WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Szybkie chodzenie - jak zachęcić dziecko do tego sportu?

14 lipiec 2020
#PORADY

Chodzenie sportowe razem z dzieckiem jest fantastycznym doświadczeniem! To prosta forma aktywności, dobra dla zdrowia i jednocześnie pozwalająca nawiązać z naszą pociechą  bliską, opartą na wzajemnym zrozumieniu relację. Jak zachęcić najmłodszych do takiego sportu? Skorzystaj z naszych wskazówek!


Sport może być też przygodą!

Zamiast sugerowania dziecku wyjście na zwykły spacer, zaproponuj mu udział w przygodzie, której warunkiem jest chodzenie. Niech to będzie na przykład wyprawa do parku i odkrywanie w nim różnych atrakcji . Dobra jest każda metoda, która nadaje chodzeniu sens i zachęca do niego.

Szybkie chodzenie może być naprawdę interesujące!

Chodzenie może być naprawdę ciekawe! Zorganizuj swojemu dziecku na przykład akcję zbierania określonych przedmiotów, poszukiwanie skarbów w postaci liści konkretnych drzew albo marsz z przeszkodami tj. pnie drzew, kałuże, niewielkie pagórki lub wydmy, jeśli mieszkamy blisko plaży.

Fot 1. Materiał własny

Mapa do zaznaczania, gdzie się było – weź ją ze sobą i spraw dziecku frajdę

Będziesz mógł pokazać dziecku, gdzie się znajduje. To również okazja do tego, aby powierzyć mu odpowiedzialne zadania. Dzięki mapie dziecko może stać się motorem waszej wyprawy, wybierając inną trasę. W ten sposób chodzenie pozostaje ekscytujące i pobudza wyobraźnię.

Zagraj w “Zgadnij, co widzę”

W Anglii gra ta nosi nazwę “I-Spy”. Prawdziwa klasyka gatunku! Podajesz pierwszą literę lub kolor widzianego przez siebie przedmiotu (np. drzewa), a dziecko ma za zadanie odgadnąć, o jaki przedmiot chodzi. Następnie zamieniacie się rolami! Możesz też wziąć ze sobą piłkę lub sprzęt do badmintona i w przerwie spaceru zaproponować dziecku inny rodzaj sportu.

Aparat fotograficzny dla dziecka – sprzęt, który pozwoli udokumentować wyprawę!

Dobrym pomysłem z pewnością będzie powierzenie dziecku aparatu fotograficznego, którego funkcje dają duże możliwości. Dzięki temu sprzętowi nasza pociecha udokumentuje każdą z waszych wypraw i później może stworzyć album swoich odkryć. Za kilka lat, gdy dorośnie, z przyjemnością będziecie wracać do tych niezwykłych chwil spędzonych razem!

Piknik rodzinny – idealna forma spędzania czasu po długim spacerze

Na długi wyczerpujący spacer weź ze sobą coś do jedzenia i picia, aby sprawić dziecku przyjemność. Pieczę nad smakołykami powierzyć najmłodszemu, niosąc prowiant w swoim plecaku, poczuje się, jak dorosły. Przerwę na piknik zaplanuj po aktywności fizycznej. Podczas spaceru rób też przerwy na uzupełnienie płynów, najlepiej, jeżeli dziecko będzie miało swój bidon z wodą lub napojem izotonicznym.

Fot 2. Materiał własny

Krokomierz na rękę – proste urządzenie, które daje motywację

Z myślą o zdrowiu dziecka zaleca się co najmniej 60 minut codziennej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności, takiej jak chodzenie. To odpowiednik 12 – 15 tysięcy kroków dziennie. Śledząc aktywność dziecka za pomocą krokomierza zyskasz pewność, że trzymasz się zaleceń zdrowotnych, a jednocześnie dostarczysz mu motywacji do chodzenia razem z tobą.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DLA RODZICÓW

Rozgrzewka na wf - ćwiczenia rozgrzewające dla dzieci

Rozgrzewka na wf - ćwiczenia rozgrzewające dla dzieci
DLA RODZICÓW

Przygotuj swojego piłkarza do powrotu na boisko

Przygotuj swojego piłkarza do powrotu na boisko
DLA RODZICÓW

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu