WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sprzęt do tenisa – kilka wskazówek

06 luty 2020
#SPRZĘT

Tenis ziemny jest popularna dyscyplina sportu, uprawianą niezależnie od wieku. Na korcie możemy sprawdzać się zarówno na świeżym powietrzu jak i szczególnie w sezonie zimowym na hali. Aby rozwijać swoje umiejętności i w pełni pokazać swoje możliwości potrzebujemy odpowiedniego sprzętu.


Naciąg rakiety tenisowej – co musisz wiedzieć?

Oczywiście nie da się grać na korcie bez rakiety i piłek. Zanim wybierzemy odpowiedni model dla siebie warto sprawdzić ranking rakiet do tenisa i zapoznać się opiniami o poszczególnych modelach, wyrażonymi przez bardziej doświadczonych graczy. Rodzaj rakiety dostosowujemy oczywiście do swoich umiejętności. Oferta jest bardzo duża, możemy znaleźć m.in. rakiety dla dzieci, dla osób uczących się grać w tenisa, rakiety dla graczy o średnim poziomie zaawansowania czy modele dla graczy doświadczonych. Podobnie piłki do tenisa. Zasadniczo możemy podzielić je na bezciśnieniowe i ciśnieniowe. Piłki do tenisa ziemnego bezciśnieniowe są dość twarde, a warstwa kauczuku w  środku jest gruba. Wpływa to na ich trwałość i brak zdeformowań w trakcie uderzania w nie rakietą. Z racji tego, że te piłeczki do tenisa są szybkie to graczowi trudno nad nimi zapanować.

Fot 1. Materiał własny

Dlatego też są to idealne modele na potrzeby treningu. Całkiem inaczej zachowuje się piłka tenisowa ciśnieniowa. Wyróżnia ją miękkość i możliwość dużo większej kontroli. Dzięki temu tenisista może wykonywać nawet najbardziej precyzyjne zagrania. Ta piłeczka tenisowa powstaje poprzez grzanie ze sobą dwóch połówek. Najczęściej wykorzystuje się w klubach sportowych, gdzie treningi są intensywne. Oprócz tego podziału wyróżnimy jeszcze piłeczki tenisowe, rekreacyjne i profesjonalne, czyli te posiadające homologacje federacji tenisa.

> SPRAWDŹ NACIĄGI DO RAKIET TENISOWYCH (otwiera się na nowej zakładce)”>>> SPRAWDŹ NACIĄGI DO RAKIET TENISOWYCH

Naciąg rakiety tenisowej – podstawowe informacje

Naciąg rakiety tenisowej jest jej istotnym parametrem. Często mówi się, że to serce rakiety do tenisa. Jego rodzaj i siła, którą zwyczajowo mierzy się w kilogramach zależy, jak graczowi będzie się grało danym modelem rakiety. Wśród zawodowców naciąganie rakiet odbywa się pod indywidualne preferencje zawodnika, tak aby mógł pokazać jak najwięcej możliwości, a sama gra przyniosła jak najwięcej korzyści. Wśród amatorów naciągnie rakiet tenisowych odbywa się fabrycznie, a m kupujemy gotowy do gry model. Naciągi dzielimy na kilka typów: jedno i wielowłókniste, naturalne, nylonowe i hybrydowe.

Owijka do rakiety tenisowej – co warto wiedzieć?

Owijki tenisowe są niezbędne kiedy uchwyt rakiety ulega zużyciu. Pozwolą one na lepszy chwyt rakiety a tym samym kontrolę uderzeń wykonywanych przez tenisistę. Dzięki temu rakieta nie ślizga się w spoconej dłoni. Owijka do rakiety tenisowej powinna charakteryzować się dobrą przyczepnością i odpornością na wilgoć. Owijki pro ponadto są dużo bardziej wytrzymałe od pozostałych modelów dostępnych na rynku.

> SPRAWDŹ OWIJKI DO RAKIET TENISOWYCH (otwiera się na nowej zakładce)”>>> SPRAWDŹ OWIJKI DO RAKIET TENISOWYCH

Autor: Łukasz Kolasa

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TENIS

Tenis ziemny - zasady gry

Tenis ziemny - zasady gry
TENIS

Jak grać w debla? Zasady.

Jak grać w debla? Zasady.
TENIS

Jak dobrać rakietę tenisową

Jak dobrać rakietę tenisową

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu