WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Prezent dla rowerzysty: top 5 gadżetów rowerowych

20 grudzień 2018
#PORADY
#SPRZĘT

Zastanawiasz się, jaki prezent kupić dla rowerzysty? Najlepsze prezenty to te przydatne, z których można korzystać na co dzień. Poniżej przestawiamy 5 pomysłów na prezent dla aktywnych rowerzystów, które na pewno przydadzą im się w trakcie wycieczek i podróży!

Koszulka termoaktywna lub opaska wielofunkcyjna Kalenji

Bielizna termoaktywna i odzież ochronna – to świetny prezent zarówno na święta, jak na urodziny. Jakie właściwości ma taka koszulka termoaktywna? To część garderoby produkowana ze specjalnie projektowanych materiałów syntetycznych. Posiada zdolność sprawnego odprowadzania potu i pary wodnej ze skóry na zewnątrz. Dzięki temu skóra pozostaje sucha nawet przy intensywnym treningu. Bielizna termoaktywna jest produkowana w trzech wariantach – cienka, średnia i gruba.

Innym tego typu prezentem jest również opaska wielofunkcyjna Kalenji. Co prawda jej podstawowym przeznaczeniem jest bieganie. Jednak ochrona dróg oddechowych podczas jazdy rowerem jesienią lub zimą to podstawa również w czasie wycieczki rowerem.

Lampki rowerowe – prezent w trosce o bezpieczeństwo

Główną zasadą podczas wycieczki rowerowej jest bezpieczeństwo. Wypadki rowerzystów bywają bardzo niebezpieczne. Bezpieczeństwo na ulicy zapewni nam nie tylko kask rowerowy, ale też odpowiednie oświetlenie. W ofercie Decathlonu znajdziesz szeroki wybór lampek rowerowych. W ofercie naszego sklepu znajdziemy lampki, które można zamontować z tyłu lub z przodu roweru, a także na kask, plecak. Do wyboru mamy wersję białą oraz czerwoną.

Na wybór odpowiedniego oświetlenia ma wpływ:

  • budżet – koszt lampek rowerowych waha się od 25 zł do nawet kilkuset złotych. Droższe nie zawsze oznacza lepsze, jednak najtańsze lampki to również najniższa jakość;
  • moc lampki – lampki rowerowe mogą zapewnić bezpieczeństwo w dzień i w nocy. Moc najdroższych lamp może sięgać nawet do 6 tys. lumenów. Takie modele są jednak do jazdy w bardzo wymagającym terenie. Sprawdzą się jako prezent dla profesjonalnego kolarza;
  • sposób zasilania – lampki rowerowe mogą być zasilane za pomocą baterii, akumulatora czy prądu,
  • przeznaczenie – lampki rowerowe mogą dawać bezpieczeństwo zarówno w dzień, jak w nocy. Np. czerwona tylna lampka o mocy od 0,5 do 1 W pozwala zostać zauważonym z odległości nawet 1,5 km.

Kamera rowerowa – prezent dla rowerzysty – influencera

Kolejnym świetnym pomysłem na prezent dla rowerzysty może się okazać kamerka rowerowa. Kamerka jest świetnym pomysłem dla rowerzysty zajmującego się mediami społecznościowymi. Dzięki stabilizatorowi obrazu, funkcji slowmotion, funkcji „pause” będą powstawały niesamowite filmy.

To gadżet nie tylko dla zapalonych influencerów, ale dla każdego kto porusza się np, po drodze. Kamera sportowa zamocowana z tyłu roweru może zastąpić wsteczne lusterko, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Nie wszędzie możemy liczyć na ścieżki rowerowe, A ominięcie przeszkody czy skręt wymaga rozejrzenia się, czy za nami nikt nie jedzie. Kamera rowerowa połączona np, z telefonem, który będzie wyświetlał obraz może się okazać świetnym rozwiązaniem.

Praktyczny prezent dla rowerzysty – skrzynka na narzędzia rowerowe B’TWIN

Każdy miłośnik jazdy na rowerze powinien posiadać również niezbędnik do naprawy swojego sprzętu. Niestandardowym prezentem będzie więc skrzynka na narzędzia rowerowe. Świetnym pomysłem jest skrzynka 900 B’TWIN. Znajduje się w niej 40 narzędzi, co zdecydowanie pozwoli na dokonanie wszelkich napraw i konserwację roweru. Niektóre narzędzia warto posiadać ze sobą również w trakcie wycieczki. W tej sytuacji przyda się skrzynka 100 B’TWIN.

Innym ciekawym pomysłem jest również multitool rowerowy. W sklepie Decathlon można kupić m.in. multitool 900 B’TWIN. Ten model posiada aż 6 rodzajów kluczy sześciokątnych, klucz płaski, klucz do szprych i wiele innych elementów pozwalających na uniknięcie kłopotów na drodze każdemu entuzjaście rowerowych wojaży.

Niestandardowy prezent dla rowerzysty – pokrowiec na rower

Problemem, z którym może zmagać się wielu rowerzystów jest przechowywanie. Taki sprzęt nie należy do najmniejszych. Przechowywanie jednośladu na balkonie, w zmiennych warunkach atmosferycznych nie jest najlepszym pomysłem. Rower postawiony w takich warunkach ulegnie szybszemu zniszczeniu. Natomiast postawienie roweru w pokoju podczas zimowych miesięcy nie wygląda zbyt estetycznie.

Może osoba, którą chcesz obdarować boryka się właśnie z tym kłopotem. Idealnym rozwiązaniem będzie łatwy do zamontowania pokrowiec ochronny do roweru. Nie znasz modelu roweru? Nic nie szkodzi. Pokrowiec jest kompatybilny ze wszystkimi rowerami. Materiał, z którego jest wykonany jest mocny i wodoodporny. Prezent bardzo praktyczny, a jednocześnie nieoczywisty.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE, ROWERY MIEJSKIE

Ile kalorii spalamy na rowerze?

Ile kalorii spalamy na rowerze?
KOLARSTWO SZOSOWE

Trening kolarski a pandemia koronawirusa

Trening kolarski a pandemia koronawirusa
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE

Czy kask na rower jest obowiązkowy?

Czy kask na rower jest obowiązkowy?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu