WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Największe Aquaparki w Polsce

02 lipiec 2021

Liczba Aquaparków w naszym kraju staje się coraz większa, rośnie też liczba unikalnych, bardzo ciekawych obiektów w skali europejskiej. Przedstawiamy największe parki wodne w Polsce, które powinny wzbudzić Twoje zainteresowanie!

Park of Poland – Suntago Water Park – bezwzględny numer 1!

Mieszczący się w parku rozrywki Park of Poland park wodny Suntago to nie tylko największy aquapark w Polsce, ale i w Europie (biorąc pod uwagę obiekty zadaszone). Ten ogromny kompleks może pomieścić aż do 15 000 osób jednocześnie, wciąż gwarantując doskonały komfort wypoczynku. Suntago podzielone zostało na trzy strefy tematyczne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Jamango Wodna Dżungla to doskonała strefa dla miłośników wodnych szaleństw. Znajdują się tu aż 32 zjeżdżalnie (w tym także z zapadniami!), dzika rzeka, basen ze sztuczną falą, czy też wewnętrzny i zewnętrzny wodny plac zabaw. Obszar Relax to doskonały pomysł na spokojny wypoczynek wśród palm i w basenie termalnym. Miłośnicy saun docenią zaś ogromne saunarium o powierzchni aż 2500 metrów kwadratowych z 12 atrakcjami tematycznymi oraz pięknym wystrojem. Nie zapomnij tyko, by zabrać ze sobą przynajmniej dwa ręczniki!

najlepsze_aquaparki

Aquapark we Wrocławiu – jedyny w swoim rodzaju!

Jeden z najpiękniejszych Aquaparków w Polsce i prawdziwie kompleksowy obiekt. Znajdują się tu wspaniałe baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Oprócz rozbudowanej strefy sportowej przygotowano również 7 zjeżdżalni o różnym poziomie trudności, jak i baseny rekreacyjne, sztuczną falę, baseny dla dzieci, czy leniwą rzekę. Gościom oddano też 4 jacuzzi i szereg stanowisk do masażu wodnego.

Aquaparki w Polsce charakteryzują się niejednokrotnie pięknymi kompleksami saunowymi. Nie tym inaczej jest we wrocławskim parku wodnym: znajdziesz tu rozbudowane saunarium z pięknym ogrodem zewnętrznym. Cały obiekt został też nastrojowo oświetlony, wypełniony roślinnością, a nawet palmami. Wszystko to sprawia, że wrocławski Aquapark jest idealnym miejscem na wszelkiego rodzaju relaks.

Aquapark Fala – nowoczesny park wodny o długiej historii!

Historia tego słynnego aquaparku sięga jeszcze lat 70’. Aquapark przeszedł całkowitą przebudowę w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku i obecnie jest jednym z największych Aquaparków w naszym kraju. O ile niektóre parki wodne w Polsce charakteryzują się przede wszystkim rozbudowanym kompleksem zadaszonym, Aquapark Fala posiada bogatą ofertę basenów zewnętrznych.

I tak oprócz bogato wyposażonych basenów i doskonałego saunarium wewnątrz charakterystycznych piramid, możesz ponadto spędzić czas przy basenach pod gołym niebem. Bardzo ciekawą atrakcją jest blisko 60 metrowa zjeżdżalnia kamikadze, przeznaczona dla największych fanów ekstremalnych doświadczeń. Aquapark Fala jest też świetnie położony i pozwoli Ci na łatwy dojazd z większości rejonów Polski!

jakie_sa_aquaparki_w_polsce

Termy Maltańska – Malta w Poznaniu!

Wprawdzie nie jest to największy aquapark w Polsce, ale zdecydowanie jeden z największych. Leżący nieopodal Jeziora Maltańskiego park wodny zachęca zarówno rozbudowaną częścią sportową, jak i rekreacyjną. Skorzystać można z licznych zjeżdżalni, jak i z dobrodziejstw basenów zewnętrznych oraz wód geotermalnych.

Podobnie jak w każdym większym parku wodnym, i tutaj możesz skorzystać ze wspaniałego saunarium – zaprojektowanego w klimacie kambodżańskiej dżungli. Dodając do tego SPA o niezwykle bogatej ofercie, możesz spodziewać się wyjątkowego wypoczynku!

Chochołowskie Termy – piękny obiekt w pięknym miejscu!

Wybierając najlepsze Aquaparki w Polsce, nie można pominąć Parku Wodnego w Chochołowie. Ulokowane zostały w samym sercu Tatr i stanowią największe termy w Polsce (3000 m2 lustra wody!), oferując Ci zdrowotne baseny, stanowiska do masażu, ale też zjeżdżalnie rurowe. Aquapark posiada zarówno obszerne baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Chochołowskie Termy to także wyjątkowy relaks dla ciała, który zapewni wspaniałe saunarium. Składa się na nie aż 7 saun tematycznych, w których regularnie odbywają się profesjonalne seanse saunowe. Pochwalić należy również bogatą ofertę SPA opiewająca na różnorodne masaże i zabiegi pielęgnacyjne. To niesamowite miejsce, które musisz poznać podczas pobytu w polskich Tatrach!

Termy Bukovina – woda z ogromnych głębokości!

Woda w Termach Bukovina pochodzi z głębokości sięgającej niemal 4000 m! Wypełnione nią baseny mają więc właściwości nie tylko rekreacyjne, ale i prozdrowotne. W obiekcie znajdują się przede wszystkim takie atrakcje, jak kaskady, jacuzzi, czy też dodatkowe atrakcje dla dzieci. Z pewnością warto odwiedzić szanowaną strefę saun, w której obowiązują zasady poprawnego saunowania. Wymieniając parki wodne w Polsce, nie można pominąć tego obiektu jako jednego z najciekawszych!

Park Wodny w Białce Tatrzańskiej – zabawa w górskich klimatach!

Może i Aquapark nie posiada ogromnej liczby szybkich zjeżdżalń, ale to wyjątkowe miejsce na relaks i odpoczynek z dziećmi. Znajdziesz tu dedykowane im atrakcje, a także szereg stanowisk do masażu wodnego i baseny z wodą termalną, których temperatura sięga aż 40 stopni Celsjusza. Gwarantuje to zarówno relaks, jak i poprawę zdrowia.

Co należy podkreślić, park wodny posiada zarówno strefę zewnętrzną, jak i wewnętrzną – będzie więc atrakcyjny o każdej porze roku. Aquapark w Białce Tatrzańskiej to również saunarium i strefa SPA. Wymieniając najlepsze Aquaparki w Polsce, bez wątpienia należy uwzględnić wśród nich właśnie kompleks w Białce Tatrzańskiej.

Aquapark Reda – piękny, nowoczesny park wodny!

Zastanawiając się, jakie aquaparki w Polsce są godne polecenia, trudno ominąć wspaniały Park Wodny w Redzie. Wprawdzie nie jest to obiekt wyróżniający się ogromną powierzchnią i taflą wody, ale charakteryzuje go szeregiem niespotykanych atrakcji. Jedną z najciekawszych jest bez wątpienia zjeżdżalnia, w której… popływasz z rekinami dzięki jej przezroczystemu tworzywu! Wrażenie jest piorunujące!

Aquapark Reda to też kilka intensywnych zjeżdżalni, masaże wodne, niezwykle barwna dzika rzeka, czy wspaniałe, klimatyczne saunarium z profesjonalnymi seansami. Jest to niezwykle intrygujący obiekt, który przyciąga rzesze turystów podczas ich wypoczynku nad polskim wybrzeżem. I nic dziwnego – to rewelacyjny park wodny!

Niezależnie który aquapark zdecydujesz się odwiedzić, pamiętaj żeby zaprać ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria na basen:

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PŁYWANIE

Pływanie a kalorie - ile kalorii spala pływanie, jak pływać, żeby schudnąć?

Pływanie a kalorie - ile kalorii spala pływanie, jak pływać, żeby schudnąć?
PŁYWANIE

Pływanie a koronawirus. Jak trenować pływanie na sucho?

Pływanie a koronawirus. Jak trenować pływanie na sucho?
PŁYWANIE, TRIATHLON

Jak wybrać piankę do pływania?

Jak wybrać piankę do pływania?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu