WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Oddychaj bez przeszkód, pokonaj alergię

03 wrzesień 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Coraz bliżej jesień – krótsze dni, powroty do szkolnych ławek, a czasem nawet jesienna chandra. Jednak największym wyzwaniem może być smog, który w tym czasie zaczyna rosnąć w siłę.

Smog jest wśród nas

Smog, czyli zlepek słów smoke (dym) oraz fog (mgła), to mieszanka różnych pyłów, gazów, tlenków siarki, azotu i węgla, zawieszona w powietrzu w postaci sztucznej mgły. To zjawisko atmosferyczne powstaje wskutek działalności człowieka. Nieodpowiednie spalanie węgla lub drewna, spalanie śmieci, produkcja w fabrykach, rosnąca liczba aut na ulicach – to jedne z licznych przyczyn tworzenia się tej nienaturalnej i groźnej dla zdrowia mgły. Oprócz zwykłych problemów z oddychaniem smog może powodować szereg daleko idących powikłań zdrowotnych: pojawienie się alergii, astmy, obniżenie wydolności oddechowej, a nawet choroby nowotworowe. Wszystko to możliwe jest za sprawą wdychania toksycznych i kancerogennych pyłów zawieszonych w powietrzu.

Fot 1. Broyx | Uprawiasz sport i masz problem ze smogiem? Rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w maskę antysmogową

Co może pomóc?

Jeżeli stężenie pyłków i gazów jest bardzo wysokie, lepiej unikać przebywania na zewnątrz czy nawet wietrzenia pomieszczeń. Jednak jeśli jesteś fanem aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: biegasz, jeździsz na rowerze czy często spacerujesz – jest to wyrzeczenie, na które z pewnością sobie nie pozwolisz. Najlepszym wyjściem jest wówczas skuteczne filtrowanie wdychanego powietrza, bez kompromisów związanych z łatwością oddychania. Z tą myślą zaprojektowane zostały maski antyalergiczne BROYX 500 SPORT.

Fot 2. Broyx | Kompromis w walce ze smogiem? NIE!

Ich czterowarstwowe filtry, zawierające m.in. węgiel aktywny, wykorzystują filtr o filtracji na poziomie 99,5%, wykazując jednocześnie minimalne opory przepływu powietrza. Solidne zapięcie oraz dopasowywany nosek minimalizują nieszczelności, co zapobiega przeciekom powietrza i utrzymuje filtrację maski na bardzo wysokim poziomie. BROYX ANTYSMOG 500 SPORT, dzięki zastosowaniu czaszy z siateczki poliestrowej, doskonale odprowadza wilgoć skóry na zewnątrz, zapobiegając poceniu się. Jest bardzo lekka, więc korzystanie z niej staje się bardzo naturalne.

O klasie akcesorium świadczy również fakt, że opory oddychania nie stanowią problemu podczas spaceru czy codziennego użytku, ale również w czasie zwiększonej aktywności fizycznej, np. biegania lub jazdy na rowerze. To bardzo ważny aspekt, którym warto się kierować przy wyborze środka ochrony osobistej, mającego służyć podczas treningu. Zadaniem zaworów wydechowych znajdujących się w masce jest jej maksymalnie łatwe opróżnianie z wydychanego powietrza i wilgoci.

Fot 3. Broyx | Maska antysmogowa 500 SPORT dzięki zastosowaniu czaszy z siateczki poliestrowej, doskonale odprowadza wilgoć skóry na zewnątrz

Maski antysmogowe, takie jak BROYX ANTYSMOG 500 SPORT, to skuteczna ochrona przed smogiem dla osób z uciążliwymi reakcjami alergicznymi. Warto wspomnieć, że maska wyposażona jest w spełniające europejskie standardy wymienne filtry 4P1, które chronią przed pyłkami, roztoczami i grzybami zawieszonymi we wdychanym powietrzu.

CE – Twoja tarcza bezpieczeństwa

Skuteczność filtracji kurzu, pyłków i roztoczy jest kluczowa przy wyborze odpowiedniego narzędzia ochrony. Dlatego tak ważne jest, by upewnić się, że produkt, po który sięgamy, posiada znak bezpieczeństwa CE – obowiązkowy dla wszystkich masek filtrujących. Symbol CE daje gwarancję, że produkt przeszedł specjalistyczne testy i badania, a także spełnia normy jakości oraz bezpieczeństwa. Maski BROYX są pierwszymi na polskim rynku maskami sportowymi, które takowy certyfikat posiadają.

Fot 4. Broyx | BROYX ANTYSMOG 500 SPORT, to skuteczna ochrona przed smogiem dla osób z uciążliwymi reakcjami alergicznymi

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE, FIZJOTERAPIA

Naciągnięte ścięgno pod kolanem - jakie są objawy i jak je leczyć?

Naciągnięte ścięgno pod kolanem - jakie są objawy i jak je leczyć?
BIEGANIE

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?
BIEGANIE

Bieganie a oddychanie. Jak oddychać przy bieganiu?

Bieganie a oddychanie. Jak oddychać przy bieganiu?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu