WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Wyprawka młodego pływaka - co jest potrzebne dziecku na zajęcia z pływania?

06 sierpień 2021

Każdy rodzic prędzej czy później stanie przed wyzwaniem skompletowania pierwszej “wyprawki” pływackiej dla swojej pociechy. Żeby pomóc Wam przejść przez ten etap szybko i sprawnie, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Strój do pływania dla dziecka

Aby móc skupić się na wykonywanych zadaniach, musimy czuć się komfortowo. Odpowiednio dobrany strój czy kąpielówki to podstawa. W naszej ofercie mamy szeroki wybór strojów dla dziewczynekna ramiączkach cienkich, z plecami w kształcie V czy O. Stroje są jedno- bądź dwuczęściowe. Dla chłopców wybór jest między kąpielówkami w formie slipek lub bokserek z nogawkami krótszymi i tymi do kolan. Tutaj nie ma najlepszego wyboru – strój nie może krępować ruchów, a kolorystyka jest tak różnorodna, że każdy młody pływak czy pływaczka znajdzie coś dla siebie 😉

Okularki pływackie

Okularki są sprzętem najbardziej technicznym. Od nich zależy, czy będziemy dobrze widzieć trenera, kierunek, w którym płyniemy, czy będziemy musieli wylewać z nich wodę. Tu musimy poświęcić trochę czasu, aby dobrze je dopasować. Przede wszystkim zakup okularek powinien odbywać się z osobą, dla której je wybieramy. Nasza oferta dzieli się na okularki na twarze wąskie “S” i szerokie “L”. Okularki bez regulacji noska i te z regulowanymi/wymiennymi noskami. Są też okularki typu “maska”. Warto w sklepie zrobić test “przyssawki”, aby sprawdzić, czy okularki ładnie przylegają do oczodołów. Pamiętajmy, aby okularki zakładać na oczy po uprzednim upięciu włosów i nigdy nie zakładać ich na czepek – silikon musi dotykać skóry. Pamiętajmy też, że okularki przy kontakcie z wodą i pod wpływem ciśnienia dosysają się do oka, więc nie musimy ich dociskać rękami. Gumka na głowie powinna być umieszczona powyżej linii ucha. Ważne jest również oświetlenie, które jest na pływalni. Dlaczego? Przy oświetleniu białym, ostrym zaleca się okularki ze szkłami przydymianymi lub lustrzanymi. Przy oświetleniu “ciepłym”, żółtym – zalecamy okularki o jaśniejszych szkłach.

Czepek pływacki

Rozróżniamy trzy typy czepków:

  • materiałowe – całkowicie przepuszczające wodę, ale najbardziej komfortowe pod względem ucisku;
  • materiał powlekany silikonem – czepek łatwy w zakładaniu, przepuszcza mniej wody, ardzo częsty wybór wśród młodych zawodników;
  • czepek silikonowy – najlepszy wybór dla pływaczek, które mają dłuższe włosy i potrzebują dobrego podtrzymania fryzury. Czepek najmniej przepuszcza wodę, jednak trzeba przywyknąć do tego, że jest również najbardziej obcisły.

Klapki i ręcznik

Klapki dla młodszych miłośników wody posiadają gumkę na piętę, która ogranicza przesuwanie się wilgotnej stopy. Dla starszych pływaków posiadamy klapki klasyczne z dziurką na pięcie, która odprowadza wodę. 

Ręcznik z mikrofibry to najlepszy wybór! Kompaktowy, szybkoschnący i kolorowy! W ofercie posiadamy aż 4 rozmiary! Polecam “M” dla młodszych, a “L” dla starczych pływaków.

Torba/ plecak/ worek na mokre rzeczy

W co to wszystko wpakować? Torba? Plecak? Jedno i drugie posiada kieszonkę na mokre rzeczy i minimum jedną przegródkę dodatkową z siateczki, np. na klapki. Jeśli jednak nie chcesz inwestować z całą torbę, możesz wszystko zmieścić w kieszonkę wodoodporną, którą mamy dostępną w dwóch rozmiarach. Zmieści się ona z powodzeniem w plecaku szkolnym. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Jeśli jednak nie wiesz, na co się zdecydować, polecam bardzo gotowy zestaw na start dla dzieci, który zawiera strój, czepek materiałowy, podstawowe regulowane okularki i ręcznik, a to wszystko spakowane w worek ze sznureczkami – zestaw jest dostępny w wersji dla chłopców oraz dla dziewczynek.

Reszta rzeczy to już tylko dodatki. Jeśli jednak jakiś sprzęt będzie dodatkowo wymagany – na pewno poinformuje Cię o tym Twój instruktor.

Autor: Karolina Mazurek

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DLA RODZICÓW

Rozgrzewka na wf - przykładowe zestawy ćwiczeń rozgrzewających dla dzieci

Rozgrzewka na wf - przykładowe zestawy ćwiczeń rozgrzewających dla dzieci
DLA RODZICÓW

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!
DLA RODZICÓW, HULAJNOGI

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu