WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jakie są korzyści z uprawiania padla?

14 marzec 2019
#PORADY

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób można spędzić miło czas w gronie najbliższych, oczywiście na sportowo, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź! Co powiesz na mecz w padla?

Proponuję Ci sport, który jest coraz bardziej znany w Polsce i zdołał już przekonać do siebie duże grono osób mających kiedyś do czynienia ze sportami rakietowymi. Oczywiście nie musisz mieć doświadczenia w sportach rakietowych, by czerpać z niego ogromną radość 🙂 Jest to bowiem aktywność, której stosunkowo szybko i łatwo można się nauczyć.

Spróbuj zagrać w padla!

Padel to stosunkowo młody sport rakietowy, który przywędrował do nas prosto ze słonecznego Meksyku. Najłatwiej opisać go jako połączenie wszystkich najlepszych cech tenisa ziemnego oraz squasha.

Padel stanowi bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy trzymali kiedyś w ręku rakietę.

gra w padla
Padel to połączenie wszystkich najlepszych cech tenisa ziemnego oraz squasha

Gra się bowiem drużynowo, na korcie podobnym do kortu tenisowego, lecz jego granicę wyznacza ogrodzenie z metalowej siatki i/lub hartowanego szkła. Padel tak jak tenis polega na przebijaniu piłki przez siatkę, ale tak jak w squashu piłka może odbić się od ścian kortu. Zasady i punktacja są zbliżone do tych obowiązujących w tenisie.

Przez to, że kort obudowany jest praktycznie z każdej strony, możesz zapomnieć o uciążliwym ganianiu za piłką po każdym uderzeniu.

Gra się rakietami, które w całości wykonane są z tworzywa i swoim wyglądem przypominają podziurawioną, nieco większą rakietkę do tenisa stołowego. Dzięki ich lekkości mamy dużo większą szansę na precyzyjne zagranie.

Podstawą gry w padla jest odpowiednia rakieta
Podstawą gry w padla jest odpowiednia rakieta

Do gry używa się piłek przeznaczonych do padla. Ich wygląd niczym nie różni się od piłek do tenisa, różnią się one natomiast wielkością, wagą i odbiciem.

Padel nie jest tak wymagający kondycyjnie jak squash lub tenis, dlatego z powodzeniem może go uprawiać cała rodzina.

Dlaczego padel?

Przede wszystkim dostarcza on dużo radości i sportowych emocji. Padel nie ogranicza wiekowo ani nie wymaga doświadczenia. Podbija serca zarówno zawodowych sportowców, jak i amatorów. W padlu zakochały się już takie gwiazdy sportu jak Jerzy Janowicz, Agnieszka Radwańska czy Zbigniew Boniek.

Padel jest grą towarzyską i integruje, jednocześnie pozwalając poczuć, czym jest współzawodnictwo i zdrowa rywalizacja.

Dzięki temu, że padel staje się coraz bardziej popularny, powstaje dużo miejsc z  kortami krytymi, tak że nawet niekorzystna pogoda nie jest już barierą dla uprawiania tego nietuzinkowego sportu.

Gra deblowa w padla

Tutaj znajdziesz też listę kortów do padla w Polsce: http://pfpadla.pl/kluby/

To jak, gramy? 🙂

Autor: Wiktoria Dziewulak

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PADEL

Padel - zasady gry

Padel - zasady gry
SPORT, PADEL

Padel dla początkujących – czym jest i na czym polega ten sport?

Padel dla początkujących – czym jest i na czym polega ten sport?
SPORT, PADEL

Gdzie można zagrać w padla w Warszawie? Boiska do padla

Gdzie można zagrać w padla w Warszawie? Boiska do padla

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu