WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Gdzie można zagrać w padla w Warszawie? Boiska do padla

20 lipiec 2021

Gra w padla zyskuje coraz większą popularność. To dynamiczna, interesująca odmiana tenisa, zawierająca również elementy squasha. Co jest w nim tak szczególnego? Żeby grać, nie trzeba mieć świetnej kondycji. Wystarczą cztery osoby, chęci i duch walki. Sport pochodzi z krajów hiszpańskojęzycznych, więc jest pełen pasji. Sprawdź, jak wielką frajdę daje padel – Warszawa ma sporo miejsc, gdzie można w niego zagrać.

Co jest potrzebne do gry?

Mała popularność padla wynika z tego, że do gry potrzebne jest specyficzne boisko. Jest mniejsze niż kort tenisowy – jego wymiary to 20×10 metrów. Istotne jest też to, że boisko częściowo zamykają przezroczyste ściany, od których może odbijać się piłka. To sprawia, że mecz padla jest szybki i bardzo efektowny. Oprócz boiska i piłki będziemy potrzebować oczywiście rakietek. 

Na czym polega gra w padla i czy to trudne?

Piłka do padla jest mniejsza niż ta do tenisa i mniej sprężysta. Łatwiej nad nią zapanować. Rakietki przypominają paletki do tenisa stołowego. Podobnie jak one, nie mają naciągu – dlatego do gry nie trzeba używać znacznej siły. Padel nie wymaga również aż tak technicznego podejścia, jak w przypadku tenisa. Gra jest znacznie prostsza. To sprawia, że łatwiej zacząć w nią grać. Sprawdź „Padel – zasady gry” by lepiej poznać zasady gry w padla.

Najlepsze boiska do padla w Warszawie

Gra zyskuje popularność, dzięki czemu powstają nowe boiska do padla w Warszawie. Niestety w przypadku tego sportu kort ma bardzo duże znaczenie. Gra na profesjonalnych boiskach daje największą satysfakcję. Jest też przede wszystkim bezpieczna. Padel w Warszawie? Sprawdźmy, gdzie można zagrać. Przyjrzyjmy się tym miejscom bliżej.

1. WKT Mera 

Warszawski Klub Tenisowy Mera przy ul. Bohaterów Warszawy 12 oferuje 2 korty do padla (trawa/dywan). Boiska znajdują się na świeżym powietrzu i są dobrze oświetlone. W obiekcie można także skorzystać z fizjoterapeuty lub trenera sprawnościowego. A po grze – zajrzeć do restauracji i przekąsić coś smacznego.

2. Decathlon Targówek 

Jeden kort do padla znajduje się przy Decathlonie na Targówku, konkretnie przy ul. Geodezyjnej 76. Otoczenie jest wprawdzie dość ruchliwe i głośne, ale nie przeszkadza to w grze. Padel ma to do siebie, że gdy już zaczniecie, świat dookoła przestaje istnieć. Skupiacie się tylko na piłce i dobrej zabawie.

3. Sinus Sport Club

Jeśli chodzi o padel, Warszawa zawdzięcza sporo klubowi Sinus. To w tym miejscu powstał pierwszy w tym mieście kort do padla. Mamy więc pewność, że właściciele znają się na tym sporcie. Do dyspozycji jest jeden kort na świeżym powietrzu ze sztuczną nawierzchnią. Klub znajduje się przy ul. Wał Zawadowski 99. 

4. ProPadel Warsaw 

W tym miejscu łatwiej będzie zagrać, ponieważ posiada aż 5 kortów do padla. Klub znajduje się przy ulicy Jutrzenki 12 i podchodzi do sprawy bardzo rzetelnie. Co ciekawe, mamy możliwość skorzystania z darmowego treningu z profesjonalnym trenerem padla. Klub organizuje także rozmaite turnieje i ligi. Warto być na bieżąco.

5. Happy Padel Wesoła 

Kolejny kort do padla mamy do dyspozycji przy ulicy Jana Kilińskiego 26. Happy Padel Wesoła to przyjazne miejsce, w którym możemy wynająć również cały sprzęt do gry – rakiety, piłki oraz nawet koszyk do piłek. Co ciekawe, do wyboru mamy kilka rodzajów rakiet.

padel boiska do gry

Czy warto zagrać w padla?

Krótka odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. To bardzo przyjemny i żywiołowy sport. Nie wymaga aż takiej wydolności i zaangażowania. Z racji tego, że gra się w cztery osoby, to idealny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji utrzymacie dobrą formę.

Dzięki temu, że pole do gry jest niewielkie i gra się w cztery osoby, nie trzeba dużo biegać. To dobry sport dla osób, które lubią „mądrze się ruszać” i mają dobry refleks. To sprawia także, że dłuższa wymiana piłek między drużynami jest naprawdę satysfakcjonująca.

Ile kosztuje gra w padla?

Liczba dostępnych kortów do padla w Warszawie nie jest jeszcze zbyt duża, ale sport szybko zyskuje popularność. Dzięki temu z pewnością obniżą się koszty samej gry. Obecnie wynajęcie kortu na godzinę to koszt od 20 zł w górę, w zależności od miejsca, dnia i godziny. Jeśli chcemy grać częściej, warto zadbać o własny sprzęt do padla. Dzięki temu nie będziemy płacić za jego wynajem. Sprawdźcie, może padel jest właśnie dla was.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SPORT, TENIS STOŁOWY

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?
SIATKÓWKA

Co to jest libero w siatkówce?

Co to jest libero w siatkówce?
PIŁKA NOŻNA

Co to jest spalony w piłce nożnej?

Co to jest spalony w piłce nożnej?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu