WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Narty w Czechach – gdzie udać się na narty do naszych południowych sąsiadów?

15 luty 2022
#PORADY

Czechy to interesujący kierunek zimowych wypraw. Gdzie udać się na narty w Czechach? Poznaj najciekawsze miejsca dzięki naszemu przeglądowi!

Alpy, Szwajcaria, Francja… To słynne kierunki narciarskich wyjazdów. Jednak wcale nie trzeba wybywać daleko za granicę, by cieszyć się urokami wyjątkowych tras i pięknem przyrody. Czechy to lokalizacja, którą powinieneś rozważyć, jeżeli myślisz o odpoczynku w sezonie zimowym.

Gdzie udać się na narty w Czechach? Zapoznaj się z naszym przeglądem i poznaj najbardziej popularne oraz najciekawsze miejsca. Spośród przedstawionych propozycji na pewno wybierzesz ośrodek odpowiedni dla ciebie i twoich bliskich.

narty_w_czechach

Harrachov

Narty w Czechach niejednokrotnie kojarzą się właśnie z tym miejscem. Fani skoków narciarskich bez wątpienia od razu połączą je ze słynną mamucią skocznią, na której swego czasu zwycięstwa odnosił Adam Małysz. Jednak Harrachov to nie tylko skoki i mamut. To także Cetrova Hora, tamtejszy ośrodek sportów zimowych. Znajdziesz w nim kilka wyciągów oraz ponad siedem kilometrów tras, na których można zjeżdżać na nartach.

W Harrachovie znajdują się także trasy, na których mogą jeździć początkujący i nabywać niezbędne umiejętności. Bez wątpienia jedną z największych zalet tej lokalizacji jest fakt, że nie musisz się tam martwić o śnieg. To dobra opcja na rodzinny wyjazd.

Jested – Liberec

Jest to ośrodek położony na południu Czech w Górach Izerskich. To kolejna lokalizacja, którą mogą kojarzyć fani profesjonalnych zawodów narciarskich. To właśnie tam, w Libercu w 2009 roku odbyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Wielkie triumfy święciła tam Justyna Kowalczyk, która zdobyła dwa złote medale w biegach, a Kamil Stoch był czwarty na średniej skoczni.

W Jested odnajdziesz aż dwanaście tras narciarskich, których długość przekracza dziewięć kilometrów. Najdłuższa z nich ma aż 1,7 km, a różnica wzniesień na niej wynosi 360 metrów. Funkcjonuje tu też dziewięć wyciągów. W większości są to trasy dla bardziej doświadczonych narciarzy. Co istotne, aż dwie trzecie z nich posiada sztuczne oświetlenie. W ośrodku nie będą się nudzić także fani narciarstwa biegowego. Jested to bowiem ponad 17 kilometrów tras biegowych. Tym samym oprócz nart zjazdowych warto zabrać ze sobą także narty i kije narciarskie do biegów.

gdzie_na_narty_do_czech

Klinovec – Neklid

Narty w Czechach wybierane są nie tylko przez Polaków. Ten ośrodek cieszy się dużą popularnością wśród Niemców. Niedaleko jest stąd do Oberwiesenthal, jednego z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich u naszych zachodnich sąsiadów. Co ciekawe, w zależności od wykupionego pakietu, jadąc do Klinovca, będziesz mógł korzystać także z tras niemieckich. To właśnie zapewniają niektóre karnety, które możesz wykupić w tym kurorcie.

To sprawia, że łącznie możesz mieć tu do dyspozycji aż 47 kilometrów tras (przy tym siedemnaście wyciągów). Ponad połowa z tej liczby podlega sztucznemu naśnieżaniu, co sprawia, że Klinovec to bardzo pewny kierunek podróży dla amatorów narciarstwa.

Narty w Czechach – Rokytnice nad Jizerou

Tu odnajdziesz drugą co do długości kolej krzesełkową w kraju naszych południowych sąsiadów. Mowa o Lysej Horze. Ma ona długość aż 2,2 kilometra. Wciągnie cię ona na niemałą wysokość aż 1,3 km nad poziomem morza.

Rokytnice nad Jizerou to ponad dwadzieścia kilometrów tras i kilka wyciągów oraz stoków narciarskich. To miejsce dobre dla tych, którzy dopiero zaczynają przygody z nartami. Trasy nie należą do bardzo wymagających. Znajdziesz tu także szkółki narciarskie.

Szpindlerowy Młyn – największy ośrodek narciarski w Czechach

W naszym przeglądzie najciekawszych miejsc na narty w Czechach przyszła kolej na największy ośrodek narciarski w tym kraju. Jest to właśnie Szpindlerowy Młyn, który znajduje się nieopodal Karpacza i Szklarskiej Poręby. Znajduje się tu niemal trzydzieści kilometrów tras zjazdowych. Obsługiwane są przez aż siedemnaście wyciągów.

Biegacze także nie będą narzekać na brak zajęć. Tu również, podobnie jak choćby w Libercu, przydadzą ci się buty narciarskie i sprzęt narciarski do biegów. Szpindlerowy Młyn to bowiem kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych. Ten największy ośrodek narciarski w Czechach bardzo często wybierają Polacy na zimowy wypoczynek.

Janske Lazne – Cerna Hora Resort

Czeska wycieczka trwa! W tym ośrodku umiejscowionym pośród malowniczego krajobrazu znajduje się kilka tras, które są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych zjazdowców. Jedna z tras liczy aż trzy kilometry. Jest tu specjalny tor przystosowany do jazdy nocnej, na którym można jeździć do późna. Jeden z torów posiada też opcję pomiaru czasu, dzięki czemu możesz sprawdzić swoje umiejętności i pobijać osobiste rekordy. Stoki są przy tym w większości naśnieżane dzięki armatkom wodnym, co sprawia, że to bardzo pewne miejsce na wyjazd.

Znajdziesz tu dwanaście wyciągów, w tym dziewięć orczykowych, dwa krzesełkowe oraz jeden kabinowy. To sprawia, że Cerna Hora to miejsce, które może zapewnić wypoczynek pełen wrażeń i komfortu. Nic tylko założyć rękawice narciarskie oraz czapki narciarskie i szusować po wymagających trasach!

Narty w Czechach – Lipno

W tym miejscu znajduje się bogata infrastruktura i dużo tras, aż czternaście, ale ich łączna długość nie jest wielka. Wynosi około jedenaście kilometrów. Trasy te są łatwe lub średnie. To sprawia, że Lipno to ciekawa propozycja dla początkujących oraz dla rodzin z dziećmi. Rozrywek jest tu bowiem więcej. Zaliczają się do nich m.in. kręgielnia, wielki basen czy tor do saneczkarstwa. To sprawia, że gdy znudzisz się jeżdżeniem oraz korzystaniem ze snowparku i zapragniesz zrzucić z siebie kurtki narciarskie oraz spodnie narciarskie, będziesz mieć do wyboru wiele ciekawych alternatyw.

Bubakov Herlikovice

Dwanaście kilometrów tras, które są rozmieszczone niedaleko granicy z naszym krajem, w Karkonoszach. Odnajdziesz tu trasy o rozmaitych profilach, począwszy od tych najłatwiejszych, a skończywszy na bardziej wymagających. Niezależnie od wieku, preferencji i stopnia zaawansowania można tu znaleźć coś dla siebie. Można także skorzystać z dobrodziejstw szkółki narciarskiej oraz z wypożyczalni nart.

Narty w Czechach – podsumowanie

Jak widzisz, wybór potencjalnych miejsc na zimowy urlop za naszą południową granicą jest niemały. Narty w Czechach to interesująca alternatywa dla odległych ośrodków umiejscowionych w innych częściach Europy. Na co czekać? Szykuj odzież narciarską i planuj swój zimowy pobyt w ojczyźnie wojaka Szwejka!

Sprzęt narciarski niezbędny do wyjazdu do Czech

Koniecznie zaopatrz się w niezbędne elementy garderoby, aby cieszyć się zimowym szaleństwem:

Sprawdź również:

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

NARCIARSTWO

Jak dobrać narty do wzrostu i umiejętności?

Jak dobrać narty do wzrostu i umiejętności?
NARCIARSTWO

Co zabrać na stok narciarski? Lista TOP10 rzeczy

Co zabrać na stok narciarski? Lista TOP10 rzeczy
NARCIARSTWO

Jak jeździć na nartach? Poradnik dla początkujących

Jak jeździć na nartach? Poradnik dla początkujących

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu