WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Murzasichle - narty. Na jakie stoki w Murzasichlu?

05 październik 2020
#PORADY

Murzasichle to świetny wybór, jeśli szukamy ciekawych tras narciarskich, a jednocześnie nie chcemy zmagać się z natłokiem turystów. Ośrodki narciarskie w Murzasichlu są nowoczesne, posiadają dobrą infrastrukturę i cieszą się popularnością, ale nie są tak oblegane jak popularna Białka Tatrzańska. Dzięki temu w Murzasichlu można poczuć inny klimat jazdy na nartach. Poznaj najbardziej znane kompleksy narciarskie, które warto odwiedzić w tym miejscu.


Murzasichle – alternatywa dla innych ośrodków narciarskich w Polsce

Murzasichle to kolejny, duży kompleks narciarski z Polsce. Położony na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, jest alternatywą dla stoków Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej. W miejscowości Murzasichle funkcjonuje kilka niezależnych od siebie stacji narciarskich, które posiadają trasy o różnym stopniu zróżnicowania i trudności. Stacje narciarskie funkcjonujące w Murzasichlu to m.in.:

  • Stacja Narciarska Murzasichle, 
  • Stacja Narciarska Suche,
  • Ośrodek narciarsko-rekreacyjny Harenda,
  • Wyciąg Narciarski Hajduk, 
  • Małe Ciche Stacja Narciarska.

Każdy z tych ośrodków może pochwalić się dobrą infrastrukturą narciarską oraz dostosowaniem do potrzeb osób, które dopiero chcą nauczyć się jazdy na nartach.

Stacja Narciarska Murzasichle i Wyciąg Narciarski Hajduk

Kompleks Stacja Narciarska Murzasichle to dobry pomysł na wyjazd na narty z dziećmi. Znajduje się tu pięć wyciągów orczykowych o długości od 180 do 450 m, lodowisko i snowtubing, czyli atrakcja polegająca na zjeździe na  specjalnych oponach po wyznaczonym torze (opony są wciągane na górę wyciągiem). Stoki ośrodka są sztucznie zaśnieżane, przygotowywane do użytku ratrakiem oraz oświetlone. W pobliżu stoku znajduje się szkoła narciarska dla dzieci i dorosłych.

Z kolei kompleks Wyciąg Narciarski Hajduk oferuje dwa wyciągi: jeden z trasą narciarską  długości 400 metrów (dla zaawansowanych narciarzy) oraz jeden mały, tzw. żółwik, dla narciarzy początkujących.

Narty w Murzasichle: Stacja Narciarska Suche i Małe Ciche oraz Harenda

Stacja Suche to nowoczesny ośrodek. Na stok można wjechać czteroosobową kolejką krzesełkową, której przepustowość wynosi aż 2200 osób na godzinę! Dzięki temu rzadko mamy tu do czynienia z kolejkami do wyciągu. Z góry można zjechać malowniczą trasą o długość aż 780 metrów.

Do wyboru mamy także stację narciarską Małe Ciche. W tym ośrodku znajdziemy wyciągi orczykowe, koleje krzesełkowe, trasy o różnym poziomie trudności oraz szkołę narciarską. Do tego dochodzi cała baza noclegowo-sportowa. Jeśli nie zabraliśmy ze sobą sprzętu narciarskiego, możemy wypożyczyć go na miejscu.

Ostatnim najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim w Murzasichlu jest kompleks narciarsko-rekreacyjny Harenda. Tutaj możemy skorzystać z czterech wyciągów: krzesełkowego lub jednego z trzech talerzykowych. Łączna przepustowość wszystkich wyciągów to 4 070 osób na godzinę. W ośrodku znajduje się szkółka jeździecka, wypożyczalnia sprzętu i wszystko, co potrzebne do szusowania po stokach. Jak widać Murzasichle to mnóstwo opcji na świetny wypad na narty!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

NARCIARSTWO

Jak dobrać narty do wzrostu i umiejętności?

Jak dobrać narty do wzrostu i umiejętności?
NARCIARSTWO

Top 10 przedmiotów, które powinieneś zabrać ze sobą na stok narciarski

Top 10 przedmiotów, które powinieneś zabrać ze sobą na stok narciarski
NARCIARSTWO

Wyjazd na narty z dziećmi - wskazówki

Wyjazd na narty z dziećmi - wskazówki

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu