WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Strój do tańca - jak go wybrać?

24 kwiecień 2020

Zaczynając swoją przygodę z tańcem, musimy się do niej odpowiednio przygotować. Jednym z etapów przygotowania jest wybór odpowiedniego stroju do tańca. Wybierając taneczną kreację, zwracamy uwagę na: styl taneczny, swoją wygodę, funkcjonalność i jakość odzieży, a także na własny gust. Choć konkretne style wymuszają wybór sprecyzowanych strojów do tańca, to wciąż można je dostosować do siebie i swoich potrzeb.


Wyraź siebie bez skrępowania… poprzez ruch i strój do tańca

W tańcu, który pozwala nam wyrazić siebie i przekazać emocje w głowie czasami mamy wiele myśli na raz, niezależnie od tego, czy tańczymy dla siebie, na treningu czy przed publicznością.

Intensywnie przypominamy sobie prawidłową technikę kroków, aby wszystko zrobić jak najlepiej. Zastanawiamy się nad kierunkiem tańca, zwłaszcza gdy na sali nie trenujemy sami (pozwala to uniknąć zderzeń), czasami jesteśmy skupieni na sobie, a czasami na partnerze. Jest wiele spraw, na które w czasie pokazu lub treningu kierujemy swoje myśli, a czasami po prostu tańczymy nie myśląc o niczym. Niezależnie od tego czym Twoje myśli są zajęte, na 100% nie powinien to być niewygodny i krępujący strój do tańca!

Fot 1. Materiał własny

Czym kierować się wybierając strój do tańca?

Przede wszystkim stylem! Wyobrażając sobie w głowie tancerzy możemy zobaczyć zdyscyplinowane baletnice w bodach, pełen energii disco dance, nieograniczony niczym taniec współczesny, luzacki hiphop a nawet akrobatyczny breakdance!

Oto najczęściej poszukiwane stroje do treningów i zawodów:

  • strój do tańca towarzyskiego,
  • strój do tańca brzucha,
  • strój do tańca nowoczesnego,
  • strój do tańca disco dance,
  • strój do tańca hip hop,
  • strój do baletu.

Więc po pierwsze- strój do tańca w dużej mierze wynika ze stylu, którym się interesujemy. Po drugie- Design! Oczywiście, w sprawie technicznej – kolor nie ma znaczenia, ale w stroju w którym dobrze się czujesz zatańczysz lepiej. Po trzecie – wygoda użytkowania. Nie ma nic gorszego, niż strój który ogranicza Twoje ruchy lub powoduje, że czujesz się niekomfortowo. Pewne niewygody stroju do tańca trzeba znieść czasem podczas zawodów tanecznych, ale to także nie są duże problemy, ponieważ wpływałyby na wyniki.

Fot 2. Materiał własny

Na co uważać, wybierając strój do tańca?

Spadające ramiączka są sexy, ale jeżeli przy każdym obrocie powodują dyskomfort, to nie nadają się na trening. Duży dekolt pozwala poczuć się kobieco i wydobyć z siebie dużo wdzięku, ale odstające koszulki odsłaniające „w parterze” za dużo, nie są do końca dobrym wyborem, chyba że zabezpieczymy się odpowiednim topem lub stanikiem.

Krótkie spodenki są super! Nie jest nam w nich za gorąco, pozwalają czuć się swobodnie – chyba że w naszym stylu tańca przemieszczamy się po podłodze, przejazd kolanem po parkiecie nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć, decydując się na trening w krótkich spodenkach nie zapomnij zabezpieczyć kolan przed spotkaniem z parkietem – np. nakolannikami lub innymi praktycznymi akcesoriami do tańca.

Fot 3. Materiał własny

Dobry strój do tańca… czyli jaki?

Podsumowując: odpowiedni strój do tańca, to taki, który dobrany jest do stylu tańca, czujesz, że wyglądasz w nim świetnie i przede wszystkim wygodny i niekrępujący ruchów. Strój musi być dopasowany do stylu, który tańczysz – w końcu nikt nie wybierze stroju baleriny do tańczenia hip-hopu.

Wybierając strój do tańca warto kierować się jakością. Jest to ubranie, które albo musi nam posłużyć na wiele treningów, albo sprawdzić się podczas zawodów. W obu tych sytuacjach strój nie może być słabej jakości, ponieważ inaczej nadawałby się do wyrzucenia po jednym przepoceniu – a taniec jest intensywnym treningiem. Warto wybrać taki strój, który – według nas – pozwoli nam jak najlepiej wyrazić siebie… bo w końcu o to chodzi w ekspresji tanecznych ruchów! Wybór stroju tanecznego to trzeci krok, który wykonujemy zaczynając swoją przygodę z tańcem.

Autor: Karolina Siedlaczek

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki
BIEGANIE

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?
BIEGANIE

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu