WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Łyżwy Wrocław - jakie lodowiska we Wrocławiu warto odwiedzić?

26 styczeń 2021

Planujesz wybrać się na lodowisko we Wrocławiu? Masz do wybory kilka popularnych miejsc, w których możesz albo rozwijać swoje umiejętności łyżwiarskie albo nauczyć się jazdy na łyżwach od podstaw. W niektórych ośrodkach istnieje możliwość poproszenia o pomoc instruktora nauki jazdy na łyżwach. Sprawdź, gdzie warto zacząć swoją przygodę z łyżwami!


Lodowisko Spiska Wrocław – kryte lodowisko na każdą pogodę

To lodowisko czynne jest całą dobę. Jego wymiary wynoszą 60×30 m. Panuje tu zasada jazdy w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna pokazuje użytkownikom nowy kierunek jazdy. Wejście na lodowisko standardowo odbywa się co godzinę. Z tafli można zejść w każdym momencie.

Tuż obok wejścia na lodowisko znajduje się wypożyczalnia sprzętu (można w niej znaleźć nawet kaski łyżwiarskie) oraz ostrzalnia łyżew (odpada więc problem, jak naostrzyć łyżwy).

Lodowisko Wejherowska Wrocław – dla amatorów rekreacyjnej jazdy

To nieco mniejszy obiekt sportowy dla amatorów łyżwiarstwa – wymiary lodowiska to 30 na 20 metrów. W jednym momencie na tafli może znajdować się maksymalnie 70 osób. Lodowisko posiada wypożyczalnię sprzętu z dużym wyborem chodzików do nauki jazdy dla dzieci. W tym miejscu można wypożyczyć przede wszystkim łyżwy hokejowe. Kierunek jazdy jest wyznaczony przez strzałkę świetlną – należy się do niego stosować. 

Podczas typowych godzin otwarcia nie ma możliwości trenowania jazdy figurowej ze względu na dużą liczbę osób. Na tym lodowisku można wykupić indywidualną lub grupową lekcję z instruktorem. Koszt lekcji indywidualnej to nieco ponad 100 zł, ale dzięki temu można zdobyć pewną wiedzę, jak jeździć na łyżwach i wsparcie podczas stawiania pierwszych kroków na lodzie.

Lodowisko Axel we Wrocławiu – lodowisko do nauki jazdy figurowej

Axel to prywatny ośrodek nauki jazdy na łyżwach oraz rolkach figurowych. Oprócz lodowiska posiada specjalną halę do nauki jazdy figurowej na rolkach. Ośrodek czynny jest cały rok, ale nie jest to typowe lodowisko dostępne dla wszystkich. 

To miejsce dla osób, które już posiadają podstawy jazdy na łyżwach i chcą konkretnie nauczyć się jazdy figurowej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zapisy na zajęcia odbywają się indywidualnie. Nie ma możliwości wejścia na lodowisko bez zapowiedzi.

Jak przygotować się na łyżwy we Wrocławiu?

Każde lodowisko we Wrocławiu posiada wypożyczalnię sprzętu do jazdy. W związku z tym nie trzeba mieć ze sobą łyżew, ale jazda zawsze będzie bardziej komfortowe we własnych butach. Z wypożyczalni warto skorzystać, jeśli chcemy się przekonać, czy łyżwy to coś dla nas. 

Warto raz wypożyczyć łyżwy figurowe, a raz łyżwy do hokeja, aby przekonać się, w których lepiej nam się jeździ. Dzięki temu później będziemy dokładnie wiedzieć, jakie łyżwy kupić

Na kryte lodowiska nie należy ubierać się zbyt ciepło, bo doprowadzi to do przegrzania. Również tafle znajdujące się pod gołym niebem nie spowodują, że się wyziębimy – jazda na łyżwach to pozostawanie w ciągłym ruchu. Osoby początkujące powinny zabrać ze sobą kask na łyżwy oraz ubranie, które będzie w stanie amortyzować upadki (np. grube rękawice).

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

ŁYŻWIARSTWO

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?
ŁYŻWIARSTWO

Do zakochania jeden ślizg - powody, dla których warto jeździć na łyżwach

Do zakochania jeden ślizg - powody, dla których warto jeździć na łyżwach
ŁYŻWIARSTWO

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu