WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Piłkarzu! Nie daj się jesieni!

05 wrzesień 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Pomimo, że lato za oknami jeszcze nie odpuszcza, warto jednak przemyśleć kwestię powrotu na boiska w jesienno-zimowym okresie. A jednym z najważniejszych aspektów takiego powrotu jest właściwy dobór odzieży treningowej. Spieszę do Was z kilkoma propozycjami odzieży piłkarskiej, która zdecydowanie zapewni Wam zarówno komfort gry, jak i zabezpieczy Was przed ewentualnymi chorobami.

Swoje zestawienie rozpocznę od przedstawienia podstawowego zestawu, jaki znajdziecie w naszych sklepach. Chodzi o model spodni dresowych oraz bluzy T100. Spodnie z tego modelu przeznaczone są dla zawodnika na treningi oraz rozgrzewki przed meczem, zapewniając bardzo dobre utrzymanie ciepła organizmu. Są to proste i klasyczne spodnie, które posiadają krój przylegający do ciała zapewniający komfort panowania nad piłką podczas treningu i rozgrzewki. Materiał z jakiego są wykonane jest gęsty i miękki, przez co w bardzo dobrym stopniu zapobiega utracie ciepła. Ponadto materiał ma właściwości szybkoschnące oraz bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Dla zwiększenia komfortu podczas gry, spodnie posiadają dwie kieszenie, w których na czas treningu możemy schować drobne przedmioty.

Fot 1. Materiał własny | Materiał z jakiego są wykonane spodnie T100 jest gęsty i miękki, przez co w bardzo dobrym stopniu zapobiega utracie ciepła

Do kompletu spodni T100 idealnie pasuje bluza oznaczona tym samym modelem. Tak samo jak w przypadku spodni, bluza wykonana jest z materiału, który zatrzymuje ciepło oraz odprowadza wilgoć. Dodatkowo, przepływ powietrza można regulować za pomocą suwaka umieszczonego w bluzie. Dodatkowym atutem bluzy jest suwak oraz kołnierzyk w kształcie litery V, który podczas testów (przyjmowania piłki na klatkę piersiową) bardzo dobrze spełniał swoją funkcję.

Fot 2. Materiał własny | Przepływ powietrza można regulować za pomocą suwaka umieszczonego w bluzie

Spodnie modelu T100 występują w kolorze czarnym oraz ciemno-granatowym, a bluzę zakupić możecie w kolorze czarnym oraz ciemno-granatowym połączonym z granatowym indygo.

Kolejnym modelem, jaki chciałbym Wam przedstawić jest model T500, który jest ulepszoną wersją modelu przedstawionego wyżej. Spodnie tego modelu zostały zaprojektowane do częstszego użytku na treningi oraz rozgrzewkę (3 razy w tygodniu). Głównymi atutami tego modelu spodni jest materiał z jakiego zostały wykonane. Dopasowany krój oraz rozciągliwy materiał zapewniają idealną swobodę ruchów podczas treningów, dzięki czemu całkowicie możemy się skupić na treningu, a nie na aspektach, które mogą nam w nim przeszkodzić. Dzięki taśmie w pasie oraz ściąganiu spodni na sznurek (schowany po wewnętrznej stronie spodni) mamy zwiększony komfort noszenia, co nie ukrywam w przypadku innych spodni które testowałem stanowiło duży problem. By jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkownika projektanci zastosowali otwarcia na suwak przy nogawkach, tak aby przy ściąganiu spodni nie trzeba było zdejmować również obuwia. Sam suwak z kolei nie styka się z kostką, co niweluje problem podrażniania kostki. Spodnie wyposażone są w dwie kieszenie, by móc ogrzewać w nich dłonie bądź chować drobne przedmioty. Spodnie dostępne są w 3 kolorach: czarny, niebieski oraz szaro-czerwony co pozwala na łączenie ich z innymi produktami modelu T500.

Fot 3. Materiał własny | Głównym atutem tego modelu spodni jest materiał z jakiego zostały wykonane

Bluza z serii T500 charakteryzuje się zmienionym umiejscowieniem suwaka, który teraz znaleźć można u boku kołnierzyka. Zwiększa to wygodę podczas ściągania oraz nakładania bluzy. Podczas przyjmowania piłki na klatkę piersiową powoduje zniwelowanie bólu w momencie jej przyjęcia. Co ważne, nawet przy otwartym suwaku kołnierzyk się nie przesuwa podczas gry. Aby zapewnić większy przepływ powietrza oraz odprowadzanie wilgoci, w bluzie zastosowano mikro otwory na plecach i pod pachami stworzone dzięki technologii Laser Cut (cięcie laserem). Bluza ma dopasowany wąski krój zapewniający swobodę ruchów, a nowe otwory na kciuki pozwalają na ogrzanie dłoni. Jednocześnie nie są widoczne gdy się ich nie używa. Tak jak w przypadku spodni modelu T500, bluzę można łączyć w zestawy wraz z innymi produktami tego modelu.

Fot 4. Materiał własny | Podczas przyjmowania piłki na klatkę piersiową powoduje zniwelowanie bólu w momencie jej przyjęcia

Warte dodania jest też to, iż produkty z serii T500 były testowane przez 80 piłkarzy i zatwierdzili oni zalety techniczne tych produktów.

Zdarza się również tak w okresie jesiennym, że oprócz jesiennego chłodu podczas treningu będzie nam towarzyszyć deszcz. Dlatego ważnym aspektem naszego ubioru jest kurtka przeciwdeszczowa. W Decathlon odnajdziesz dwa modele kurtki z przeznaczeniem dla piłkarza.

Kurtka przeciwdeszczowa T100 została zaprojektowana na treningi oraz rozgrzewkę do 2 razy w tygodniu w wietrzne oraz deszczowe dni. Powłoka, którą pokryta jest kurtka, odporna jest na lekki deszcz oraz chroni piłkarza przed lekkim wiatrem. Kurtka w swojej prostocie zachowuje swoje mocne strony. Jest wytrzymała i dostosowana do wymagań piłki nożnej. Podszewka z siatki zapewnia komfort oraz prawidłową wentylację zawodnika. Kurtka idealnie pasuje do innych produktów treningowych marki Kipsta.

Fot 5. Materiał własny | Powłoka, którą pokryta jest kurtka T100, odporna jest na lekki deszcz oraz chroni piłkarza przed lekkim wiatrem

Kolejną bluzą, która miałem okazję testować jest kurtka do piłki nożnej T500. Kurtka została zaprojektowana tak by zapewnić piłkarzowi ochronę przeciwdeszczową podczas swobodnej gry. Stworzona została specjalna przeciwdeszczowa, oddychająca i rozciągliwa membrana. Muszę osobiście przyznać, że ta kurtka jest bardzo rozciągliwa co sprawia, że podczas gry kurtka się nie podwija i nie przeszkadza i co ważne nie szeleści podczas biegu. Kaptur w tej kurtce został usunięty  tak jak suwak oraz kieszenie, co finalnie w moim przypadku nie przełożyło się na spadek komfortu gry. W kołnierzyku oraz po wewnętrznej stronie mankietów zastosowano elastyczne taśmy, które zapobiegają przesuwaniu się materiału.

Niewątpliwie odzież jest jednym z istotniejszych aspektów gry w piłkę nożną. Produkty, które użytkujemy są dobierane indywidualnie pod piłkarza. Dlatego też tak ważne są wymienione wyżej cechy produktów, by móc cieszyć się piłką i skupiać się tylko na niej.

Dawid Borkowski Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Szczecin Prawobrzeże – chętnie porozmawiam z Tobą na temat piłki nożnej jako kibic, ale również jako specjalista. Lubię pisać, a w sporcie cenię sobie zdrową rywalizację! Jeżeli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się ze mną mailowo: dawid.borkowski@decathlon.com. Do zobaczenia na boisku!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Szczecin Prawobrzeże – chętnie porozmawiam z Tobą na temat piłki nożnej jako kibic, ale również jako specjalista. Lubię pisać, a w sporcie cenię sobie zdrową rywalizację! Jeżeli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się ze mną mailowo: dawid.borkowski@decathlon.com. Do zobaczenia na boisku!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?
PIŁKA NOŻNA

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu