WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Gdzie na rolki w Poznaniu?

19 July 2021

Lato to świetna okazja do wyjścia z domu. Ale kto powiedział, że musimy to robić na piechotę? Wystarczy założyć rolki i nabrać szybkości, by poczuć pęd powietrza i zostawić z tyłu wszelkie problemy i zmartwienia. Jazda na rolkach to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu w Poznaniu. Zobaczmy, w jakich miejscach jeździ się tu najlepiej. Sprawdźmy, jakie tory do jazdy na rolkach Poznań może nam zaoferować.

1. Rolki w Parku Jana Pawła II

Park oferuje tor rolkowy oraz plac ćwiczeniowy, który stanowi znakomity wybór dla początkujących, którzy chcą podszkolić się w jeździe na rolkach w spokojnych warunkach. To także świetne i bezpieczne miejsce, jeśli wybieracie się na rolki całą rodziną. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie ma tu tłumów – z pewnością znajdziecie przestrzeń dla siebie.

2. Park Kasprowicza w Poznaniu

Jeśli szukacie unikalnego i urokliwego miejsca, gdzie nie ma zbyt wielu ludzi, idealny będzie Park Kasprowicza. Jest nieduży i pełen kojącej roślinności. Do jego atutów z pewnością można zaliczyć również dobrą nawierzchnię. Jeździ się tu naprawdę przyjemnie i warto dać temu miejscu szansę.

3. Nowe miejsce do jazdy – Park Rataje

Park Rataje oddano do użytku w 2018 roku. Jest to więc miejsce nowe, o równej nawierzchni i z pewnością bezpieczne. Możemy tu miło spędzić czas w otoczeniu malowniczej przyrody – odpoczywając na jednej z dostępnych ławeczek lub na przykład jeżdżąc na rolkach i podziwiając okolicę. 

4. Park Cytadela i jazda na rolkach

To największy park w Poznaniu. Znajdziemy tu sporo dostępnych, zróżnicowanych tras rolkowych. W zależności od tego, co lubimy, możemy zdecydować się na prostą, relaksującą jazdę lub szybkie tory pełne zakrętów i wyzwań. Jak to mówią, dla każdego coś miłego.

Sprawdź ochraniacze i kaski na rolki i wrotki

5. Rolki w Poznaniu w Parku Sołackim

Mimo że ten park nie jest zbyt wielki, ma szerokie grono swoich stałych wielbicieli. Przez wiele osób jest uznawany za najpiękniejszy park w Poznaniu. Dla rolkarzy z jednej strony jest to miejsce bardzo dobre ze względu na świetne widoki i bardzo dobrą nawierzchnię. Z drugiej jednak urok parku sprawia, że odwiedzają go całe rzesze spacerowiczów i jest tu trochę tłoczno. Czasami trzeba lawirować między ludźmi i nie jest to łatwe.

6. Rolki nad Wartą, czyli Wartostrada

Jazda wzdłuż rzeki to kolejny przyjemny sposób na niejedną udaną sesję z rolkami. Miejsce oferuje szeroki wybór tras o solidnej, asfaltowej nawierzchni. Otoczenie jest bardzo przyjemne, a tory długie i relaksujące. To wszystko sprawia, że z Wartostrady naprawdę często korzystają rolkarze.

rolki-poznan
Rolki nad Wartą w Poznaniu, fot. Pixabay

7. Jazda przy ul. Hetmańskiej oraz Niestachowskiej

Jeśli niekoniecznie pragniesz jeździć po parku i wolisz spędzać czas w miejskim otoczeniu, mamy propozycję i w tym zakresie. Możesz pojeździć na rolkach przy ul. Hetmańskiej po dość długiej, asfaltowej trasie lub zdecydować się na nieco większe wyzwanie i ulicę Niestachowską z jej kostką brukową. W okolicy jest wiele interesujących budynków i innych atrakcji, więc trasa tak szybko się nie znudzi.

8. UAM Kampus Morasko – kolejne dobre miejsce na jazdę

Kampus im. Uniwersytetu Adama Mickiewicza to kompleks sportowy, który zawiera także tor rolkowy. Ma on długość pół kilometra. Trasa jest przyjemna, a nawierzchnia równa i niewymagająca od nas zbyt dużego wysiłku. Jazda po Kampusie to dla wielu osób znakomity sposób na relaks. Kto wie, może uda nam się przy okazji poznać kogoś interesującego?

9. Jazda na rolkach pod Stadionem Inea

Na rolki można się także wybrać w okolice ul. Bułgarskiej. Ścieżka rowerowa przy stadionie świetnie się do tego nadaje. Okolica jest cicha i spokojna. Miejscówkę polecamy zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają swoją emocjonującą przygodę z rolkami. Nie jest tu tłoczno; to idealne warunki do nabierania wprawy w jeździe.

Rolki w Poznaniu – wybór jest szeroki

Poznań oferuje mnóstwo miejsc do jazdy na rolkach. W większości są to malownicze, pełne zieleni parki, ale jest też kilka mniej typowych lokalizacji. Znajdzie się coś dla wielbicieli naturalnych widoków, jak i zwolenników tych bardziej industrialnych obszarów. Wystarczy zacząć jeździć i po kolei sprawdzić te miejsca. Rolki z przyjaciółmi to świetny sposób na spędzanie czasu i zdrowa alternatywa dla imprez czy restauracji.

Przeczytaj także: Trasy rolkarskie w Trójmieście

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Ćwiczenia na siłowni dla początkujących – od czego zacząć treningi na siłowni

Ćwiczenia na siłowni dla początkujących – od czego zacząć treningi na siłowni
HULAJNOGI

Jaka hulajnoga dla 6-latka? Sprawdzamy jak wybrać najlepszą hulajnogę dla dziecka

Jaka hulajnoga dla 6-latka? Sprawdzamy jak wybrać najlepszą hulajnogę dla dziecka
SIATKÓWKA

Jak napompować piłkę do siatkówki — pompowanie z i bez igły

Jak napompować piłkę do siatkówki — pompowanie z i bez igły

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu