WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Szał na lodzie - Łyżwy hokejowe XLR Zero Oxelo

14 marzec 2018
#SPRZĘT

Powoli kończy się okres zimowy, ale pogoda dalej nie zachęca do aktywności fizycznej na zewnątrz. Nie musisz zamykać się w domu i czekać do wiosny, łyżwiarstwo jest bardzo dobrym wyborem do zachowania sprawności podczas zimy oraz spędzenia przyjemnie czasu z rodziną lub znajomymi.

Sprzęt

Potrzebujesz do tego sportu lodowiska i łyżew. Lodowiska są prawie w każdym trochę większym mieście, więc o to nie musisz się martwić. Gorzej wygląda sprawa łyżew, te na lodowiskach są wyeksploatowane do granic możliwości i jazda w nich nie należy do najmilszych dla stopy. A już nie wspominam o higienie, o której nie ma mowy. Dwa pryśnięcia preparatem przeciwgrzybicznym to zdecydowanie za mało. Własne łyżwy to wygoda, brak strachu przed różnymi chorobami stóp oraz zakup na lata i brak opłaty za wypożyczenie. Teraz się zastanawiasz: „okej, ale jakie łyżwy mam kupić?” Odpowiedź jest prosta: Tanie i odpowiadające twoim potrzebom.

Łyżwy

Ustaliliśmy już, że najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest posiadanie własnych łyżew. Początkującemu łyżwiarzowi i hokeiście w pełni mogę polecić łyżwy Oxelo Xlr Zero. Są to łyżwy hokejowe, które posiadają łatwe i skuteczniejsze sznurowanie na 9 oczek, dające bardzo dobre trzymanie w kostce i dzięki temu jest ona mniej narażona na skręcenie, zwichnięcie i inne poważniejsze urazy. Ostrze hokejowe dające nam dużo lepszą zwrotność przy manewrach i „szaleństwie”. Twardą skorupę chroniącą przed zderzeniem z lodem, bandą lub innym łyżwiarzem, co dla palców i śródstopia łyżwiarza jest zbawienne. Model ten dostępny jest w wersji dla osoby dorosłej oraz dla dziecka. Jednym słowem posiadają wszystko co łyżwy powinny posiadać, żeby jazda była bezpieczna oraz wygodna.

Fot 1. Materiały własne | Łyżwy hokejowe XLR Zero Oxelo

Pierwsze spojrzenie

Na pierwszy rzut oka łyżwy te nie wyróżniają się niczym szczególnym – to czarny but i białe sznurówki. Prosty i minimalistyczny design. Ja lubię takie projekty, nie potrzebuję fajerwerków, jeśli spełnia swoje zadanie nie musi być piękne. Ale jeśli jesteś osobą, która potrzebuje czegoś więcej niż czerń i biel, żeby dobrze się czuć to mam dla Ciebie złą wiadomość, najprawdopodobniej nie polubisz tych łyżew.

Jazda

Pierwsze spostrzeżenie po założeniu łyżew: „wow ale dopasowane”. Podczas spokojnej jazdy to wrażenie pozostaje cały czas. Jeśli jesteś osobą o szerokiej stopie możesz mieć problemy z uciskiem, dla pozostałych osób szerokość buta będzie idealna. Trzymanie kostki oraz pięty jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki sznurowadłom bez problemu możesz dopasować trzymanie według indywidualnych potrzeb. Płoza idealnie nadaje się do szybkich manewrów, skrętów i zapewnia świetną zwrotność. Dla początkującego oraz średnio-zaawansowanego łyżwiarza idealnie. Niestety sprawa wygląda gorzej dla osoby zaawansowanej. Podczas większości ewolucji łyżwy okazują się niewystarczające. Trzymanie stopy, które podczas hamowania, przyspieszania oraz szybkich zwrotów jest świetne, tak podczas ewolucji zaczyna być odczuwalne, ale nie możemy wymagać od łyżew hokejowych stabilności figurówek.

Fot 2. Materiały własne | Łyżwy hokejowe XLR Zero Oxelo

Wrażenia

Jestem bardzo zadowolony z tych łyżew a nie ukrywam, że sceptycznie podszedłem do jazdy w nich. Jeżdżąc „czułem” lód, poruszałem się płynnie i bez problemu zmieniałem kierunek jazdy. Nie bałem się o kostkę, ponieważ czułem dobre trzymanie. Płoza dostaje ode mnie 10/10. Jeśli szukasz łyżew a nie jesteś profesjonalistą to szczerze polecam Ci Xlr Zero, będziesz zadowolony tak samo jak ja.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

ŁYŻWIARSTWO

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?
ŁYŻWIARSTWO

Do zakochania jeden ślizg - powody, dla których warto jeździć na łyżwach

Do zakochania jeden ślizg - powody, dla których warto jeździć na łyżwach
ŁYŻWIARSTWO

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu