WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Surfing: 5 dobrych powodów, aby spróbować

16 May 2019
#PORADY

Tego lata masz wybór: wyglądać jak surferka, co jest bardzo modne na wybiegach w tym sezonie, albo naprawdę przyjąć ten styl życia i w końcu wskoczyć do wody. Lato to moment na testowanie nowych sportów. Więc decyzja zapadła: zaczynamy! Oto 5 dobrych powodów, aby rozpocząć surfowanie.


Wszechstronny sport

Na wodzie surfer spędza średnio 85% czasu na wiosłowaniu, aby przepłynąć przez strefę załamania fal i wypłynąć na szczyt fali. Nie ma nic lepszego, aby wzmocnić mięśnie ramion, góry ciała i klatki piersiowej. Poszukiwanie równowagi na desce pozwala wzmacniać mięsnie gorsetu oraz pleców.

Kiedy już staniesz na desce, aktywujesz mięśnie nóg, aby utrzymać się w pozycji pionowej i manewrować.

Zapamiętaj: surfing to serie krótkich, ale intensywnych wysiłków, dzięki czemu jest to bardzo kompletny sport, który łączy dynamikę i wytrzymałość.

Fot 1. Materiał własny | Surfing łączy dynamikę i wytrzymałość

Lek na stres

Wszyscy miłośnicy oceanu to potwierdzą: spędzanie czasu w pobliżu morza pomaga poczuć się lepiej. Woda, powietrze, jod, a także szum fal i zapach oceanu są zaproszeniem do odpoczynku i sprzyjają pozbyciu się stresu. Poza zmęczeniem fizycznym, każde surfowanie powoduje psychiczne „odświeżenie” i poprawia jakość snu. Dodaj do tego fakt, że miejsca surfingowe są często położone w przepięknych okolicach – to wszystko sprawi, że szybko zapomnisz o tempie ćwiczeń z sal fitness.

Fot 2. Materiał własny | Miejsca surfingowe są często położone w przepięknych okolicach

Gwarancja mocnych wrażeń

Niezależnie od poziomu umiejętności, od pierwszych ślizgów na falach, wrażenia są zapewnione: nabierając prędkości czujesz energię fali pod swoimi stopami, wszystkie zmysły są pobudzone, abyś maksymalnie wykorzystał tę chwilę.

Fot 3. Materiał własny | Nabierając prędkości czujesz energię fali

Zabawna aktywność

Jeśli myślisz, że surfowanie sprowadza się do wykonywania coraz to innych technicznych akrobacji i łapania spektakularnych fal, to bardzo się mylisz. Nie spinaj się: surfing to przede wszystkim rozrywka.

Już od pierwszych prób, zobaczysz, że surfowanie jest prawdziwym źródłem przyjemności i zabawy, i ma ogromną zaletę: uprawia się go na „terenie” pozbawionym jakichkolwiek granic i nigdy nie będzie taki sam jak poprzedniego dnia. Surfowanie nie zna rutyny, każdy trening jest wyjątkowy.

Fot 4. Materiał własny | Surfowanie jest prawdziwym źródłem przyjemności i zabawy

Surfowanie nie jest takie skomplikowane

Jak we wszystkich sportach, tak i tutaj: najtrudniej zacząć. Jeśli woda nie jest Twoim żywiołem, ważne, aby rozpocząć naukę surfingu pod okiem instruktora. Lekcje w szkółce surfingu pozwolą zdobyć od początku dobre podstawy, aby bezpiecznie rozpocząć, w miejscach i warunkach dobranych do Twojego poziomu.

Fot 5. Materiał własny | Lekcje w szkółce surfingu pozwolą zdobyć od początku dobre podstawy

Aby szybko robić postępy, zadbaj o odpowiedni sprzęt: piankowe longboardy, szersze a tym samym bardziej stabilne, umożliwiają, dzięki ich objętości, łatwiejsze stawanie na desce i łapanie maksymalnej liczby fal. Inną zaletą jest piankowa konstrukcja, amortyzująca upadki i uderzenia.

Czym jest dress code?

Zanim wskoczysz do wody, jedna rada: podczas surfowania ruszamy się, upadamy… lepiej więc zapomnij o małym bikini, doskonałym do opalania, które w najlepszym razie skończy zawinięte wokół Twojej kostki, a w najgorszym na plaży!

Fot 6. Materiał własny | Nie zapominj o bikini! 🙂

Oto nasz wybór odpornych na fale kostiumów, stworzonych dla surferek.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KITESURFING, NURKOWANIE, PŁYWANIE, SNORKELING, WINDSURFING

Sporty wodne — jakie są rodzaje, jaki sprzęt jest niezbędny?

Sporty wodne — jakie są rodzaje, jaki sprzęt jest niezbędny?
KITESURFING

Kitesurfing - jak zacząć? Podstawy kitesurfingu

Kitesurfing - jak zacząć? Podstawy kitesurfingu
KITESURFING, WINDSURFING

Kitesurfing czy windsurfing - jaki rodzaj surfowania na desce wybrać?

Kitesurfing czy windsurfing - jaki rodzaj surfowania na desce wybrać?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu