WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby do squasha?

20 grudzień 2021
#PORADY

Przynajmniej jedna rakieta, obuwie, ręcznik, woda i przekąski czy akcesoria w postaci owijek lub naciągu – to tylko niektóre rzeczy, które zabierają ze sobą na treningi i mecze zawodnicy grający w squasha. Aby ich przenoszenie było wygodne i komfortowe, przydatna będzie torba do squasha. Dzięki niej możliwe jest również zapewnienie właściwej ochrony rakiecie, która jest narażona na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych.

Torba do squasha – czy jest niezbędna każdemu graczowi?

Squash – Youtube to dobre miejsce, na podpatrzenie paru sztuczek.

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś kupić torbę do squasha, to prawdopodobnie dopiero zaczynasz przygodę z tą dyscypliną. Zaawansowani gracze uprawiający sporty rakietowe wiedzą bowiem, jak bardzo odpowiednio dobrana torba potrafi ułatwić życie. Dobra torba squash posiada oddzielne komory na rakiety, obuwie, odzież i inne zabierane na treningi rzeczy. Przede wszystkim jednak ma funkcję termoizolacyjną, dzięki czemu chroni rakiety przed zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą.

Zapewnienie ochrony rakietom przed działaniem czynników zewnętrznych jest istotne zarówno dla żywotności samych ram, jak i naciągów. Ujemne temperatury sprawiają, że rakiety stają się twarde, co z kolei czyni je bardziej podatnymi na uszkodzenia (czasami wystarczy pozornie niegroźne uderzenie rakietą o ścianę czy podłogę, by rama pękła). Podobnie wygląda kwestia znajdującego się na rakiecie naciągu. W niskich temperaturach sztywnieje, staje się mniej trwały i traci swoje walory. Dla naciągu niekorzystne są również bardzo wysokie temperatury, które sprawiają, że struny stają się luźniejsze.

Torba Squash Decathlon – w naszej ofercie znajduje się wiele toreb do squasha o różnych parametrach.

Torba na rakiety do squasha – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Aby torba do squasha odpowiadała naszym oczekiwaniom i potrzebom, przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Zaliczamy do nich:

  • pojemność torby – squash to na tyle popularny sport, że w sprzedaży można znaleźć torby różniące się wielkością i kształtem. Jeśli chodzi o pojemność, to ta przez producentów jest wyrażona w liczbie rakiet mieszczących się w danej torbie. Najczęściej spotykamy torby na 3, 6, 9 lub 12 rakiet. Najmniejsze, czyli torby do squasha na 3 rakiety są polecane osobom, które mają od jednej do maksymalnie trzech rakiet. Zazwyczaj są to torby jednokomorowe, do których oprócz ram nie da się schować wiele więcej. Jeśli zatem zabierasz na trening czy mecz cały strój, buty i inne rzeczy, to powinieneś postawić na torbę na 6 rakiet. Jeśli chodzi o te bardziej pojemne – na 9 lub 12 rakiet, to są one przeznaczone głównie dla zaawansowanych graczy posiadających więcej ram i zabierających ze sobą wiele innych rzeczy (np. dwa komplety strojów, dodatkowe obuwie, naciągi i owijki);
  • liczba komór i przegródek – jest zazwyczaj uzależniona od pojemności torby. Te największe posiadają ich przynajmniej kilka. Małe torby mają od jednej do dwóch komór, większe trzy lub nawet cztery. Jeśli na treningi zabierasz ze sobą obuwie na zmianę, to warto wybrać torbę z oddzielną i wentylowaną komorą na obuwie;
  • jakość wykonania – torba na squasha powinna być solidna, ale jednocześnie stosunkowo lekka. Zwracając uwagę na jakość jej wykonania, warto sprawdzić, czy jest wodoodporna zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Przechowując przepocone ubrania czy ręcznik, koniecznie trzeba pamiętać, by nie były one w jednej komorze z rakietami. Wilgoć również niekorzystnie wpływa na żywotność naciągu;
  • funkcja termoizolacji – o niej już wspominaliśmy. Thermobagi są droższe od „zwykłych” toreb na rakiety, ale posiadając sprzęt za kilkaset złotych, nie warto oszczędzać na jego ochronie przed zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturą.

Poszukując torby na rakietę do squasha, możesz wybierać zarówno spośród wielofunkcyjnych toreb do sportów rakietowych (np. Artengo 530 S), jak i spośród toreb tenisowych.

Często poruszaną kwestią dotyczącą zakupu torby do squasha jest wybór producenta. Aby mieć pewność wysokiej jakości, najlepiej postawić na produkty firm specjalizujących się w produkcji sprzętu do squasha i innych sportów rakietowych. Do nich można zaliczyć m.in. HEAD, Babolat, Wilson czy Artengo. Gdzie można znaleźć torby squash? Decathlon zajmuje się sprzedażą produktów, przeznaczonych dla miłośników różnych sportów i wśród asortymentu marki można znaleźć też dedykowane torby i rakiety polecane do squasha.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SQUASH

Jak wybrać piłkę do squasha? Piłki do squasha - rodzaje piłek i ich oznaczenia

Jak wybrać piłkę do squasha? Piłki do squasha - rodzaje piłek i ich oznaczenia
SQUASH

Jak wybrać rakietę do squasha?

Jak wybrać rakietę do squasha?
SQUASH

Gra w squasha - na czym polega squash?

Gra w squasha - na czym polega squash?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu