WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Najlepsza aplikacja na rower - poznaj aplikacje do jazdy na rowerze

15 maj 2020
#PORADY

Nie wiesz, jaką aplikację do mierzenia kilometrów na rowerze wybrać? Najbardziej polecane aplikacje na rower to Strava, Endomondo czy Mój Rower. Z kolei jeśli chcesz mieć rozwiązanie w razie problemów z jednośladem, możesz pobrać Bike Repair oraz First Aid For Cyclists. Niektóre z tych aplikacji służą tylko do celów sportowych, inne mają pomagać kolarzom w przypadku niespodziewanych przygód na drogach albo zgubienia trasy. Poznaj najlepsze aplikacje na rower i wybierz odpowiednią dla siebie.


Endomondo – dobra aplikacja do jazdy rowerem

To jedna z najbardziej popularnych aplikacji rowerowych. Można ją pobrać w darmowej wersji lub w płatnej wersji premium, jeśli chcemy szczegółowo śledzić swoje wyniki sportowe i układać plany treningowe. Aplikacja umożliwia monitorowania prawie każdej aktywności sportowej (na liście Endomondo jest ich ponad 50). Jeśli włączymy Endomondo, dowiemy się, ile czasu trenowaliśmy, z jaką intensywnością, ile kalorii udało nam się spalić oraz poznamy dokładnie przebytą trasę.

Endomondo działa na systemach takich jak Android czy iOS. Określane jest mianem wirtualnego dzienniczka treningowego. Pełni głównie funkcję monitorowania wyników, jednak może pomóc też odnaleźć się w terenie, jeśli zagubimy się podczas dłuższego wybiegania czy jazdy rowerem. Alternatywą dla tej aplikacji nierzadko są zegarki do biegania, zegarki z GPS, które też skutecznie monitorują nasze wyniki.

Fot 1. Materiał własny

Strava – aplikacja do jazdy na rowerze

Po Endomondo to druga z najpopularniejszych aplikacji rowerowych (i nie tylko, ponieważ jest popularna także wśród biegaczy). Podobnie jak pierwsza propozycja posiada wersję bezpłatną i płatną. Użytkownicy Stravy często mówią, że wersja bezpłatna ma większość potrzebnych funkcji.

Strava wykorzystuje GPS-a i technologię Google Maps, śledzi lokalizację danej osoby, a na tej podstawie określa przebyty dystans oraz tempo jego pokonywania. Używając Stravy dowiemy się, ile czasu spędziliśmy na rowerze, poznamy swoje wyniki, a także zobaczymy nawet ilu rowerzystów podąża za nami tą samą drogą. Strava będzie działać na smartfonach z systemami operacyjnymi Android i IOS.

Mój Rower – aplikacja rowerowa do planowania tras

To aplikacja skierowana bezpośrednio do rowerzystów. Pozwala na dokładne planowanie trasy w swojej okolicy, rejestrowanie przebytego dystansu, oraz podobnie jak Endomondo i Strava udostępnia niektóre wyniki. To m.in. statystyki prędkości, długości i wysokości. Jeśli chcemy, możemy swoją trasę udostępnić znajomym. Nie trzeba się rejestrować, aby skorzystać z tej aplikacji Obecnie wystarczy ją zainstalować za darmo.

Do tej pory aplikacja rowerowe Mój Rower posiada blisko 100 tys. użytkowników. Mój Rower będzie działać na smartfonach z systemem operacyjnym Android.

Fot 2. Materiał własny

Jaka aplikacja na rower, jeśli nasz pojazd się zepsuje? Bike Repair albo First Aid For Cyclists

Bike Repair nie jest dostępna w polskiej wersji językowej i nie jest aplikacją darmową, ale warto się nad nią zastanowić. Znajdują się w niej samouczki dotyczące naprawy rowerów, dbania o rower czy dbania i części. Wiedza ta przydaje się w trasie, kiedy nie chcemy marnować czasu na szukanie na Youtubie odpowiedniego tutorialu. Dzięki Bike Repair możemy prowadzić dziennik napraw oraz wydatków. Bike Repair będzie działać na smartfonach z systemem operacyjnym Android i iOS.

Ważną apką na rower jest First Aid For Cyclists. To anglojęzyczna aplikacja, która zawiera zawierający udzielania pierwszej pomocy sobie lub komuś poszkodowanemu w wypadku rowerowym. Aplikacja jest darmowa, zadziała na Androidach.

Jeśli korzystamy z jakiejkolwiek apki na rower, pamiętajmy, że wśród wielu gadżetów dla rowerzysty naszym sprzymierzeńcem będzie uchwyt na telefon do roweru.

Jaka aplikacja na rower będzie najlepsza?

Wszystko zależy od twoich potrzeb. Osoby, którym pasuje Endomondo, mogą nie lubić korzystania ze Stravy i odwrotnie. Obecnie na rynku jest kilkadziesiąt aplikacji rowerowych i nie sposób wymienić ich wszystkich. Wiele z nich jest darmowych i wiele z nich działa bez internetu (wystarczy wcześniej pobrać mapy okolicy). Pozwalają na sprawdzanie liczbę spalonych kalorii i monitorowanie wielu innych rzeczy, jakie daje jazda na rowerze.

Dajcie znać, jakie aplikacje rowerowe polecacie z własnego doświadczenia!

Fot 3. Materiał własny

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KOLARSTWO MTB, ROWERY MIEJSKIE

Jak dobrać rozmiar kół w rowerze do wzrostu?

Jak dobrać rozmiar kół w rowerze do wzrostu?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE

Trenażer rowerowy — co to jest, jaki wybrać, jak wygląda trening?

Trenażer rowerowy — co to jest, jaki wybrać, jak wygląda trening?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE

Trenażer direct drive — dlaczego warto wybrać?

Trenażer direct drive — dlaczego warto wybrać?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu