WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Squash ‒ ubrania. Jak skompletować damski i męski strój do squasha

16 listopad 2021
#PORADY

Wygoda i komfort na pierwszym miejscu, a dopiero za nimi wygląd – taka powinna być hierarchia, jaką należy się kierować, wybierając ubrania do squasha. Niewłaściwie dobrana koszulka czy spodenki mogą bowiem wpływać na grę tak samo destrukcyjnie, jak źle dobrana rakieta czy niewygodne buty. Wszystkie te sytuacje będą odbijały się głównie na skupieniu i odwracały uwagę od najważniejszego – koncentracji na piłce. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jak szybko i łatwo dobrać strój do squasha.

Z jakiego materiału wybierać ubrania do squasha?

Już na początku trzeba zaznaczyć, że znalezienie oferty odzieży stricte do squasha jest dosyć trudne. Producenci ubrań wypuszczają jednak kolekcje stworzone z myślą o sportach rakietowych: do squasha, padla czy tenisa. Tym, co łączy te wszystkie dyscypliny (poza tym, że do ich uprawiania niezbędne są odpowiednie rakiety), jest dynamika gry. Między innymi dlatego kryteria wybierania ubrań do gry są podobne.

Poszukując odzieży do squasha, zazwyczaj trafia się na ubrania wykonane z poliestru, bawełny lub połączenia obu tych materiałów. Każdy materiał ma swoje plusy i minusy, ale z racji tego, że gra w squasha – zwłaszcza na zaawansowanym poziomie – wiąże się z dużym wysiłkiem, a przez to poceniem się, najlepiej stawiać na spodenki i koszulki do squasha wykonane z materiałów syntetycznych (poliester z domieszką innych syntetyków). Nie muszą to być oczywiście wyłącznie koszulki czy spodenki z kolekcji przeznaczonych dla sportów rakietowych. Można wybierać spośród standardowej odzieży sportowej, ale trzeba zwrócić uwagę na rodzaj materiału.

Koszulki poliestrowe charakteryzują się tym, że są przewiewne i łatwo odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Szukając odzieży, która spełni nasze wymagania, warto spojrzeć na ofertę stworzoną z myślą o komfortowej grze w inne sporty rakietowe. Przykładem jest odzież do padla. Z powodzeniem sprawdzi się ona również w czasie gry w squasha, o ile graczowi będzie odpowiadał jej krój. Jeśli chodzi o koszulki bawełniane z poliestrem, to wielu graczom one również mogą przypaść do gustu. Ich zaletą jest to, że są miękkie w dotyku i cieplejsze. Wadą jest natomiast słabsze przepuszczanie powietrza – nawet mimo stosowanych innowacyjnych systemów, które mają je poprawiać.

Z czego poza koszulką i spodenkami powinien składać się strój do squasha?

Z racji tego, że w squasha gra się na kortach zamkniętych, gdzie temperatura powietrza zazwyczaj nie jest niska, do samej gry nie potrzeba bluzy czy spodni dresowych. Przydadzą się one w czasie dojścia lub dojazdu do treningowego czy turniejowego obiektu. Przy ich wyborze również warto zwracać uwagę na materiał – bluzy męskie czy bluzy damskie wykonane z materiałów syntetycznych zapewnią lepszą wentylację, z kolei bawełniane będą miękkie i cieplejsze.

Kompletując strój do squasha, nie można również zapomnieć o drobniejszych rzeczach, które mogą zwiększyć komfort zawodnika. Bardzo ważne są skarpety. Najlepiej sprawdzą się skarpety do tenisa, ponieważ są bardzo elastyczne i dobrze przylegają do stopy. Jeśli ich rozmiar jest odpowiednio dobrany, nie zwijają się i nie ściągają nawet podczas gwałtownych doskoków czy zrywów w czasie gry.

Poza skarpetkami można również zaopatrzyć się we frotki na rękę, które zastąpią częste używanie ręcznika, oraz opaskę na głowę, która zabezpiecza przed spływaniem potu na twarz. Zupełnie oddzielną kwestią jest natomiast dobór obuwia do squasha, któremu został poświęcony osobny artykuł.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SQUASH

Jak wybrać piłkę do squasha? Piłki do squasha - rodzaje piłek i ich oznaczenia

Jak wybrać piłkę do squasha? Piłki do squasha - rodzaje piłek i ich oznaczenia
SQUASH

Jak wybrać rakietę do squasha?

Jak wybrać rakietę do squasha?
SQUASH

Gra w squasha - na czym polega squash?

Gra w squasha - na czym polega squash?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu