WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Bez ryzyka dla skóry - sprawdź odzież anty-UV

16 June 2020
#PORADY

Aby chronić skórę młodych surferów/fanów wodnych zabaw – zaprojektowaliśmy kolekcję odzieży anty-UV spełniającej normę UPF 50+. Zapewnia ona optymalną ochronę, nawet gdy jest mokra, zatrzymując co najmniej 98% promieniowania UVB i 95% promieniowania UVA.


Czy top anty-UV zapewnia lepszą ochronę niż bawełniana koszulka?

Tak. Po nasiąknięciu wodą włókna bawełny rozszerzają się, przepuszczając światło, a wraz z nim – promienie UV.

Nasze topy UV są zaprojektowane w taki sposób, by nie przesuwały się na ciele podczas aktywności. Dodatkowo w tym sezonie zwiększyliśmy stabilność topu, dodając do niego małe tasiemki, za pomocą których przywiązuje się go do stroju. Zmniejsza to ryzyko podwinięcia się koszulki uv i narażenia odsłoniętych części ciała na działanie promieni słonecznych.

Czy topy anty-UV są skuteczniejsze od kremów do opalania?

Topy anty-UV zapewniają ciągłą i równomierną ochronę, w przeciwieństwie do kremów do opalania, które należy aplikować co 2 godziny.

Odzież chroni jednak tylko osłonięte części ciała, dlatego stanowczo zalecamy nakładanie kremu do opalania na wszystkie nieosłonięte miejsca (jak twarz, nogi, ręce).

Fot 1. Materiał własny

W jaki sposób topy anty-UV chronią przed promieniowaniem UV?

Oto ich sekret: poliestrowo-elastanowy materiał o bardzo ciasnym splocie, który zatrzymuje światło słoneczne i zabezpiecza przed przenikaniem promieni UV.

Czy odzież UPF 50+ chroni nas całkowicie?

UPF (Ultraviolet Protection Factor – wskaźnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym) to wskaźnik stosowany do oceny poziomu ochrony przeciwsłonecznej zapewnianej przez odzież. Może on wynosić od UPF 15 do UPF 50+.

Wszystkie nasze ubrania spełniają europejską normę EN-13758-02, a nasze materiały mają certyfikat UPF 50+, zapewniając optymalny poziom ochrony.

Aby spełnić tę normę oraz upewnić się, że nasze materiały są zgodne z wymogami UPF 50+, poddajemy je testom laboratoryjnym „promieni światła” w centrum badań i rozwoju Decathlon.

Noszenie odzieży przeciwsłonecznej nie zwalnia z konieczności zachowania ostrożności w kontakcie ze słońcem, czyli unikania ekspozycji w godzinach od 12 do 16, noszenia okularów przeciwsłonecznych i picia dużej ilości wody.

Fot 2. Materiał własny

Czy po kilku praniach poziom ochrony ubrania nie zaczyna spadać?

Nie, ponieważ w miarę noszenia i prania odzieży anty-UV na jej powierzchni powstaje coraz więcej niewidocznych gołym okiem cząsteczek meszku, który zwiększa gęstość materiału i tym samym poziom ochrony przeciwsłonecznej.

Czy odzież anty-UV dla surferów jest odpowiednia dla zwykłych plażowiczów?

Kto może więcej, ten może i mniej. Nasza odzież została stworzona do ochrony surferów narażonych na działanie promieni UV, zwłaszcza tych odbijanych od wody, ale oczywiście jest ona odpowiednia dla każdego, kto po prostu bawi się lub aktywnie spędza czas nad wodą lub w wodzie.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KITESURFING, WINDSURFING

Surfing: 5 dobrych powodów, aby spróbować

Surfing: 5 dobrych powodów, aby spróbować
KITESURFING, NURKOWANIE, PŁYWANIE, SNORKELING, WINDSURFING

Sporty wodne — jakie są rodzaje, jaki sprzęt jest niezbędny?

Sporty wodne — jakie są rodzaje, jaki sprzęt jest niezbędny?
KITESURFING

Kitesurfing - jak zacząć? Podstawy kitesurfingu

Kitesurfing - jak zacząć? Podstawy kitesurfingu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu