WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Siatkówka plażowa w Twoim ogrodzie!

22 kwiecień 2020
#PORADY
#SPRZĘT

Gra w siatkówkę plażową w ogrodzie dawno nie była tak łatwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających pasjonatów “plażówki”, przybliżymy Wam zestawy, dzięki którym wykorzystasz możliwości przydomowych terenów zielonych. 


W ofercie znajdziemy takie siatki czy zestawy, których rozłożenie zajmuje mniej niż 5 minut jak i takie, które odpowiadają wymiarami oficjalnym zasadom gry w siatkówkę.

Cechy, które charakteryzują zestawy dostępne w ofercie Decathlon to: łatwość montażu  i transportu, modułowość, stabilność.

Oferta siatek zaczyna się od zestawu BV100 Wiz net. Jest to najmniej wymagający zestaw pod kątem tego, w co zaopatrzony musi być nasz ogród bądź miejsce, w którym zamierzamy grać. Potrzebujemy bowiem dwóch słupków lub dwóch drzew,  bądź też przedmiotów, dzięki którym połączymy dwa końce siatki. Sama siatka ma długość 4m, taśmy mocujące mają długość 7m – zakończone są klamrami mocującymi. Wysokość siatki to zaledwie 40cm. Montaż zajmuje około 5 minut, wystarczy do tego jedna osoba.

Fot 1. Materiał własny

Dla osób, których ogród nie posiada drzew czy innych elementów umożliwiających montaż powyższej siatki polecamy zestaw BV100. Jest to plastikowa podstawa o pojemności 7l, która odpowiada za stabilność konstrukcji. W zestawie znajdziemy dwa elastyczne słupki, które mają możliwość regulacji wysokości oraz siatkę o długości 2,5m, wysokość siatki to 30 cm. Zestaw regulujemy na trzy wysokości 1,5 m, 1,75 m, 2 m. Jest to o tyle fajny zestaw, że może mieć też zastosowanie przy kilku innych sportach. Warto pamiętać, żeby po każdym użyciu schować go do np. garażu. 

Dla posiadaczy ogrodu, który umożliwi rozłożenie siatki o długości 6,5m godnym polecenia produktem jest zestaw BV 500. Zestaw to dwa słupki, siatka o szerokości 6,5 m, wysokości 1 m. BV 500 wyposażony jest także w wyznaczniki boiska o wymiarach 6 x 12 m, linki stabilizujące konstrukcję, śledzie. Zestaw ma możliwość regulacji siatki na trzech wysokościach – 1,2 m, 1,8 m, 2,43m. Podobnie jak w przypadku każdego z naszych zestawów wszystkie należy chować po grze. Ekspozycja na słońce czy inne warunki atmosferyczne niekorzystnie wpływa na linki czy siatkę. BV 500 wymaga wkopania w podłoże.

Fot 2. Materiał własny

Nie chcąc kopać w ziemi możemy zdecydować się na zestaw BV 500 regulowany. W torbie znajdziemy dwie plastikowe podstawy, które mają pojemność 11l, ponadto dwa słupki z możliwością regulacji wysokości. Siatka sama w sobie także posiada możliwość regulacji szerokości, możliwe jest to dzięki kieszeni na jednym z jej końców – siatkę zwijamy do środka. Minusem jest to, że kieszeń zapinana jest na rzepy, które przy mocniejszym uderzeniu mogą się rozkleić.

“I wtedy wchodzi ona cała na biało”, “wisienka na torcie” – zestaw BV 900. Jedyny pełnowymiarowy zestaw do gry w siatkówkę plażową. W torbie, która ułatwi transport zestawu czekają na nas słupki z możliwością regulacji wysokości siatki: 2,24 m, 2,35 m, 2,43 m. Sama siatka ma długość 8,5 m, wysokość 1 m. Dzięki znacznikom boiska wyznaczymy boisko o wymiarach 8 x 16 m. Stabilizację konstrukcji zapewnią nam linki mocowane do ziemi za pomocą śledzi oraz talerze, które możemy wkopać w ziemię. Dodatkowym atutem jest gumowy młotek umożliwiający stworzenie swojego boiska.

Fot 3. Materiał własny

W ofercie Decathlon znajdują się też linie do wyznaczenia pełnowymiarowego boiska, a wkrótce do sprzedaży trafi sama siatka BVN 900. Siatka będzie miała długość 8,5 m, wysokość 1 m, umieszczona będzie w torbie ułatwiającej transport. Warto nadmienić, że siatka i linie spełniają normy FIVB.

PAMIĘTAJ !

Zestawów i siatek nie należy narażać na nadmierną ekspozycję na słońce czy inne warunki atmosferyczne. Po rozgrywce zadbaj o swój zestaw. 

Autor: Magdalena Popczyk, Lider siatkówki w sklepie Decathlon Sosnowiec

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SIATKÓWKA, SIATKÓWKA PLAŻOWA

Jaką piłkę do siatkówki kupić?

Jaką piłkę do siatkówki kupić?
SIATKÓWKA PLAŻOWA

Jesteś gotowy na sezon plażowy? Sprawdź test piłki BV900!

Jesteś gotowy na sezon plażowy? Sprawdź test piłki BV900!
SIATKÓWKA PLAŻOWA

Test sprzętu Copaya do gry w siatkówkę plażową. Sprawdzamy strój siatkarski i piłkę do gry!

Test sprzętu Copaya do gry w siatkówkę plażową. Sprawdzamy strój siatkarski i piłkę do gry!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu