WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jesteś gotowy na sezon plażowy? Sprawdź test piłki BV900!

10 czerwiec 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Mimo, że lato dopiero nadchodzi, słońce już rozpieszcza nas swoimi promieniami. To doskonały moment na to, by zabrać ze sobą przyjaciół na plażę i zagrać w siatkówkę plażową!

W ofercie Decathlon mamy kilka produktów przeznaczonych do siatkówki plażowej: siatki, piłki, odzież, a nawet okulary! 🙂

Test piłki do siatkówki plażowej BV900

Produktem, nad którym chciałabym się pochylić jest piłka BV900. Jest to najwyższy model piłki, którą posiadamy w swojej ofercie. Dlaczego akurat ona jest najwyższym modelem? Już spieszę z odpowiedzią.  Posiada ona homologację światowej federacji piłki siatkowej FIVB.

Fot 1. Materiał własny | Piłka posiada homologację FIVB

Może być używana na najwyższych rangą zawodach sportowych np. na igrzyskach olimpijskich. Pamiętajmy, że nie każda piłka może otrzymać atest FIVB. O homologację FIVB może się starać każdy producent. Proces przyznania homologacji jest długi i kosztowny – każdy test przeprowadzony w laboratoriach FIVB jest opłacany przez producenta piłki. Produkt musi przejść przez szereg testów laboratoryjnych. Podczas testów sprawdzane są między innymi jakość odbicia, ciężar piłki, wykonanie i wiele innych.

Piłka BV900 na swoich panelach ma nadrukowane potwierdzenie FIVB Approved, który może otrzymać produkt przeznaczony do gry na plaży.

Fot 2. Materiał własny | Piłka liczy 12 paneli, które zostały zszyte ręcznie

Skupmy się teraz na charakterystyce samej piłki. Copaya wyprodukowała produkt liczący 12 paneli, panele dla trwałości całej konstrukcji zostały zszyte ręcznie. Powłoka zewnętrza została wykonana ze skóry syntetycznej. Dodatkowym atutem piłki jest zastosowany w produkcji system SEAM CLOSING. System ten odpowiada za proces absorbcji wody, kryje nici przez co piłka nie nasiąka wodą. Sposób wykonania piłki wpływa na jej trwałość i wytrzymałość.

Fot 3. Magdalena Popczyk | Powłoka zewnętrza została wykonana ze skóry syntetycznej

Pierwszy raz, gdy zobaczyłam BV900 pomyślałam, że naprawdę wygląda dobrze – produkt był wprowadzony na rynek w 2018 roku. Niestety pierwsza gra wzbudziła we mnie pewne obawy – piłka była po prostu twarda. Każde kolejne odbicie było nieprzyjemne, a przecież nie grałam w siatkówkę pierwszy raz… Pomyślałam, że to pewnie wina przepompowania piłki, po sprawdzeniu za pomocą manometru okazało się, że wszystko jest w porządku. Z upływem gry powłoka zewnętrzna się rozbiła, więc jak się potem okazało jej problem polegał na dobraniu niewłaściwego materiału.

Fot 4. Magdalena Popczyk | Podczas pierwszych testów w zeszłym roku piłka wydała mi się twarda. Producent poprawił jednak ten błąd

Po pierwszej partii do producentów dotarła informacja bardzo podobna do moich odczuć. Producent odrobił pracę domową, zbadał produkt i zmienił jego komponent. Produkt, który w tym momencie produkujemy jest robiony w 100% z innej jakości skóry syntetycznej.  Od pierwszej chwili gra sprawia sporo radości i przyjemności. O trwałości konstrukcji może świadczyć fakt, że po kilku grach piłka nadal utrzymuje swoje pierwotne ciśnienie.

Fot 5. Magdalena Popczyk | O trwałości konstrukcji może świadczyć fakt, że po kilku grach piłka nadal utrzymuje swoje pierwotne ciśnienie

Jest miękka i przyjemna w dotyku, jej kolorystka może jest faktycznie zgoła odmienna od tradycyjnych piłek plażowych, ale można się do niej przyzwyczaić. Dla estetów nowinka- w przyszłym roku produkt ten zyska całkowicie nowe kolory. Piłka BV900 jakością i trwałością na spokojnie może konkurować z piłką Beach Champ Mikasy. Nie pozostaje nic innego jak czekać na pełne słońca dni i ruszyć z nią na boisko! 🙂

Testowała:  Magdalena Popczyk

Lider Sportu Siatkówka, na co dzień spotkasz mnie w Decathlon Sosnowiec.

Skąd wzięła się nazwa „Copaya”?

Jesteśmy też Wam winni kilka słów wyjaśnienia na temat samej marki, którą możecie zauważyć na produktach dedykowanych siatkówce plażowej.

Copaya jest zlepkiem dwóch słów: Copacabana – najbardziej znana plaża w Brazylii oraz słowa playa, które w języku hiszpańskim oznacza plażę. Czyli nazwa bardzo adekwatna do tego, aby reprezentować siatkówkę plażową.

Fot 6. Materiał własny | Nazwa „Copaya” to połączenie słów „Copacabana” i „playa”

Dlaczego stworzyliśmy nową markę Copaya?

W latach poprzednich w Decathlon mogliście spotkać tylko i wyłącznie podstawową ofertę produktów do siatkówki plażowej, które były sygnowane marką Kipsta – odpowiedzialną wówczas za asortyment na wszystkich sportach zespołowych. Dlatego też grupa naszych pracowników i równocześnie siatkarskich pasjonatów postanowiła stworzyć odrębny zespół, który weźmie odpowiedzialność za tworzenie i ulepszanie produktów dedykowanych tylko i wyłącznie siatkówce plażowej o nowej nazwie marki – COPAYA. Przez ostatnie półtora roku przechodziliśmy w Decathlon przez proces transformacji siatkówki plażowej, polegajacy na wydzieleniu marki Copaya od Kipsty. Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się ten proces przeprowadzić i w ten sposób dać możliwość rozwoju tej pięknej dyscyplinie sportu jaką jest plażowa odmiana siatkówki.

Celem marki Copaya na najbliższe lata jest udostępnienie sprzętu wysokiej jakości w najniższej możliwej cenie na rynku, jak największej liczbie użytkowników, aby cena nie była nigdy hamulcem do uprawiania tej dyscypliny. Produkty tworzone są pod okiem byłych lub obecnych graczy, którzy dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie tworzyć jak najlepszy asortyment, ponieważ dzięki znajomości dyscypliny jako praktycy znają realne potrzeby i wymagania jakie stawiają przed nami siatkarze grający na piachu.

Fot 7. Dawid Małasiewicz | Produkty ze stajni Copaya są przeznaczone dla sportowców zarówno podstawowych, jak i tych bardziej regularnych!

Nazwa genialnie oddaje sens marki, ponieważ jako zespół pasjonatów tej dyscypliny chcemy się skupić na zaspokojeniu potrzeb wszystkich graczy kochających grę na piasku, na każdym poziomie ich zaawansowania. Zarówno dla początkujących bądź rekreacyjnych użytkowników, jak i tych, dla których siatkówka plażowa to sposób na życie i możliwość spędzania każdej chwili na doskonaleniu swych siatkarskich umiejętności. Oczywiście nie zapominamy także o najmłodszych adeptach, którzy również znajdą u nas wszystko, czego potrzebują do rozpoczęcia i kontynuowania swojej przygody z tym sportem.

Autor: Dawid Małasiewicz – odpowiada za rozwój Piłki siatkowej w Decathlon.

Były zawodnik m.in. Exact Systems Norwid Częstochowa, Burza Wrocław, oraz Bielawianka Bester Bielawa.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SIATKÓWKA, SIATKÓWKA PLAŻOWA

Jaką piłkę do siatkówki kupić?

Jaką piłkę do siatkówki kupić?
SIATKÓWKA PLAŻOWA

Test sprzętu Copaya do gry w siatkówkę plażową. Sprawdzamy strój siatkarski i piłkę do gry!

Test sprzętu Copaya do gry w siatkówkę plażową. Sprawdzamy strój siatkarski i piłkę do gry!
SIATKÓWKA PLAŻOWA

Zestaw do siatkówki plażowej MULTINET BV 100

Zestaw do siatkówki plażowej MULTINET BV 100

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu