WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Największe skateparki w Warszawie

06 August 2021

Jazda na deskorolce, bmxie czy hulajnodze freestyle, to zdecydowanie jedno z bardziej popularnych dziś hobby. Zjawiskowe tricki przyciągają na skateparki całe tłumy dzieci i młodzieży. W stolicy nie brakuje miejsc, gdzie można doskonalić swoje umiejętności w jeździe na deskorolce i rolkach. Poznaj największe skateparki w Warszawie!

Skatepark Jutrzenka

Sezonowy skatepark Jutrzenka zlokalizowany jest przy ulicy Rozbrat 5. Obiekt ten dedykowany jest osobom jeżdżącym na deskorolce oraz rolkach. Skatepark Jutrzenka cieszy się dość dużym zainteresowaniem, o czym świadczy nawet 1500 wejść na miesiąc w ciągu sezonu. Jeżeli chodzi o godziny otwarcia, to Skatepark Jutrzenka otwarty jest w ciągu tygodnia od godziny 9 do 20, zaś w weekendy od 10.00 do 20.00 . Na teren skateparku wchodzi się wyłącznie z wykupionym biletem wstępu, który do nabycia jest w kasie Ośrodka Rozbrat-Jutrzenka przy ul. Rozbart 26. Bilety sprzedawane są na sesje trwające 120 minut, zaś ich cena wygląda następująco:

  • 7 złotych od poniedziałku do piątku,
  • 10 złotych w soboty i niedziele.

Warto zaznaczyć, że osoby do lat 13 muszą mieć stałą opiekę podczas korzystania z urządzeń na terenie obiektu. W przypadku młodzieży od 13 do 18 lat wystarczy zgoda opiekuna, zaś od 18 lat nie obowiązują żadne ograniczenia.

Na terenie skateparku możliwe jest także wykupienie lekcji z wykwalifikowanymi instruktorami, wśród których są absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego.

Skatepark w Parku Zachodnim

Jeden z częściej polecanych skateparków na otwartym powietrzu – Skatepark w Parku Zachodnim zlokalizowany jest przy ulicy Szczęśliwickiej 42. Na szczególną uwagę zasługuje duża powierzchnia tego obiektu oraz liczne przeszkody – rampy, funboxy, grindboxy i poręcze do slajdowania. Skatepark w Parku Zachodnim cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego w sezonie jest dość tłoczno. Park jest darmowy i dostępny o każdej porze roku.

skateparki
fot. pexels

Skatepark  im. Młodego Welsona

Skatepark ten zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 53E. Warto zaznaczyć, że park w ciągu ostatniego czasu przeszedł renowację, dzięki czemu idealnie nadaje się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Poćwiczyć triki można tu zarówno na deskorolce, bmxie, rolkach czy hulajnodze. Skatepark im. Młodego Welsona jest parkiem zlokalizowanym na świeżym powietrzu, co oznacza, że dostępny jest o każdej porze roku przez wszystkie dni tygodnia.

Skatepark przy Bażantarni

Skatepark przy Bażantarni 11, to jeden z lepszych skatepark Warszawa, według opinii wielu  skaterów. Obiekt ten wyróżnia się równą powierzchnią, a także tym, że jest otwarty i darmowy, dzięki czemu każdy fan deskorolki, bmixów, rolek czy hulajnogi może doskonalić swoje umiejętności. Co więcej, skatepark przy Bażantarni oświetlony jest do godziny 22.00 i pozwala to na jazdę nawet wieczorami. Warto dodać, że ze względu na to, iż jest to dzielnica Ursynów, to popołudniami na skateparku jest dość duży tłok.

Ave Park

AvePark to kryty, ogrzewany i całoroczny skatepark o imponującej powierzchni aż 3000m2, który znajduje się przy ulicy Krakowiaków 80/98. Warto zaznaczyć, że AvePark został zaprojektowany we współpracy z TechRamps, czyli firmą zajmującą się projektowaniem i budową profesjonalnych skateparków. Skatepark przeznaczony jest na deskorolki, bmxy, rolki i hulajnogi. Warto podkreślić, że AvePark podzielony jest na różne sekcje z konkretnymi przeszkodami:

  • Sekcja Parkowa – rezi quarter, rezi box, jump box, quater wall czy roll-in.
  • Sekcja Street – fun box, platforma,
  • Sekcja Transferowa – spine, step-up, stolik.

Co więcej, AvePark posiada także Sekcję Latającą, która umiejscowiona jest na zewnątrz obiektu. Znajdują się tam takie atrakcje jak MiniRampa, czyli klasyczny half-pipe w zmniejszonej wersji, a także Duży Skatepark wyposażony w rezi box, spine, rollin oraz dwa quatery.

AvePark otwarty jest w godzinach 13.00-22.00 od poniedziałku do piątku, oraz od 10.00 do 22.00 w weekendy. Jeśli chodzi o cennik to wygląda on następująco:

  • poniedziałek-czwartek 30zł (rezerwacja online 27zł),
  • piątek 40zł (rezerwacja online 36zł),
  • weekend 50zł (rezerwacja online 45zł) .

Warto dodać, że od poniedziałku do piątku wykupuje się wejście całodobowe (w godzinach od 13.00 do 22.00) zaś w sobotę i niedzielę cena dotyczy 3-godzinnego wejścia. Do ceny biletu należy doliczyć także jednorazowo wyrobienie karty klienta – 10zł. Młodzież w wieku do 18 lat może korzystać z obiektu wyłącznie po dostarczeniu pisemnego oświadczenia od swojego rodzica lub opiekuna prawnego.

Skatepark pod mostem Świętokrzyskim

Wymieniając najlepsze skatepark warszawa nie da się nie wspomnieć o skateparku pod mostem Świętokrzyskim. Ten mały ale kreatywnie zaprojektowany saktepark zlokalizowany jest zaraz nad Wisłą, przy Bulwarach Wiślanych. Lokalizacja skateparku pod mostem Świętokrzyskim była bardzo pomysłowa, ponieważ dzięki temu teren jest skutecznie chroniony przed deszczem. Jeśli chodzi o przeszkody, to głównie są to różnego rodzaju funboxy i grindboxy. Warto podkreślić, że skatepark jest oświetlony po zmroku, dzięki czemu jest to jeden z lepszych darmowych skateparków w Warszawie.

Skatepark na Wrocławskiej

Skatepark przy ulicy Wrocławskiej 25 jest wyposażony we wszystkie najważniejsze przeszkody, takie jak funboxy, rampy, grindboxy, banki i quartery. Powierzchnia tego skateparku nie jest duża, ale ilość przeszkód pozwala na intensywną jazdę i ćwiczenie nowych trików. Należy zaznaczyć, że obiekt nie jest oświetlony po zmroku, przez co jesienią już o 17 ciężko na nim jeździć. Nie mniej jednak w sezonie letnim jest to mocno oblegany przez młodzież skatepark. Warto podkreślić, że świetnie będą się na nim bawić zarówno fani deskorolki, rolek, bmixów, jak i hulajnogi.

Podsumowując, Warszawa jest miastem, które w którym znaleźć można dużą ilość skateparków. Co więcej, dostępne są zarówno obiekty otwarte, jak i zamknięte, dzięki czemu miłośnicy deskorolki mogą ćwiczyć triki nawet zimą.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DESKOROLKI

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski
DESKOROLKI

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?
DESKOROLKI

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu