WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Stroje piłkarskie i ich specyfika. Z czego składa się strój piłkarza?

18 sierpień 2020
#PORADY

Jak dopasować strój piłkarski dla dziecka, a jak wybrać strój do gry dla dorosłej osoby? Poza rozmiarami wytyczne są dokładnie takie same – komplet piłkarski ma być wygodny, przewiewny i nie za ciasny. Podstawą stroju piłkarskiego jest koszulka, spodenki, buty, getry. W chłodniejsze dni dodajemy do tego bluzę lub kurtkę piłkarską, czapkę i bieliznę termoaktywną. W stroju piłkarskim najważniejsza jest jakość zastosowanych materiałów. Profesjonalne stroje sportowe dla dzieci i dorosłych, znajdziesz w ofercie sklepu Decathlon.

Sprawdź: Odzież piłkarska w sklepie internetowym Decathlon

Strój piłkarski – z czego się składa?

Podstawą stroju piłkarskiego są dopasowane buty do piłki nożnej. Istnieja kilka rodzajów butów do gry w piłkę nożną, dlatego trzeba je wybrać, zwracając uwagę na nawierzchnię, na której będziemy grać. Inne będą buty do gry na hali, a inne do gry na murawie. Źle dopasowane buty wpłyną na jakość gry i zniechęcą nas do kolejnych treningów. Stwarzają też ryzyko kontuzji i upadków. 

Na strój piłkarski składają się także:

Czapka, dresy oraz bluza stosowane są tylko w chłodniejsze dni na boiskach zewnętrznych. W celu zwiększenia komfortu cieplnego można dodatkowo nałożyć komin albo chustę wielofunkcyjną. Piłka nożna jest niestety sportem kontuzyjnym, więc do stroju piłkarskiego warto dobrać ochraniacze piłkarskie.

Na co zwrócić uwagę, kompletując strój piłkarza dla dzieci i dorosłych?

Spodenki i koszulka muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów. Gra w piłkę to intensywny wysiłek, dlatego strój powinien być przewiewny i lekki. Podstawą są dobra getry, które ochronią nogi przed otarciami i skaleczeniami. Powinny być wykonane z wytrzymałego, trudno rwącego się materiału. Dobrze, jeśli będą miały wzmocnienia na palcach i piętach.

Strój piłkarski nie może być za ciasny. Ważne, żeby zostawił zawodnikowi swobodę ruchów, ale nie nakładajmy na siebie dresów za dużych o dwa rozmiary – takie działanie jest bezcelowe. Strój może lekko przylegać do ciała w granicy komfortu.

Czy profesjonalny strój piłkarski jest koniecznością?

To zależy od tego, jak gramy. Jeśli traktujemy piłkę nożną jako rozrywkę raz na jakiś czas i nie zależy nam na wynikach, możemy grać w wygodnym, bezpiecznym stroju do ćwiczeń. Jednak każdy, kto kiedykolwiek zagrał w stroju piłkarskim podkreśla, że dopasowany komplet zwiększa komfort gry. 

Stroje piłkarskie odpowiadają potrzebom piłkarzy, dlatego jeśli zdarza nam się grać częściej niż raz na kilka miesięcy, to zainwestujmy w komplet do piłki nożnej. Zwiększymy tym samym swoje bezpieczeństwo na boisku. Poza tym po kupieniu nowego stroju piłkarskiego będziemy chcieli natychmiast go wypróbować! To może być idealna motywacja do wznowienia treningów po dłuższej przerwie. Z kolei dzieci chętniej wyjdą na boisko w fajnym, dopasowanym komplecie, aby pochwalić się nim przed znajomymi. 

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?
PIŁKA NOŻNA

Co to jest spalony w piłce nożnej? Definicja spalonego

Co to jest spalony w piłce nożnej? Definicja spalonego

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu