WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Co zabrać na trening? Przegląd toreb piłkarskich

09 kwiecień 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Treningi, jak i mecze piłkarskie są tym, co najbardziej lubi robić każdy zawodnik. Aby jednak być dobrze przygotowanym do tych momentów, w których musimy się skupić w 100% na piłce, trzeba wykonać szereg czynności, które nam na to pozwolą.

Jednym z zadań, które musimy wykonać przed każdym treningiem czy meczem, jest spakowanie sprzętu. Chyba każdy z nas niejednokrotnie zapomniał czegoś ze swojego piłkarskiego ekwipunku. W tym artykule przedstawię propozycję toreb, które ułatwią nam wygodne spakowanie sprzętu, oraz listę tego, co powinno się w nich znaleźć.

W co spakować się na trening?

Piłka nożna jest sportem, który można uprawiać gdzie chcemy, kiedy chcemy i w czym chcemy. Odpowiednie ubrania czy buty pomogą nam robić to jeszcze lepiej. Jednak musimy swój sprzęt w jakiś sposób przetransportować.

decathlon kipsta

Fot 1. Patryk Hanke | Torba na ramię, to jedno z rozwizązań, które możemy wybrać, pakując się na trening czy mecz

Jak możemy to robić? Używając poniższych akcesoriów:

  • worki na buty (zazwyczaj służą do przenoszenia korków z szatni na boisko czy też do spakowania brudnych butów po treningu. Idealny wybór, jeżeli potrzebujemy dodatkowego „schowka” na swój sprzęt);
  • plecaki (dobre rozwiązanie do spakowania rzeczy na trening, bardzo wygodne do przemieszczania się);
decathlon kipsta

Fot 2. Patryk Hanke | Plecak to zdecydowanie jedno z najwygodniejszych rozwiązań 

  • torby na ramię (najbardziej klasyczny wybór, jeżeli chodzi o transport naszego sprzętu piłkarskiego. Zmieści się tu wszystko, czego potrzebujemy na trening czy mecz);
  • torby podróżne (najczęściej stosowane do wyjazdów na obozy czy mecze wyjazdowe. Bardzo komfortowa metoda transportu naszego sprzętu).

Torba piłkarska 

Pojemność

W tym artykule skupię się na torbach na ramię, ze względu na to, że jest to najczęściej wybierana opcja przez kluby piłkarskie i samych zawodników. Głównym kryterium, którym musimy się kierować podczas wyboru naszej torby, jest jej pojemność. Jest to sprawa bardzo indywidualna, ponieważ ilość miejsca, jakiego potrzebujemy, będzie zależna od tego, ile sprzętu wykorzystujemy do rywalizacji na boisku. Z doświadczenia wiem, że bramkarze zazwyczaj używają więcej sprzętu niż zawodnicy grający na innych pozycjach, co przekłada się na to, że potrzebują oni torby o większej pojemności.

decathlon kipsta

Fot 3. Patryk Hanke | Ilość miejsca, jakiego potrzebujemy, będzie zależna od tego, ile sprzętu wykorzystujemy do rywalizacji na boisku

Liczba przegród

Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej torby, jest liczba przegród. W standardowym układzie torby składają się z głównej przegrody i przegrody bocznej. Jednak czasami chcemy oddzielić brudne buty od pozostałych rzeczy – w niektórych torbach przychodzi nam z pomocą specjalnie do tego przeznaczona przegroda na buty z otworem wentylacyjnym. W innej konfiguracji możemy się spotkać z przegrodą na rzeczy osobiste, co ułatwi nam segregowanie naszych drobiazgów w torbie.

decathlon kipsta

Fot 4. Patryk Hanke | Wiele toreb ma oddzielną przegrodę na buty, z dodoatkowym otworem wentylacyjnym 

Wytrzymałość

Następnym ważnym kryterium jest wytrzymałość naszej torby. Nieraz miałem do czynienia z torbami sportowymi, które szybko się ścierały i robiły się w nich dziury. Ważne jest to, aby torba była zrobiona z dobrego materiału, który zapewni nam ochronę przed ścieraniem i przeciążeniami, na które torby sportowe są często narażone.

Co oferuje marka Kipsta? 

Torba Kipocket 20 l Kipsta – według mnie idealny wybór, jeżeli poszukujemy torby dla dziecka. Torba ma pojemność 20 l, dzięki czemu spokojnie możemy do niej spakować podstawowy sprzęt na trening i potrzebne akcesoria. Ma jedną przegrodę główną oraz jedną boczną, co pozwala nam oddzielić buty od pozostałego sprzętu. Materiał, z którego została wykonana ta torba, daje gwarancję wytrzymałości. Dodatkowym atutem torby jest system Kipocket, który umożliwia jej złożenie, żeby zajmowała mniej miejsca w domu. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – granatowej i błękitnej. 

decathlon kipsta

Fot 5. Patryk Hanke |  Torba Kipocket 20 l Kipsta

Torba Kipocket 40 l Kipsta – torba o większej od poprzedniczki pojemności (40 l), do której zmieści się jeszcze więcej sprzętu piłkarskiego. Również ma jedną przegrodę główną, jedną boczną (z otworem wentylacyjnym), ale w odróżnieniu od jej mniejszej wersji – także przegrodę na rzeczy osobiste. Podobnie też działa system składania torby, aby zajmowała mniej miejsca, gdy jej nie używamy. Jest dostępna w sześciu kolorach. 

decathlon kipsta

Fot 6. Materiał własny | Torba Kipocket 40 l Kipsta

Torba Kipocket 60 l Kipsta – kolejna torba w wersji Kipocket. Tym razem pojemność wzrasta do 60 l. Jeżeli w poprzednich wersjach nie znalazło się odpowiednio dużo miejsca, to już w tym modelu powinno się wszystko zmieścić. Torba ma cztery przegrody: jedną główną, dwie boczne oraz jedną na rzeczy osobiste. Otwór wentylacyjny znajduje się w przegrodzie bocznej. Jak każdą z toreb Kipocket również można ją złożyć, aby w domu zajmowała mniej miejsca. Dostępna jest w trzech kolorach – szarym, czerwonym i granatowym.

Torba Kipocket 80 l Kipsta – ostatnia i największa torba Kipocket. Jej pojemność osiągnęła 80 l, więc nie ma opcji, aby coś z naszego sprzętu treningowego i meczowego się w niej nie pomieściło. Torba ma jedną przegrodę główną, dwie boczne oraz jedną na rzeczy osobiste. Otwór wentylacyjny umiejscowiony jest w przegrodzie bocznej. Tak samo jak poprzednie torby można ją złożyć do bocznej kieszeni, aby zajmowała nam niewiele miejsca. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – granatowej i czarno-czerwonej. 

kipts decathlon

Fot 7. Materiał własny | Torba Kipocket 80 l Kipsta

Torba Away 30 l Kipsta – przechodzimy do innej wersji toreb – Away. Ta torba ma pojemność 30 l, co pozwala spokojnie pomieścić sprzęt potrzebny na trening czy mecz. W tej torbie mamy do czynienia z pięcioma przegrodami: jedną główną, jedną boczną (z otworem wentylacyjnym), jedną na rzeczy osobiste i dwiema wewnętrznymi. Daje nam to sporo opcji posegregowania swoich rzeczy osobistych, aby potem szybko je odnaleźć. Atutem, który wyróżnia tę torbę spośród innych, jest to, że można ją przemienić w plecak. Pozwala to również na powieszenie torby na wieszaku, dzięki czemu możemy z niej wygodnie skorzystać. Podobnie jak torby Kipocket możemy ją złożyć i zaoszczędzić nieco miejsca.

Torba Away 50 l Kipsta – torba Away w wersji 50 l pozwala nam zmieścić jeszcze więcej potrzebnego sprzętu piłkarskiego. Tym razem jest sześć przegród: jedna główna, jedna boczna, jedna na rzeczy osobiste i aż trzy wewnętrzne. Można ją przemienić w plecak, co zapewnia komfort użytkowania w szatni. Również możemy ją złożyć po powrocie z meczu lub treningu, aby zajmowała nam mniej miejsca.

decathlon kipsta

Fot 8. Patryk Hanke | Torba Away 50 l Kipsta

Check lista na TRENING piłkarski

Kiedy znamy już asortyment, w który możemy spakować swój sprzęt, trzeba skupić się na tym, o czym NIE powinniśmy zapomnieć, gdy pakujemy się na trening czy mecz. Ważne jest też to, że nie zawsze na trening będziemy pakować te same rzeczy co na mecz.

Opcjonalnie:

decathlon kipsta

Fot 9. Patryk Hanke | Mój zestaw treningowy

Check lista na MECZ piłkarski

Opcjonalnie:

  • Getry, koszulka, spodenki (zazwyczaj to klub zajmuje się strojami meczowymi, jednak jeżeli tak nie jest, trzeba to koniecznie spakować)
  • Dres, ortalion, odzież termoaktywna (konieczne, gdy przyjdzie nam rywalizować w zimniejsze dni)
  • Czapka, rękawiczki, komin (nie zawsze sędzia dopuści nas do meczu w czapce lub kominie, jednak z rękawiczkami nie powinno być problemu)
  • Rękawice bramkarskie (w przypadku bramkarza)
  • Frotki (świetnie zbierają pot)
  • Opaski na ochraniacze (żeby podtrzymywały nasze ochraniacze podczas meczu).
decathlon kipsta

Fot 10. Patryk Hanke |  Torba treningowa musi pomieścić wiele, ważne aby była wytrzymała 🙂

A Wy, w co najchętniej pakujecie się na swój trening? Co zdarza Wam się najczęściej zapomnieć? 🙂 

Patryk Hanke Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!
PIŁKA NOŻNA

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu