WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Czas na pierwsze derkowanie – mamy dla Was wytrzymałą propozycję!

30 październik 2018
#PORADY
#SPRZĘT

Po bardzo upalnym lecie obecne temperatury oscylujące w okolicach 15 st. C wydają się niższe niż bywało to w ubiegłych latach. Zarówno my jak i nasze wierzchowce oswoiliśmy się z bardzo długim i upalnym latem więc obecne aktualne warunki pogodowe można pieszczotliwie podsumować tak: jest rześko 😉 Warto zatem pomyśleć już o pierwszym derkowaniu naszych pociech.

Dlaczego już?

     Po pierwsze ochronimy je przed wiatrem, deszczem i przeciągami, a więc unikniemy przeziębień i tym podobnych nieprzyjemności związanych z okresem przejściowym między latem a zimą. Jest to szczególnie ważne, jeśli padokujemy nasze konie, a w stajni, w której spędzają one większość czasu, jest znacząco cieplej niż na zewnątrz. Gwałtowne zmiany temperatury o kilka-kilkanaście stopni są bardzo zdradliwe i mogą skutkować chorobami.

Fot 1. Joanna Pierzchała | Zbyt późno rozpoczęta „akcja derka” może prowadzić do przegrzania lub zmarznięcia kopytnego. Na zdjęciu derka allweather light

Po drugie, jeśli chcemy w okresie zimowym derkować konia to warto już teraz zacząć to robić, aby nie zaczął nadmiernie zarastać i przyzwyczajał się do tego, że wspieramy go w taki sposób przed chłodem. Zbyt późno rozpoczęta „akcja derka” może prowadzić do przegrzania lub zmarznięcia kopytnego, jeśli niewłaściwie dobierzemy grubość ubranka do aktualnych końskich potrzeb.

Na taką pogodę Fouganza przygotowała bardzo ciekawą propozycję w dwóch wersjach: stajennej i padokowej.

DERKA STAJENNA STABLE LIGHT DLA KONIA I KUCA FOUGANZA

     Cienka derka wykonana z poliestru i bawełny, bez polarowego podszycia. Materiał jest bardzo wytrzymały, moja klacz przez sezon derkowania nie zdołała jej uszkodzić, ponadrywać itp., a jest całkiem zdolna, jeśli chodzi o niszczenie derek 😉 Na plus jest też obszycie derki w okolicach kłębu miękkim futerkiem, dzięki czemu koniś się tam nie obetrze. Derka ma solidne „montowanie” – dwa paski na odcinku piersiowym, krzyżowe paski pod brzuchem oraz elastyczne paski między zadnimi nogami.

Fot 2. Joanna Pierzchała | Warto podkreślić nieprzemakalność. Na zdjęciu derka allweather light

Dodatkowym atutem są wstawki przy przednich nogach, dzięki czemu koń ma zapewnioną większą swobodę ruchów. Derkę da się łatwo doczyścić i dobrze się dopiera. A to wszystko w bardzo przystępnej cenie – 169,99 zł. Żeby nie było tak idealnie – przyczepię się do braku możliwości wyboru innego koloru niż brązowy. Chętnie dopłaciłabym troszkę za możliwość wyboru chociaż spośród 3 kolorków.

DERKA PADOKOWA ALLWEATHER LIGHT DLA KONIA I KUCA FOUGANZA

     Bardzo podobny produkt do opisanej wyżej derki, wykonany z materiału Diamond 600 den. Z dodatkowych atutów warto podkreślić nieprzemakalność – możemy być spokojni, że nasze oczko w głowie nie zamoknie – materiał wodoodporny i uszczelnione szwy tworzą skuteczną ochronę. Obszerny krój powyżej kłębu oraz klapa na ogon to kolejne plusy tego produktu, szczególnie doceniane w deszczową i wietrzną pogodę. Za wymienione wyżej ulepszenia modelu Stable Light musimy dopłacić prawie 100 zł. Trzeba jednak pamiętać, że wodoodporne produkty zazwyczaj są droższe. Cena 259,99 zł za tak solidny produkt nie jest wygórowana. Tak jak wcześniej pomarudzę w temacie braku innych kolorów, ale to już kwestia gustu.

Fot 3. Joanna Pierzchała | Derka ma solidne „montowanie”. Na zdjęciu derka stable light

Podsumowując, polecam oba produkty w zależności od potrzeb. Moja kobyłka używa też innych derek, ale te Fouganzy są świetnej jakości, a jednocześnie zdecydowanie znośne dla portfela, który w przypadku właścicieli koni nie ma łatwego życia.

Ciepełka życzę Wam i Waszym kopytnym przyjaciołom! 🙂

Joanna Pierzchała Decathlon Pasaż Łódzki
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Manufaktura w Łodzi – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu jeździeckiego, ale również doradzę nieco w kwestii rolek i treningu na siłowni. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: joanna.pierzchala@decathlon.com. Do zobaczenia!!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Manufaktura w Łodzi – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu jeździeckiego, ale również doradzę nieco w kwestii rolek i treningu na siłowni. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: joanna.pierzchala@decathlon.com. Do zobaczenia!!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

JEŹDZIECTWO

Co sprawia, że jeździectwo to piękny sport?

Co sprawia, że jeździectwo to piękny sport?
JEŹDZIECTWO

Dlaczego warto jeździć konno w kasku?

Dlaczego warto jeździć konno w kasku?
JEŹDZIECTWO

Prawidłowy dosiad i postawa w siodle - jak je ćwiczyć w domu?

Prawidłowy dosiad i postawa w siodle - jak je ćwiczyć w domu?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu