WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

RANKING hulajnóg elektrycznych 2023 - jaką hulajnogę wybrać?

02 May 2023

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup hulajnogi elektrycznej, której popularność rośnie wraz z zapotrzebowaniem na alternatywne sposoby poruszania się po mieście. Jednakże, ze względu na szeroki wybór dostępnych na rynku modeli, nie zawsze jest łatwo wybrać najlepszą dla siebie hulajnogę. Dlatego też warto przyjrzeć się stworzonemu przez nas rankingowi hulajnóg elektrycznych na rok 2023, aby dokonać świadomego wyboru. Zanim to jednak nastąpi, odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego w ogóle warto dokonać zakupu hulajnogi elektrycznej oraz jakie kryteria należy przy tym uwzględnić.


Dlaczego warto kupić hulajnogę elektryczną?

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Duże miasta zdominowane są przez te jednoślady, a coraz częściej możemy obserwować je również w mniejszych ośrodkach. Co stoi za tak dużą popularnością hulajnóg elektrycznych?

Użyteczność

Przede wszystkim jest to praktyczność. Pojazd ten pozwala na stosunkowo szybkie przemieszczenie się z miejsca A do miejsca B. Wykorzystanie hulajnogi umożliwia ominięcie korków i tym samym zaoszczędzenie cennego czasu. Oprócz tego jednoślad ten pozwala na dotarcie w miejsca trudnodostępne dla samochodów.

Ekologia

W rzeczywistości, w której coraz większą rolę przywiązuje się do ochrony środowiska, duże znaczenie ma również ekologiczność tego rodzaju pojazdów. Hulajnogi elektryczne nie emitują spalin, co oznacza, że są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku niż samochody czy skutery spalinowe. Zmiana środka transportu na hulajnogę elektryczną przyczynia się więc do ochrony środowiska. Nie bez znaczenia są tutaj także kwestie finansowe. Poruszanie się po mieście na hulajnodze jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż korzystanie z auta. Do tego dołożyć można bardzo niskie koszta utrzymania hulajnogi, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na jej zakup.

Łatwość użytkowania

Na popularność tego rodzaju środka transportu wpływa również łatwość użytkowania. Dobra hulajnoga elektryczna jest bardzo łatwa w obsłudze i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności. Jej użytkownikiem może stać się każdy, bez względu na wiek oraz płeć. Nie można również zapominać, że jazda na hulajnodze to po prostu dobrą zabawą. Podstawowe modele hulajnóg elektrycznych rozwijają prędkości sięgające nawet 25 km/h. Rekreacyjna jazda przy takiej prędkości może dać wiele radości i zapewnić wiele emocji.

Przed dokonaniem zakupu hulajnogi elektrycznej trzeba jednak dosyć szczegółowo przeanalizować swoje potrzeby, oczekiwania, a także zasadność zakupu hulajnogi. Wybór musi się również opierać na uwzględnieniu kilku znaczących czynników, które pomogą Ci znaleźć to, czego szukasz. Jakie są to czynniki?

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać? Najważniejsze kryteria i parametry

Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kryteriów, które pomogą nam w dokonaniu najlepszego wyboru.

Przeznaczenie

W pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie o jej przeznaczenie. Większość modeli dostosowanych jest do poruszania się po mieście. Należy jednak określić czy pojazd będzie wykorzystywany jako środek transportu, czy może będzie nam służył jedynie do jazdy rekreacyjnej. Przeznaczenie to kluczowe kryterium, od którego zależy właściwy dobór dalszych parametrów.

Moc silnika

Gdy określimy już sposób wykorzystania hulajnogi, można pochylić się nad mocą silnika. Zasada jest dosyć prosta – im większa moc, tym większą prędkość jest w stanie rozwinąć hulajnoga. Warto wiedzieć, że zwykłe przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie wymaga ogromnej mocy – można wtedy spokojnie postawić na bardziej podstawowe modele. Hulajnogę z silnikiem o większej mocy warto wybrać, gdy będzie ona wykorzystana głównie do celów rekreacyjnych lub mamy zamiar poruszać się w mocno pagórkowatym terenie.

Zasięg

Kolejnym kryterium, które należy uwzględnić, jest maksymalny zasięg hulajnogi elektrycznej. Określa on maksymalną liczbę kilometrów, którą możemy przejechać na pojedynczym ładowaniu. Zdecydowanie warto stawiać na modele o większej pojemności baterii, gdyż zapewniają one dłuższy czas użytkowania pomiędzy ładowaniami, co przekłada się również na zwiększoną oszczędność energii. Przy wyborze hulajnogi elektrycznej warto pochylić się również nad kwestiami bezpieczeństwa. Dobrze, aby wybrany model był wyposażony w solidne hamulce (np. tarczowe), oświetlenie LED, sygnały dźwiękowe, a także wysokiej jakości opony o dobrej przyczepności.

Waga 

Nie bez znaczenia jest również waga i rozmiar. Waga hulajnogi elektrycznej ma duże znaczenie ze względu na możliwości transportu hulajnogi, np. wnosząc ją na piętro w budynku. Rozmiar powinien być z kolei dopasowany do naszych potrzeb. Warto stawiać również na hulajnogi, które łatwo się składają i nie zajmują dużo miejsca w małych pomieszczeniach. Czynnikiem, którego nie sposób pominąć, jest także cena. Na rynku dostępne są hulajnogi w różnych przedziałach cenowych. Należy dobrze rozeznać się w ofercie i postawić na taki, który zmieści się w budżecie, ale jednocześnie będzie spełniał nasze wymagania. Należy pamiętać, że tania hulajnoga elektryczna nie zawsze będzie jakościowa.

Ranking hulajnóg elektrycznych 2023

Powyżej przedstawiliśmy kilka podstawowych informacji, które mogą pomóc w doborze odpowiedniej hulajnogi elektrycznej. Teraz czas przejść do konkretnych modeli z naszej oferty, które cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników. W naszym rankingu postaramy się przedstawić ich duże zróżnicowanie, które ułatwi Ci znalezienie najbardziej dopasowanego do własnych potrzeb modelu.

Motus Scooty 8.5

Pierwszym prezentowanym przykładem hulajnogi miejskiej jest Motus Scooty 8.5. Jest to model o mocy maksymalnej 700 W, której zasięg wynosi nawet 25 km podróży na jednym ładowaniu. Model ten pozwala na rozwinięcie bezpiecznej prędkości do 20 km/h. Silnik zapewnia możliwość pokonywania wzniesień do 15 stopni nachylenia oraz montażu bagażu liczącego nawet 100 kg. Hulajnoga ta wyposażona jest w specjalny system KERS, który odzyskuje energię podczas hamowania, co pozwala zużyć mniej baterii i zwiększyć zasięg jazdy.

Na wyróżnienie zasługuje również niezwykła lekkość hulajnogi. Jest ona jedną z lżejszych ofert na rynku, gdyż waży jedynie 12,5 kg, co w połączeniu z możliwością szybkiego złożenia, czyni ją niezwykle wygodną do przenoszenia. Model ten wyposażony jest także w hamulec tarczowy, dzięki któremu można wykonać bezpieczne i skuteczne hamowanie w razie sytuacji kryzysowej. Warto również zwrócić uwagę na czytelny i prosty w obsłudze wyświetlacz, a także wyposażenie w lampkę o mocy 2A, która umożliwia jazdę po zmroku.

Sencor Scooter Two

Kolejną propozycją jest Sencor Scooter Two. Hulajnoga ta wyposażona jest w silnik o mocy 400 W, który pozwala na rozwinięcie prędkości do 25 km/h. Maksymalny zasięg tego modelu wynosi aż 45 km na pojedynczym ładowaniu. Wyposażony jest on również w dwa tryby: standard oraz sport, które umożliwiają dostosowanie prędkości do aktualnych potrzeb. Sencor Scooter Two posiada także amortyzację tylnego koła oraz podwójny układ hamulcowy – elektryczny (silnik) oraz mechaniczny (hamulce tarczowe).

Model ten wyposażony jest również w przejrzysty i czytelny wyświetlacz. Znajdziemy na nim informacje o aktualnej prędkości, wybranym trybie jazdy, stanie baterii oraz oświetleniu LED, które pozwala na jazdę w nocy. Warto wiedzieć, że hulajnoga posiada specjalnie dedykowaną aplikację Sencor Scooter, która pozwala na zarządzanie wszystkimi funkcjami. Wśród nich wymienić można; monitorowanie całkowitego oraz aktualnego przebiegu, włączenie blokady przed kradzieżą oraz informacje o szacowanym zasięgu.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Innym cieszącym się dużym zainteresowaniem klientów modelem jest Xiaomi Mi Electric Scooter 3. Jest on wyposażony w silnik o mocy maksymalnej 600 W i jest w stanie rozwinąć prędkość do 20 km/h. Hulajnoga posiada wysokiej jakości baterię, która zapewnia zasięg do 30 km. W hulajnodze Xiaomi Mi Electric Scooter 3 znajdziemy również trzy tryby. Pierwszy z nich pozwala na rozwinięcie większych prędkości. Możemy go wykorzystać np. podczas dojazdu do pracy. Drugi to tryb wolniejszy, który warto wykorzystać podczas rekreacyjnej jazdy po parku. Tryb trzeci przeznaczony jest do poruszania się w tłumie. Pozwala on dostosować prędkość do tempa pieszych.

Co jeszcze oferuje ten model hulajnogi? Na uwagę zasługuje podwójny system hamowania. Tylne koło wyposażone jest w hamulce tarczowe i odzyskowe, a w przednim kole znajdziemy system E-ABS. Hulajnoga posiada także system odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), który odzyskuje energię kinetyczną z procesu hamowania, wydłużając tym samym żywotność baterii.  Sama hulajnoga waży 13 kg, co zalicza ją do dosyć lekkich pojazdów.

Frugal Impulse

Kolejnym prezentowanym modelem jest Frugal Impulse. Hulajnoga ta jest doskonałym wyborem jako środek transportu służący do poruszania się po mieście. Wyposażona jest ona w silnik o mocy 250 W, który pozwala rozwijać prędkość do 20 km/h i pokonywać podjazdy o nachyleniu nieprzekraczającym 10 stopni. Bateria umożliwia pokonywanie dystansów do 25 km, a jej ładowanie trwa tylko 4 godziny. Sprawia to, że Frugal Impulse świetnie sprawdzi się w przypadku dojazdów do pracy lub na uczelnię.

Model ten posiada trzy tryby: oszczędzania energii, standardowy oraz sportowy. Pierwszy z nich pozwala na swobodną jazdę z prędkością do 6 km/h. Tryb standardowy zapewnia możliwość jazdy z prędkością do 15 km/h, a tryb sportowy do 20 km/h.  Hulajnoga oparta jest na hamulcu bębnowym, który gwarantuje delikatne, ale natychmiastowe hamowanie. Warto także wspomnieć, że wyposażona jest ona w kierunkowskazy, które pozwalają na poinformowanie, gdzie chcemy skręcić, a także tzw. Kids Mode, czyli ochronę przed dziećmi, która uniemożliwia dziecku niekontrolowane włączenie hulajnogi.

Dualtron City

Czas na przedstawienie czegoś z górnej półki cenowej, bo takim właśnie modelem jest Dualtron City. Jest to hulajnoga elektryczna dla dorosłych przeznaczona do poruszania się po mieście, jednak dzięki swojej wzmocnionej konstrukcji sprawdzi się również w bardziej wymagających warunkach terenowych. Wyposażona jest ona w dwa silniki – jeden z przodu, drugi z tyłu. Oba posiadają po 2000 W mocy, co oznacza, że pozwalają przemieszczać się po mieście z mocą aż 4000 W. Jest to moc nieosiągalna dla bardziej podstawowych modeli hulajnóg.

Model ten posiada wymienny akumulator. Sprawia to, że można pokonać nawet 90 km na jednym ładowaniu hulajnogi elektrycznej. Pojazd wyposażony jest także w rzadko spotykane w hulajnogach elektrycznych 15-calowe koła, które pozwalają na zamortyzowanie większości uderzeń. Posiada on także w dwa hydrauliczne hamulce tarczowe (z przodu i z tyłu). Dzięki swoim ponadprzeciętnym parametrom Dualtron City bez problemu poradzi sobie zarówno z długimi trasami, jak i nierównym terenem oraz stromymi podjazdami.

Motus Pro 10 Sport

Wracamy na nieco niższy pułap cenowy. Kolejnym cieszącym się dużym zainteresowaniem modelem jest hulajnoga elektryczna Motus Pro 10 Sport. Wyposażony jest ona w dwa silniki o mocy 1000 W, jednak maksymalna moc hulajnogi wynosi 2600 W. Przekłada się ona na optymalną prędkość wynoszącą aż 66 km/h, którą pojazd jest w stanie osiągnąć w około 20 sekund. Wszystko to przy zachowaniu pełnej stabilności i poczuciu kontroli na prostych oraz zakrętach.

Co ciekawe, hulajnoga ta wyposażona jest w kluczyk oraz stacyjkę. Zapewnia to pełne zabezpieczenie przed przypadkowym lub niekontrolowanym przez właściciela użyciem. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyczynowych hulajnóg o dużej mocy. Motus Pro 10 Sport posiada przednią i tylną amortyzację oraz opony terenowe, dzięki którym doskonale poradzi sobie w nierównym terenie. Nad pełnią bezpieczeństwa czuwają również dwa hamulce tarczowe.

Land Rover 8.5

Kolejnym segwayem, który świetnie sprawdzi się podczas jazdy po mieście, jest Land Rover 8.5. Posiada ona silnik o mocy 350 W, który pozwala na swobodne poruszanie się w środowisku miejskim i pokonywanie łagodnych podjazdów. Maksymalna prędkość hulajnogi wynosi 20 km/h. Model ten wyposażony jest także w lekką baterię pozwalającą na przejechanie do 25 km na jednym ładowaniu. Za bezpieczeństwo odpowiadają tutaj hamulce bębnowe, które nie wymagają dodatkowej regulacji.

Konstrukcja hulajnogi elektrycznej jest lekka, ale jednocześnie mocna. Pojazd waży jedynie 13,5 kg, co pozwala na jego swobodne przenoszenie. Model wyposażony jest także w stabilne opony 8,5 cala, które chronią nas przed złapaniem gumy w trasie. Hulajnoga ta znosi obciążenie do 120 kg. Będzie ona bardzo dobrym wyborem, jeżeli zależy nam na szybkim i bezproblemowym przemieszczaniu się w przestrzeni miejskiej.

Razor S80 Power Core

Kolejna propozycja dedykowana jest najmłodszym. Razor S80 Power Core to hulajnoga elektryczna dla dzieci. Jest ona wyposażona w innowacyjny, bezobsługowy silnik Power Core, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do 16 km/h, co zapewni dziecku pełny komfort i bezpieczeństwo. Posiada również akumulator o mocy 12 V, dzięki któremu możliwe jest 40 minut ciągłej jazdy na hulajnodze elektrycznej.

Na uwagę zasługuje również intuicyjne sterowanie. Hulajnoga posiada manetkę, która uruchamiana jest za pomocą kciuka. Ręczny hamulec przedni oraz ulokowany na błotniku hamulec tylny zapewnią dziecku pełną kontrolę nad ruszaniem i zatrzymywaniem się. Model ten posiada także napęd na tylne koło, który przenosi środek ciężkości na tył. Przekłada się to na większą przyczepność i łatwość sterowania. 

Manta MES1401J

Coraz większą popularnością wśród użytkowników cieszą się hulajnogo-skutery. Są to hulajnogi elektryczne wyposażone w specjalne siodełko. Przykładem takiego pojazdu jest dostępny w naszej ofercie Manta MES1401J. Posiada on silnik o mocy 350 W, który pozwala na rozwinięcie prędkości do 20 km/h, a bateria zapewnia zasięg do 40 km. Model ten wyposażony jest w stacyjkę oraz kluczyk, które zabezpieczają go przed kradzieżą.

Hulajnoga wyposażona jest także w dwa niezależne amortyzatory, które zapewniają pełen komfort jazdy, bez względu na jej charakter. Za bezpieczeństwo odpowiadają dwa hamulce tarczowe, które umiejscowione są po jednym z przodu i z tyłu. Manta MES1401J posiada także składaną ramę, kierownicę oraz siedzisko, które można łatwo zdemontować. Do zestawu dołączony jest również koszyk na zakupy, który umożliwia swobodny transport niewielkich pakunków.

Niu KQI3 Sport

Ostatnią hulajnogą w naszym zestawieniu jest Niu KQI3 Sport. Jest to kolejny model zaprojektowany z myślą o jak najbardziej komfortowym poruszaniu się w przestrzeni miejskiej. Jest on wyposażony w silnik o mocy 300 W, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do 20 km/h. Wytrzymała bateria zapewnia z kolei zasięg wynoszący optymalnie 40 km. Hulajnoga została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić równowagę, komfort oraz łatwe prowadzenie.

Niu KQI3 Sport wykonana jest z aluminium lotniczego, które zapewnia wysoką wytrzymałość. Model wyposażony jest także w podwójne hamulce tarczowe, z przodu i z tyłu. Są one gwarantem skutecznego hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Oprócz tego hulajnoga oferuje aż cztery różne tryby jazdy oraz oświetlenie LED z przodu i z tyłu, dzięki któremu zawsze będziesz dobrze widoczny. Model posiada także dedykowaną aplikację, która ułatwia użytkowanie.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DLA RODZICÓW, HULAJNOGI

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?
DESKOROLKI, HULAJNOGI, ROLKI/WROTKI

Największe skateparki w Warszawie

Największe skateparki w Warszawie
HULAJNOGI

5 powodów, by rozpocząć jazdę na hulajnodze

5 powodów, by rozpocząć jazdę na hulajnodze

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu