WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Rower dla 7-latka – jaki będzie najlepszy?

04 kwiecień 2022
#PORADY

Jak prawidłowo dobrać rower dla 7-latka? O jakich kwestiach warto pamiętać? Poznaj wszystkie kluczowe informacje, które pomogą ci w dokonaniu odpowiedniego zakupu! Rower dla 7-latka to niejednokrotnie niemałe wyzwanie dla rodziców poszukujących sprzętu dla swojej pociechy. Siedmioletni mały rowerzysta może mieć już określone preferencje. A jego zachcianki mogą nie być łatwe do zrealizowania. Co w przypadku roweru dla takiego dziecka jest niezbędne? Jakie kwestie są kluczowe? Odpowiadamy na te pytania. Przekonaj się, jak właściwie dobrać tak sam rowerek jak i różne najważniejsze komponenty wyposażenia. Zobacz, jak prawidłowo dostroić wielkość kół w rowerze dla 7 latka. Poznaj istotne zasady, którymi warto się kierować podczas zakupu rowerów dziecięcych.

Rower dla 7-latka a preferencje młodego kolarza

Zanim przejdziemy do omawiana różnorodnych parametrów technicznych związanych z potencjalnym sprzętem, warto pochylić się nad kwestią, o której wielu zapomina, a która w istocie jest bardzo ważna i newralgiczna. A są to mianowicie upodobania samego dziecka. Faktem jest, że siedmiolatek to młoda osoba, która ma swoje potrzeby i preferencje. Zazwyczaj posiadała już wcześniej jednoślad. Może mieć najlepsze siodełko, kierownicę, błotniki i amortyzatory, ale co z tego jeśli dziecko nie będzie chciało nim jeździć. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i opinię samego dziecka. A dzieci w wieku 7 lat potrafią mieć sprecyzowane poglądy w kwestii wymarzonych rowerów górskich czy innych. Bez dwóch zdań nie są to już maluchy jeżdżące na rowerkach biegowych.

Faktem jest, że jeżeli wybierzesz bardzo dobry technicznie rower, który spełnia wszelkie kryteria bezpieczeństwa, a nie będzie on spełniał oczekiwań użytkownika, cały proces może pójść na marne. Udając się do sklepu, warto gruntownie poznać odczucia malca. Dowiedzieć się, które rowery mu się podobają i przy używaniu których czuje się komfortowo. Dotyczy to tak konstrukcji sprzętu, technologii, wedle której jest wykonany i ergonomii. Pozwól swojemu synowi lub córce przymierzyć się do kilku rowerów. Dowiedz się, jaki typ sprzętu go interesuje. A dopiero potem postaraj się dostroić jego oczekiwania do koniecznych wymogów technicznych.

rower dziecko 7 lat

Rower dla 7-latka a bezpieczeństwo

Jedną z kluczowych kwestii pozostaje bezpieczeństwo i to jak dany sprzęt będzie wpływał na komfort, swobodę i pewność jazdy twojego dziecka. Dobierając akcesoria rowerowe dla dzieci, zwracaj uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane. Ważne jest, aby były trwałe i posiadały stosowne europejskie atesty. Dotyczy to różnorodnych elementów wyposażenia. Od kasków rowerowych, po elementy konstrukcyjne roweru, aż po światła. Te ostatnie mają istotne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa dziecka. Zwróć szczególną uwagę na ich jakość. Oczywiście takie elementy jak bagażnik mają tu znaczenie drugorzędne. A jaką ramę powinien mieć rower? Czy lepsza będzie metalowa, czy aluminiowa? Wbrew pozorom ta druga wcale nie jest mniej wytrzymała, za to jest lżejsza. Co za tym idzie komfort twojego dziecka związany z jazdą i naciskaniem na pedały, będzie większy.

rower 7 lat dzieciecy

Rower dla 7-latka – koła

Jakie koła powinien mieć rower przeznaczony dla siedmioletniego dziecka? Ta kwestia jest ściśle powiązana ze wzrostem małego rowerzysty. To ten wskaźnik ma wielki wpływ na rozmiar kół i opon. Oraz co za tym idzie, na rozmiar ramy. Siedmioletnie dzieci mają zazwyczaj od około stu piętnastu do około stu trzydziestu centymetrów. Ale wzrost to nie wszystko. Ważna jest także inna wartość – tak zwany przekrok. Czym jest? Jest to, innymi słowy, długość nóg dziecka począwszy od ziemi aż do pasa.

Dobierając model roweru dla 7-latka, warto patrzeć na informacje, jakie zostały zawarte przy sprzęcie przez producenta. Z zasady znajdują się tam dane dotyczące dopasowania sprzętu do konkretnego użytkownika i jego wymiarów. Gdy znasz dokładne wymiary swojego dziecka, wybór powinien być ułatwiony. Popularne wybory to rowery dla dzieci 14 cali i rowery dla dzieci 16 cali. Często wybierane są również rowery osiemnastocalowe. Jednak jeżeli chcesz dobrać naprawdę odpowiedni sprzęt, należy dokładnie zmierzyć dziecko i sugerować się danymi producenta.

Rower dla 7-latka – napęd i hamulce

Wybierając rower dla siedmioletniego szkraba, warto także pamiętać o jakości takich komponentów jak hamulce oraz napęd. Mówiąc o tych pierwszych, wypada zauważyć, że powinny być przede wszystkim łatwe w użytkowaniu. Dziecko nie powinno mieć problemów w operowaniu nimi. Mogą to być hamulce ręczne, siedmiolatek powinien spokojnie sobie z nimi poradzić. Kupując sprzęt, należy jednak uważnie przeanalizować jakość i sposób obsługi hamulców.

W kwestii napędu można zwrócić uwagę na coraz bardziej popularne rozwiązanie dotyczące konstrukcji rowerów opartych tylko na funkcjonowaniu tylnej przerzutki, bez udziału przerzutki przedniej. Taka opcja sprawdza się dobrze w przypadku rowerów, z których korzystają dorośli. Nie ma przeciwwskazań, aby skorzystali z niej również młodzi amatorzy szosowego sportu. Korzystanie z jednej przerzutki może ułatwić panowanie nad rowerem małemu adeptowi sportu.

Rower dla 7-latka – podsumowanie

Jeżeli twój siedmiolatek czeka na nowy rower, już wiesz, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas zakupu. Zadbaj o bezpieczeństwo twojego dziecka oraz o komfort jazdy i funkcjonalność roweru. Pamiętasz też o jakże istotnych walorach estetycznych sprzętu i o tym, żeby twoja pociecha go po prostu polubiła! To wszystko sprawi, że będziesz rozbudzać w dziecku zamiłowanie do kolarstwa!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KOLARSTWO MTB, ROWERY MIEJSKIE

Jak dobrać rozmiar kół w rowerze do wzrostu?

Jak dobrać rozmiar kół w rowerze do wzrostu?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE

Trenażer rowerowy — co to jest, jaki wybrać, jak wygląda trening?

Trenażer rowerowy — co to jest, jaki wybrać, jak wygląda trening?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE, ROWERY MIEJSKIE

Czy można myć rower na myjni?

Czy można myć rower na myjni?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu