WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Aktywny i szybki marsz, czyli jak się pozbyć cellulitu

10 lipiec 2020
#PORADY

Cellulit to problem estetyczny nr 1 wielu kobiet, które z jego powodu nie czują się do końca dobrze w swoim ciele. To miejscowe nagromadzenie tłuszczu w górnej części ud nie jest zjawiskiem nieuchronnym. Można je zwalczać w bardzo naturalny sposób. Dowiedz się, jak się pozbyć cellulitu poprzez aktywny i szybki marsz, który z powodzeniem modeluje sylwetkę.


Co to jest cellulit?

Cellulit to występujące w górnej części ud, miejscowe nagromadzenie tłuszczu, którego konsekwencją są nierówności i pofałdowanie skóry nóg w niektórych strefach, porównywane do skórki pomarańczowej.

A jak powstaje cellulit? Przyczyn jest wiele, a wśród nich m.in.:

  • problemy z krążeniem krwi;
  • słabe napięcie i wiotkość mięśni;
  • nadwaga;
  • czynniki genetyczne lub zaburzenia hormonalne.

Co jest wspólnym mianownikiem 3 pierwszych wymienionych powodów? Siedzący tryb życia! Co może pomóc? Najlepsze ćwiczenia na cellulit to chodzenie!

W łagodnym rytmie wróć do aktywności sportowej, uprawiając dyscyplinę łatwą, kompletną i wytrzymałościową. Aktywny i szybki marsz  łączy wszystkie te cechy.

Fot 1. Materiał własny

Sposoby na cellulit – dlaczego chodzenie jest jednym z nich?

Walka z cellulitem w ten sposób polega przede wszystkim na zapewnieniu prawidłowego krążenia krwi. Aby stworzyć korzystne ku temu warunki, warto uprawiać dynamiczny sport, taki jak aktywny i szybki marsz. Dyscypliny takie, jak bieganie, lub sporty statyczne wymagają intensywnego wysiłku w krótkich przedziałach czasu i w mniejszym stopniu pobudzają krążenie żylne.

Kolejną zaletą aktywnego i szybkiego marszu jest to, że podczas chodzenia zaangażowane są wszystkie mięśnie ciała. Spalasz kalorie i ograniczasz w ten sposób odkładanie się tłuszcze na poziomie mięśni nóg. W miarę kolejnych treningów Twoje uda ulegają stopniowo wysmukleniu.

To fakt”, zapewnia doktor Bacquaert, konsultant w zakresie medycyny sportowej i sportu uprawianego dla zdrowia, „aktywny i szybki marsz pozwala zwalczać cellulit, ponieważ uprawiając ten sport, oddziałujemy korzystnie na krążenie krwi, przede wszystkim zaś ćwiczymy i wzmacniamy mięśnie”.

Warto także pamiętać o odpowiednim sprzęcie, który umożliwi prawidłowe i bardziej efektywne przeprowadzanie ćwiczeń na cellulit. Podstawą będzie tu przede wszystkim dobre obuwie, ale też dodatki. Zapoznaj się z ofertą produktów do chodzenia.

Fot 2. Materiał własny

Strategia ćwiczeń na cellulit poprzez sesje aktywnego i szybkiego marszu oraz po ich zakończeniu

Aby stworzyć sobie jak najkorzystniejsze warunki do skutecznej walki z cellulitem, odżywiaj się w sposób zrównoważony, który ogranicza produkcję tkanki tłuszczowej.

Uprawiaj aktywny / szybki marsz regularnie, pamiętając, że każdy trening powinien być skonstruowany w oparciu o odpowiednie plany treningowe. Po 30 minutach wysiłku wkraczasz w strefę pracy wytrzymałościowej: Twoje ciało zaczyna wtedy czerpać energię z rezerw tłuszczu. Mięśnie wzmacniają się, a cellulit ulega stopniowej redukcji.

Aby utrzymać motywację w perspektywie długoterminowej, znakomitym pomysłem jest chodzenie w grupie. Będziesz miło spędzać czas, dbając jednocześnie o zdrowie

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

CHODZENIE / NORDIC WALKING

Aktywny marsz: ile czasu trzeba na utratę wagi?

Aktywny marsz: ile czasu trzeba na utratę wagi?
CHODZENIE / NORDIC WALKING

Chód sportowy - jak zacząć? Co daje chodzenie?

Chód sportowy - jak zacząć? Co daje chodzenie?
CHODZENIE / NORDIC WALKING

Nordic walking - marsz po zdrowie

Nordic walking - marsz po zdrowie

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu