymi zmagać się musi współczesna kobieta. Poprawia koordynację ruchową, wpływa pozytywnie na psychikę i umysł, a przy tym pozwala spalić masę kalorii!

Boks kobiet to zatem dyscyplina, która przeżywa rozkwit i która z biegiem lat znajduje coraz więcej zwolenniczek. Przy braku uznania i nagłośnienia w mediach, boks próbuje się jednak przebić w hermetycznym, zdominowanym przez mężczyzn świecie sportów walki. Usiłuje również przełamać stereotypy panujące w świecie boksu. Bo ten sport należy również do dziewczyn…

Fot 1. Materiał własny| Boks kobiet to zatem dyscyplina, która przeżywa rozkwit i która z biegiem lat znajduje coraz więcej zwolenniczek.

Boks kobiet — w jakim celu trening bokserski?

Masz dosyć codziennych problemów? Stresująca praca, rozkapryszone dzieci i denerwujący mąż? Udaj się jak najszybciej dla trening bokserski dla kobiet! To idealny sport, żeby zapomnieć o całym świecie i dać ujście swoim emocjom. Jeżeli wierzyć w słowa mistrzyń boksu kobiet, to podobno ta dyscyplina daje pewność siebie i wiarę we własne siły. Pozwala również wyrzeźbić piękną sylwetkę, ponieważ aktywizuje wszystkie mięśnie ciała.

Czy wiecie, że boks daje równie dużo korzyści fizycznych, co psychicznych? Ta dyscyplina rozwija inicjatywę, daje lepsze panowanie nad sobą i pozwala skanalizować energię aktywnych kobiet. To dobry sposób na stres i niepokój życia codziennego. Boks ma również istotny wpływ na życie codzienne: pozwala również nabrać dystansu do trudnych sytuacji i lepiej radzić sobie z rzeczywistością.

Jeśli chodzi o efekty fizyczne, boks wzmacnia serce i układ krążenia, zmusza do pracy wszystkie mięśnie, które rozwijają się w ciągłym ruchu. Bicepstricepsmięśnie brzuchanogipośladki – aktywne jest całe ciało! Możesz mieć ładnie umięśnione ramiona, wyrzeźbione pośladki, jędrne ciało i smukłą talię. Idealny, żeby zrzucić kilka kilogramów, ponieważ podczas treningu organizm korzysta z rezerw w postaci tkanki tłuszczowej. Nie szukaj wymówek – po prostu zacznij go uprawiać. Poprawa będzie widoczna gołym okiem po kilku tygodniach.

Fot 2. Materiał własny| Boks pozwala wyrzeźbić piękną sylwetkę, ponieważ aktywizuje wszystkie mięśnie ciała!

Boks dla kobiet — jaki rodzaj treningu wybrać?

Istnieją różne rodzaje boksu. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich, aby pomóc Wam drogie Panie w dokonaniu wyboru:

Boks francuski dla kobiet

Boks francuski pozwala na zadawanie ciosów pięścią, jak również i na kopnięcia. Ten rodzaj boksu najbardziej podoba się paniom ze względów estetycznych. Podczas treningów boksu francuskiego nauczysz się prawidłowego zadawania ciosów, poznasz technikę i sprawdzisz swoje umiejętności boksowania.

Fot 3. Materiał własny

Boks tajski dla kobiet

Boks tajski mobilizuje do pracy wszystkie części ciała, ponieważ tutaj wszystkie ciosy są dozwolone. To idealny sposób, żeby wyrzeźbić całe ciało i nauczyć się, jak wykorzystywać jego możliwości. Ten rodzaj boksu jest bardzo męczący, ponieważ wymaga dużej siły, a jest w mniejszym stopniu oparty na strategii niż boks angielski lub boks francuski. Jest stosunkowo mało popularny wśród kobiet.

Boks amerykański dla kobiet

Boks amerykański albo full contact to sport trudny pod względem fizycznym, ponieważ wymaga nieustannego podnoszenia nóg na wysokość powyżej pasa. W boksie amerykańskim liczy się piękno wykonywanych ruchów.

Boks angielski dla kobiet

Boks angielski jest najbardziej znany i najczęściej uprawiany przez panie. Ma charakter mocno strategiczny, ponieważ podczas walki używa się tylko pięści, a jedynym celem jest głowa. Liczne reportaże i filmy, które pokazują tę dyscyplinę jako uprawianą przez kobiety (np. Million Dollar Baby) spowodowały, że jest ona popularna wśród kobiet. Boks angielski wymaga subtelności i szybkiego poruszania się i wyprowadzenia ataku w odpowiednim momencie. Jest to najtrudniejszy rodzaj boksu, ponieważ bardzo trudno jest zwyciężyć w walce. W 2012 r. boks angielski kobiet znalazł się po raz pierwszy w programie igrzysk olimpijskich.

Fot 4. Materiał własny | Boks angielski wymaga subtelności i szybkiego poruszania się.

Warto podkreślić, że kobieta, która pragnie uprawiać boks, musi mieć odpowiednie wyposażenie, które pozwoli zapobiegać urazom. Powinna zatem mieć wszystkie normalne ochraniacze bokserskie, a także dodatkowe ochraniacze dla kobiet, np. ochraniacz na klatkę piersiową.

A zatem boks to trudny sport, który stanowi prawdziwe wyzwanie dla kobiet. Wymaga dużej determinacji i cierpliwości, aby osiągać satysfakcjonujące wyniki. Jest to jednak idealna dyscyplina do rozwijania wytrzymałości i odporności, a także uzyskania wymarzonej sylwetki. No to zakładamy rękawice bokserskie drogie panie!

Fot 5. Materiał własny | Każda osoba trenująca powinna mieć ochraniacze, a dla kobiet polecane są także dodatkowe ochraniacze na klatkę piersiową.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BOKS

Kategorie wagowe w boksie

Kategorie wagowe w boksie
BOKS

Jak zwiększyć siłę ciosu? Bezpieczne ćwiczenia na cios bokserski w klubie

Jak zwiększyć siłę ciosu? Bezpieczne ćwiczenia na cios bokserski w klubie
BOKS

Ćwiczenia z workiem treningowym

Ćwiczenia z workiem treningowym

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu