WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Największe skateparki w Gdańsku

06 August 2021

Skateparki to dziś nieodłączny element urbanistycznej architektury, ponieważ jazda na deskorolce jest coraz popularniejszym rodzajem hobby wśród dzieci i młodzieży. Trening wytrzymałości, równowagi i samozaparcia w dążeniu do nauki nowych trików pokazuje, że ten rodzaj miejskiego sportu wart jest wsparcia. Dlatego też w ciągu ostatnich lat powstaje wiele nowych skateparków, aby młodzież miała gdzie trenować. Poznaj listę największych skateparków w Gdańsku.

Skatepark Osowa

Skatepark przy parku Diany, który zlokalizowany jest przy ulicy Diany i Heleny, to doskonały przykład w pełni darmowego i całodobowego obiektu do jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach czy bmxie. Warto zaznaczyć, że obiekt wyposażony został w najważniejsze i kluczowe elementy oraz przeszkody – funboxy z podjazdem, grindboxy z łamaną poręczą, quartery. Warto zauważyć, że jakość nawierzchni jest na bardzo wysokim poziomie – beton jest gładki i niewyeksploatowany, co zdecydowanie ułatwia naukę początkującym skaterom i skaterkom. Obiekt usytuowany jest wokół zieleni, co tylko uprzyjemnia skateboardingowe wyczyny.

Skate Arena

Skate Arena to kryty skatepark, który znajduje się w Polsat Plus Arenie Gdańsk przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1. W Skate Arenie znajdziemy elementy i przeszkody zarówno dla początkujący, jak i zaawansowanych skaterów, dlatego miejsce to jest idealne do nauki podstaw, treningu nowych tricków oraz szlifowania techniki jazdy. Warto podkreślić, że jest to jeden z nielicznych krytych skateparków w Trójmieście, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem. Skatepark czynny jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00 do 22.00. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że Skate Arena dzieli się na sekcję zamkniętą i odkryta. Sekcja kryta czynna jest:

  • poniedziałek – 19.00-22.00,
  • wtorek i środa – 20.00-22.00,
  • czwartek – 16.30-22.00,
  • piątek – 16.30-18.00 oraz 20.00-22.00,
  • sobota i niedziela – 10.00-22.00.

Jeśli chodzi o cennik, to w dni robocze wejściówka na godzinę kosztuje 20 złotych, zaś każda następna godzina to dodatkowe 5 zł. W weekendy cena godzinnej wejściówki rośnie do 25 złotych, zaś koszt każdej następnej godziny to także 5 złotych.

Na koniec cenna uwaga dla rodziców i zmotoryzowanych – klienci Skate Arena mogą korzystać z płatnego parkingu P3, P4 i P5.

dziecko na bmx
Skateparki w Gdańsku, fot. pixabay

Skatepark przy Macieja Kamieńskiego

Skatepark przy ulicy Macieja Kamieńskiego 1, to minimalistyczny skatepark, który idealnie nadaje się do nauki jazdy i szlifowania podstawowych tricków, takich jak kickflip ,slide czy grind. Obiekt wyposażony jest w quarter pipe, bank ramp kilka funboxów i poręcz, czyli posiada wszystko do efektywnej jazdy. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich fanów deskorolki, bmxów, hulajnogi i rolek, ponieważ mimo swojej ograniczonej i małej przestrzeni, miejsca do tricków jest wystarczająco. Jest to skatepark na świeżym powietrzu, który czynny jest całą dobę, przez wszystkie 7 dni tygodnia. Obok obiektu znajdują się latarnie, dlatego spot ma lekkie oświetlenie po zmierzchu.

Skate Care

Kryty skateprak Skate Care, to kolejny kryty skatepark w Gdańsku, który cieszy się dużym zainteresowaniem osób uwielbiających deskorolki. Warto podkreślić, iż park mimo swojej niewielkiej powierzchni, posiada trzy najważniejsze elementy każdego dobrego skateparku, czyli minirapmę, bowl i sekcję street. Warto dodać, że bowl zaprojektowany jest tak, aby ułatwić naukę trików początkującym i dać satysfakcję zaawansowanym skaterom. Skatepark Skate Care zlokalizowany jest w Galerii Metropolia (ul. Jana Kilińskiego 4) na II piętrze. Godziny otwarcia to:

  • Poniedziałek – piątek od 12.00 do 21.00,
  • Sobota od 11.00 do 21.00,
  • Niedziela  od 11.00 do 19.00.

Jeśli chodzi o cennik, to w skatepark Gdańsk Skate Arena zapłacimy w tygodniu 25 złotych za pierwszą godzinę i 5 złotych za każdą kolejną. W weekend cena za pierwszą godzinę wzrasta do 30 złotych, zaś każda kolejna godzina to 5 zł. Warto dodać, iż istnieje możliwość wykupienia karnetu open za 250 zł na miesiąc. Karnet uprawnia do wejścia na skatepark bez ograniczeń z uwzględnieniem grafiku Skate Care.

Ergo Arena Skatepark

Skatepark przy Ergo Arenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie powinno to dziwić, ponieważ jest to dobrze wyposażony i zaawansowany skatepark, w którym znajdziemy przeszkody od renomowanej firmy TechRamps. Grindboxy, szeroki quarter pipe, funboxy z łamaną poręczą, london gap – w Ergo Aren Skatepark każdy skater będzie czuł się jak ryba w wodzie. Ćwiczą tu zarówno miłośnicy deskorolki, bmxów, hulajnogi i rolek. Warto zaznaczyć, że kolejnym atutem tego miejsca jest dobre oświetlenie po zmroku, zaś wstęp na teren Ergo Arena Skateparku jest w pełni darmowy. Skatepark Ergo Arena zlokalizowany jest na placu Dwóch Miast, blisko Ergo Areny. Obiekt czynny jest przez całą dobę.

Pumptruck

Na koniec warto wymienić także pumptruck, który zlokalizowany jest na osiedlu Orunia w Gdańsku. Nie jest to wprawdzie pełnoprawny skatepark, jednakże pumptruck idealnie nadaje się do ćwiczenia dynamiki jazdy na deskorolce, zarówno w przypadku początkujących skaterów, jak i tych doświadczonych. Co więcej, wysoka jakość wykonania obiektu pozwala na osiąganie całkiem imponujących prędkości, szczególnie na deskorolce. Miejsce warte uwagi.

Największe skateparki w Gdańsku – podsumowanie

Skaterzy w Gdańsku nie powinni narzekać na brak miejsca do treningów – dwa kryte, całoroczne skatperaki pozwalają jeździć nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Duża ilość otwartych i darmowych skateparków pozwala zaś na praktykowanie skateboardingu na świeżym powietrzu.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DESKOROLKI

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski
DESKOROLKI

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?
DESKOROLKI

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu