WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

„4 pory roku” w Decathlon - Wiosna!

25 kwiecień 2019
#PORADY

Od wielu lat Decathlon wspiera inicjatywy mające na celu promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu i pasje klientów. Wasze sposoby na rekreację nieustanie inspirują nas do dostarczania Wam rozwiązań, które sprawdzają się w trakcie pieszych wędrówek i zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo.

„4 pory roku” to program edukacyjny, który zachęca do aktywnego poznawania środowiska naturalnego oraz zmian w nim zachodzących.

Będziemy z Wami przez cały rok i mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom i poradom zdopingujemy Was do samodzielnych obserwacji fenomenu cyklicznych zmian w przyrodzie i dostrzeżeniu w nich czasem mało dostrzegalnych zjawisk. Dzisiaj opowiemy Wam o wiośnie.

Wiosna i las to połączenie idealne. Już od marca coraz cieplejsze dni zachęcają do eksplorowania leśnych zakątków, podglądania zwierząt i ptaków, sprawdzania rozwoju roślinności, a przede wszystkim do poszukiwania relaksu i wytchnienia od codzienności za biurkiem czy jakiegokolwiek innego, zamkniętego na przyrodę, środowiska pracy.

Fot 1. Materiał własny | W Polsce możemy cieszyć się ogromną różnorodnością zasobów leśnych

W Polsce możemy cieszyć się ogromną różnorodnością zasobów leśnych, od cudownie pachnących lasów iglastych, zwłaszcza na Pomorzu, przez lasy liściaste, zazwyczaj o gęstych zaroślach i bogatym poszyciu, aż po lasy mieszane, obejmujące oba rodzaje drzew. Sosny, świerki, jodły czy cisy to polskie gatunki drzew, mocno osadzone w naszej kulturze, dostarczające wiele skojarzeń z wydarzeniami z przeszłości. Z kolei dęby, buki czy olchy przypominają nam piękną estetyką drewnianych wyrobów rzemieślniczych.

Fot 2. Materiał własny | Już od marca coraz cieplejsze dni zachęcają do eksplorowania leśnych zakątków, podglądania zwierząt i ptaków

W okresie wiosennym, kiedy przyroda powoli budzi się z zimowego odpoczynku, temperatura powietrza rośnie, a dzień staje się coraz dłuższy, my także czujemy, że to czas na przebudzenie i nawiązanie ponownego kontaktu z naturą. Wychodzimy na piesze wędrówki, szukamy pierwszych kwiatów i podglądamy leśne zwierzęta, które budują swoje lęgowiska. Cieszymy się niesamowitymi, jaskrawymi kolorami wiosny, które dopiero później nabiorą soczystości.

Las to znakomite miejsce to uprawiania różnego rodzaju aktywności, od zwykłych, czasem nawet powolnych spacerów, aż po szybkie marsze, bieganie, nordic walking, jazdę na rowerze, a często też biegi przełajowe wymagające znacznej tężyzny fizycznej.

Fot 3. Materiał własny | Plecak jest ważnym elementem wyposażenia osoby podziwiającej przyrodę

Możemy też podglądać i fotografować zwierzynę – bezpośrednio lub przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Wszystkim obserwatorom polecamy siatkę, niezastąpioną podczas wypadów przyrodniczych i obserwacji fauny i flory. Jeśli dysponujemy długimi obiektywami lub lunetą, warto zadbać o ich bezpieczeństwo, na przykład stosując stosowną kieszeń do transportu delikatnego sprzętu, którą w łatwy sposób można przymocować do lekkiego i kompaktowego plecaka.

Nie zapomnijmy także o odpowiedniej kurtce, najlepiej z bezszelestnej i rozciągliwej tkaniny, która zapewni ciepło, a jej wbudowana maska pozwoli na całkowity kamuflaż i zlanie się z otoczeniem. Uzupełnieniem naszego zestawu mogą być sprawdzone, niezwykle wygodne i oddychające spodnie, umożliwiające swobodne i ciche przemieszczanie się dzięki rozciągliwej, bezszelestnej tkaninie i nakolannikom.

Bez względu na sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. To ono zapewni komfort ruchowy, cieplny, a także uchroni nas przed opadami deszczu czy nawet śniegu. Wybierając się na wiosenny spacer po lesie pamiętajmy, że jest to okres, gdy zarówno ssaki, jak i ptaki, a także płazy, gady i owady zwiększają swoją aktywność – dużo się tam wówczas dzieje. Jeśli jednak szukamy spokoju, nawiązania ponownego kontaktu z naturą, nasycenia oczu wspaniałymi kolorami, a uszu odgłosami nigdy niesłyszanymi w mieście, nie powinniśmy się długo zastanawiać – bierzmy odpowiedni sprzęt i ruszajmy na wiosenne wyprawy po lesie. Wiele nas tam może zaskoczyć.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING

Zobacz jakie buty trekkingowe będą najlepsze dla Ciebie!

Zobacz jakie buty trekkingowe będą najlepsze dla Ciebie!
TURYSTYKA / TREKKING

Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki. Relacja, trasa i etapy przejścia!

Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki. Relacja, trasa i etapy przejścia!
TURYSTYKA / TREKKING

Outdoor w czasach epidemii. Część 1: Zagraniczny backpacking

Outdoor w czasach epidemii. Część 1: Zagraniczny backpacking

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu