WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Warszawa - co zobaczyć? Sprawdź 5 najlepszych miejsc, które warto zwiedzić!

08 czerwiec 2020
#PORADY

Warszawa jest największym miastem w Polsce i może pochwalić się wieloma zabytkami, muzeami, zielonymi parkami czy wydarzeniami kulturalnymi. Na przestrzeli lat to miasto bardzo się zmieniło i w coraz większym stopniu zbliża się do poziomu największych europejskich stolic. Co zobaczyć w Warszawie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie miejsca po prostu trzeba odwiedzić!


Co zobaczyć w Warszawie? Na początek Łazienki Królewskie!

Łazienki Królewskie można określić jako miejsce szczególne na mapie Warszawy. Dlaczego? To jeden z najpiękniejszych kompleksów ogrodowych w naszym kraju, jak i całej Europie. Jego łączna powierzchnia wynosi aż 80 hektarów! Na terenie tego parku znajduje się kilka wspaniałych zabytków takich jak: Pałac Myślewicki, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia czy Pałac na Wyspie zajmujący centralną część parku. Trzeba przyznać, że te obiekty robią ogromne wrażenie!

W Łazienkach Królewskich możemy bez końca spacerować kilometrowymi alejkami pośród drzew, krzewów i różnej roślinności. To znakomite miejsce do tego, aby w miły sposób spędzić czas z rodziną lub odpocząć od pracy i codziennych problemów. Park największym zainteresowaniem cieszy się w weekendy, dlatego, jeżeli zależy nam na spokoju i ciszy lepiej wybrać się tam w dzień powszedni.

Stare Miasto w Warszawie – obowiązkowe miejsce do zwiedzania!

Jeżeli będziemy w Warszawie obowiązkowo trzeba wybrać się na Stare Miasto, które po II wojnie światowej zostało w dużej części odbudowane i zrekonstruowane. Dziś można tam zobaczyć kolorowe, urokliwe kamienice, imponujące kościoły, kolumnę Zygmunta i monumentalny Zamek Królewski, który kiedyś był m.in. rezydencją książąt mazowieckich i siedzibą władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu – w tym obiekcie warto odwiedzić muzeum, w którym znajduje się wiele interesujących obrazów i eksponatów z różnych okresów historycznych.

Nie można też przeoczyć Rynku Starego Miasta, który słynie z urokliwych, odrestaurowanych kamieniczek, przytulnych kawiarni i restauracji z polską kuchnią. Zachęcamy również do spaceru na koniec Starego Miasta, gdzie znajduje się Barbakan potężna budowla, która została wzniesiona w XVI wieku jako umocnienie bramy Nowomiejskiej. Jesteśmy przekonani, że warszawska Starówka przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym turystom!

Lubisz kino, teatr i muzea? Koniecznie wybierz się do Pałacu Kultury i Nauki!

Pałac Kultury i Nauki to wizytówka Warszawy, mierzy 237 metrów wysokości i jest najwyższym budynkiem w naszym kraju. Zbudował go Związek Radziecki na przełomie lat 1952-1955. W obiekcie znajduje się ponad 3000 sal, gabinetów i pokojów zajmowanych przez liczne instytucje i firmy m.in. kino, teatry, muzea, które gwarantują znakomitą rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na 30. piętrze (114 metrów wysokości) Pałacu Kultury i Nauki znajduje się duży taras widokowy, z którego turyści niemal przez cały dzień mogą podziwiać panoramę stolicy Polski. Najlepiej wybrać się tam po zmroku, ponieważ Warszawa nocą wygląda naprawdę spektakularnie!

Bulwary Wiślane w Warszawie – miejsce rekreacji, sportu i wypoczynku!

Coraz więcej turystów, którzy lubią długie spacery, slow jogging lub jazdę na rowerze czy hulajnodze wybiera się w Warszawie na Bulwary Wiślane, które w dużej części są już wyremontowane i przystosowane do uprawiania różnych aktywności fizycznych. Ponadto na tym terenie znajduje się wiele kawiarni i restauracji z widokiem na rzekę Wisłę i prawą stronę Warszawy.

Największą popularnością nad Wisłą cieszą się szlaki rowerowe wzdłuż rzeki. To fantastyczne trasy, które z pewnością spodobają się nawet najbardziej wymagającym turystom. Można też przejechać na rowerze na drugą stronę rzeki, gdzie znajdziemy bardziej wymagające tereny.

Centrum Nauki Kopernik – idealne miejsce dla całej rodziny!

Przy Bulwarach Wiślanych znajduje się Centrum Nauki Kopernik, które polecamy odwiedzić, zwłaszcza całą rodziną – to muzeum jest obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc Warszawie. W tym miejscu znajdziemy zarówno tradycyjne wystawy tematyczne, jak i laboratoria, które gwarantują mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

Turyści odwiedzający Centrum Nauki Kopernik mogą liczyć na sześć interaktywnych wystaw stałych, wystawy czasowe, laboratoria edukacyjne i niesamowite planetarium „Niebo Kopernika”. W muzeum można nie tylko dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy, ale również świetnie się bawić!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING

Zobacz jakie buty trekkingowe będą najlepsze dla Ciebie!

Zobacz jakie buty trekkingowe będą najlepsze dla Ciebie!
TURYSTYKA / TREKKING

Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki. Relacja, trasa i etapy przejścia!

Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki. Relacja, trasa i etapy przejścia!
TURYSTYKA / TREKKING

Outdoor w czasach epidemii. Część 1: Zagraniczny backpacking

Outdoor w czasach epidemii. Część 1: Zagraniczny backpacking

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu