WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

5 akcesoriów pomagających spalać tłuszcz

20 listopad 2019
#PORADY

Niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej powodują, że tłuszcz zagnieżdża się tam, gdzie wcale go nie chcemy… i nie jest nam z tym dobrze. Która z kobiet nie marzyła nigdy o pozbyciu się”boczków”, o zgrabnych pośladkach czy o płaskim brzuchu ? Warunkiem spalenia niepotrzebnego tłuszczu jest trening, oczywiście regularny. Aby urozmaicić sobie ćwiczenia, odkryj 5 akcesoriów fitness pozwalających walczyć z niepożądaną tkanką tłuszczową : skakankę, mini stepper, ciężarki gymweigth, Abdo Gain i mini trampolinę.


Skakanka: Daj upust energii

Skakanie na skakance to dobra zabawa, z której nasze ciało czerpie korzyści.  Skakanka jest świetnym sposobem na  spalanie tłuszczu i wysmuklanie sylwetki. Pomaga zeszczupleć, wyrobić sobie płaski brzuch i uniknąć problemów z cellulitem, pozwala również zwiększyć wytrzymałość. Doskonały sprzymierzeniec w walce ze zbędnymi krągłościami! 15 minut skakania na skakance to jak 30 minut joggingu. Nie można się jej oprzeć…

Fot 1. Materiał własny | Daj upust swojej energii! Sprawdź nasze skakanki treningowe!

Mini stepper: Wspinaj się do woli!

Wykorzystaj każdą okazję, aby spróbować swoich sił:  mini stepper odtwarza ruch wykonywany podczas wchodzenia po schodach. Pozwala odzyskać formę i walczyć z cellulitem. Pracujesz nad dolnymi partiami ciała, modelujesz nogi i pośladki, a to wszystko nie wychodząc z domu. Niewielkie stopnie pozwalające ujędrnić ciało – to bez wątpienia przyrząd, z którym warto się zaprzyjaźnić.

Fot 2. Materiał własny | Ćwiczenia na stepperze pomogą Ci ujędrnić ciało!

Ciężarki: Ujędrniaj ciało

Chcąc zwiększyć skuteczność ćwiczeń, wykorzystaj ciężarki gymweigth  pasujące na kostkę i na nadgarstek. Są praktyczne, zakładane jednym ruchem dłoni i pozwalają ujędrniać ciało bez zbytniego wysiłku! Dzięki kilku prostym ćwiczeniom twoje ramiona i pośladki odzyskają formę. Gymweigth to świetny trening i efekty bardziej niż zachęcające.

Fot 3. Materiał własny | Cięzarki gymweight świetnie sprawdzą się zarówno na dolnej, jak i na górnej kończynie

Mini trampolina: Skacz z radości

Skakać, aby zeszczupleć – czyż to nie zabawne? Dzięki mini trampolinie masz szanse pozbyć się niepożądanego tłuszczu. Dzięki zaletom ogółu wykonywanych na trampolinie ćwiczeń fitness twoja sylwetka staje się bardziej smukła, wzmacniasz mięśnie i pracujesz nad oddechem. Kalorie odlatują z każdym skokiem!

Fot 4. Materiał własny | Dzięki ćwiczeniom na mini trampolinie Twoja sylwetka stanie się bardziej smukła!

Abdo gain: Wzmacniaj mięśnie brzucha

Marzysz o płaskim brzuchu i o tym, by jego mięśnie były jak z kamienia? Abdo Gain jest stworzony dla ciebie! Ten niewielki przyrząd to skuteczna broń w walce ze zbędnymi kilogramami. Pozwala urozmaicać statyczne i dynamiczne ćwiczenia fitness w pozycji siedzącej. Szukając równowagi, nieustannie napinasz i wzmacniasz mięśnie głębokie brzucha. W ciągu zaledwie kilku tygodni ujędrnisz brzuch i wyszczuplisz talię, dobrze się przy tym bawiąc!

Fot 5. Materiał własny

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Jak wybrać rower stacjonarny?

Jak wybrać rower stacjonarny?
FITNESS

Rozgrzewka przed treningiem — najlepsze ćwiczenia

Rozgrzewka przed treningiem — najlepsze ćwiczenia
FITNESS

Czy pompki można robić codziennie?

Czy pompki można robić codziennie?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu