WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Zwift - co to jest? Jaki trenażer wybrać pod Zwift?

31 styczeń 2019
#PORADY

Gdy za oknem niepogoda, a czas przygotowań do sezonu upływa nieubłaganie, warto zainwestować w alternatywne metody treningowe. Jedną z nich jest trening przy użyciu trenażera rowerowego. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu? Koniecznie przeczytaj!

Trenażer – alternatywa na zimowe dni

Oczywiście korzystanie z takiego sprzętu ma swoje wady i zalety. Dajemy sobie szansę na rewelacyjny trening w stabilnych warunkach niezależnie od pogody, samochodów, czerwonych świateł na skrzyżowaniach. Możemy dokładnie zaprogramować dowolną sesję, mając również dostęp do wartościowych danych, takich jak pomiar mocy czy kadencja. Z drugiej strony na taki trening musimy mieć przygotowane miejsce, trenażery generują też określony hałas (który może przeszkadzać np. sąsiadom). Wreszcie jest to jazda w miejscu, która nigdy nie pokona frajdy z kręcenia kilometrów na zewnątrz.

Fot 1. Materiał własny | Trenażer to szansa na udany trening w domowych warunkach

Zwift, czyli aplikacja, która urozmaici Twój trening

Przejdźmy do możliwości, jakie daje nam posiadanie trenażera. I tutaj pojawia się Zwift. Jest to wirtualna platforma treningowa, która powstała w 2014 roku. Zwift app pozwala nam poszerzyć nasze opcje treningowe, dołączyć do grup trenujących, startować w wyścigach, realizować rozmaite programy i trenować z najlepszymi sportowcami na świecie! Do dyspozycji mamy wiele tras. Każda z nich ma niezliczone konfiguracje do wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie! Nie wszystkie trasy są dostępne od razu – na swoim profilu gromadzimy punkty za każdy pokonany kilometr lub milę, które pozwalają nam osiągać kolejne poziomy w grze, zaczynając od poziomu 1. Dzięki temu możemy odblokować także dodatkowy sprzęt i spersonalizować swojego avatara w grze wedle upodobania. Pobierz aplikację zwift i rozpocznij trening na interaktywnym trenażerze.

Fot 2. Materiał własny | Zwift to wirtualna platforma treningowa, który urozmaici Twój codzienny trening 

Do wirtualnej społeczności dołączyli najlepsi triathloniści: Sarah True, Lionel Sanders, Lucy Charles, Mario Mola, Holly Lawrence, Tim Don i wielu innych! Nie wspominając o wybitnych kolarzach, których też zobaczymy na Zwifcie, jak np. Michał Kwiatkowski czy André Greipel. Wspólna jazda z ikonami sportu? To możliwe! Brak motywacji do treningu? Szybko przechodzi do lamusa! Ścigaj się na wirtualnych trasach z najlepszymi, poprawiaj swoje wyniki i prędkość, stwórz swój idealny profil zawodnika!

Zwift Academy, czyli rywalizacja z innymi użytkownikami

Kto marzy o sporcie zawodowym, też ma szansę się zrealizować – dzięki Zwift Academy. Zapisując się do programu i realizując określone zadania w rywalizacji z innymi użytkownikami, możemy powalczyć o profesjonalny kontrakt kolarski w zespołach Canyon/Sram czy Team Dimension Data. Triathloniści też mają szansę – dla nich powstał program Zwift Academy Tri, skierowany do osób startujących na długich dystansach. Program pomaga wybrać najlepszych i przygotowuje ich do startu w mistrzostwach świata IRONMAN na Hawajach. To dopiero coś!

Warto wiedzieć, że korzystanie z aplikacji do treningu kolarskiego nie jest darmowe. Miesięczna subskrypcja kosztuje 14,99 $. Dla nowych użytkowników dostępny jest 7-dniowy okres próbny bez opłat.

Ja rozpocząłem przygodę ze Zwiftem w październiku ubiegłego roku. Jestem na poziomie 13 (Zwift po aktualizacji ma ich obecnie 50). Muszę przyznać, że w życiu nie zrobiłbym tak mocnych jednostek, jakie wykonałem, np. startując w wyścigach, których do wyboru jest pełno, dzięki czemu nietrudno jest znaleźć coś dla siebie. Wspaniale jest być częścią międzynarodowej społeczności i wzajemnie motywować się do ciężkiej pracy. Polecam wszystkim spróbowanie swoich sił na Zwifcie i mam nadzieję – do zobaczenia na trasie!

Fot 3. Materiał własny | Trening na trenażerze da CI szansę na utrzymanie formy przed sezonem letnim 

Ride On! Z doświadczenia wiem, jak wiele pytań i wątpliwości pojawia się, gdy rozpoczynamy przygodę ze Zwiftem. Nie wszystkie aspekty uda się zmieścić w jednym artykule, dlatego jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania, to piszcie śmiało! ????

Dominik Bogdanowicz Decathlon Warszawa Okęcie
Masz pytania dotyczące sprzętu lub treningu triathlonowego? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, a może masz ochotę na wspólne uprawianie sportu? Pisz śmiało na adres dominik.bogdanowicz@decathlon.com lub odwiedź mnie w sklepie Decathlon Okęcie w Warszawie. Do zobaczenia! :-)
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Masz pytania dotyczące sprzętu lub treningu triathlonowego? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, a może masz ochotę na wspólne uprawianie sportu? Pisz śmiało na adres dominik.bogdanowicz@decathlon.com lub odwiedź mnie w sklepie Decathlon Okęcie w Warszawie. Do zobaczenia! :-)
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE, ROWERY MIEJSKIE

Ile kalorii spalamy na rowerze?

Ile kalorii spalamy na rowerze?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE, ROWERY MIEJSKIE

Rozmiary opon rowerowych. Jak czytać rozmiary opon podane w calach i milimetrach?

Rozmiary opon rowerowych. Jak czytać rozmiary opon podane w calach i milimetrach?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE

Czy kask na rower jest obowiązkowy?

Czy kask na rower jest obowiązkowy?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu