WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak przechowywać i dbać o rakietkę do tenisa stołowego?

24 marzec 2022

Dbanie o rakietkę do tenisa stołowego to obowiązek każdego zawodnika, i to niezależnie od poziomu zaawansowania. Mimo że możliwości jest wiele, to nie wszyscy poświęcają czas na właściwe zabezpieczenie rakietki czy czyszczenie okładzin. Sprawdź, jak właściwie dbać o rakietki tenisowe i je odpowiednio przechowywać.

Jak przechowywać rakietkę do ping-ponga?

Jak dbać o rakietkę do tenisa stołowego? Posiadając własną paletkę do ping-ponga, nie można zapominać o jej odpowiednim przechowywaniu ‒ zwłaszcza gdy mamy sprzęt wysokiej jakości, którego wartość jest duża. Rakietki do ping-ponga stworzone z najlepszych desek i okładzin są podatne na działanie czynników zewnętrznych (promieni słonecznych, wysokiej i niskiej temperatury czy dużej wilgotności) i dlatego wymagają odpowiedniej ochrony. Jak prawidłowo trzymać paletkę do ping-ponga w domu? Według wskazań producentów sprzętu do tenisa stołowego rakietki należy przechowywać w suchym miejscu, najlepiej w temperaturze pokojowej.

Ping Pong - jak chronić rakiety do tenisa stołowego
Ping Pong – jak chronić rakiety do tenisa stołowego

Podstawową ochronę zapewnia specjalny pokrowiec do rakietki. Jego wybór nie powinien sprawić problemów, ponieważ gracze mogą wybrać albo wersję wyprofilowaną na kształt rakietki, albo w formacie prostokąta. Najprostsze modele w pierwszej z wymienionych opcji są najtańsze – ceny zaczynają się od nieco ponad 10 złotych. Przykładem takiego pokrowca jest Pongori TTC 100, który może pomieścić dwie rakietki. Niektóre pokrowce, jak chociażby Pongori TTC 130 mają dodatkową kieszeń na piłeczki. W tym przypadku w specjalnej kieszonce można schować nawet trzy piłeczki. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób trenujących czy biorących udział w zawodach, które odbywają się w różnych miejscach. Dzięki temu przewożenie rakietki i piłeczek jest wygodniejsze.

Jeśli chodzi o pokrowce w formie prostokąta, to w większości z nich również można przechowywać piłeczki, a ponadto mają one specjalne cienkie kieszenie na klucze, telefon czy dokumenty. Są niewiele droższe od pokrowców w kształcie rakietek. Jeden z tańszych modeli – Pongori TTC 500 kosztuje około 25 złotych. Bardziej zaawansowane modele, jak chociażby pokrowiec Tibhar Shanghai, mają dwie komory (mogą pomieścić nawet cztery rakietki) i są znacznie droższe, bo ich cena oscyluje w okolicach 90 złotych.

Czym czyścić rakietkę do tenisa stołowego?

Poza właściwym przechowywaniem rakietki do ping-ponga bardzo ważne jest również jej czyszczenie. Brak regularnej pielęgnacji sprawia, że okładziny stają się brudne, przez co nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim tracą swoje właściwości. Jak i czym czyścić rakietkę do ping-ponga, aby długo wyglądała jak nowa i zachowywała wysoki poziom przyczepności? Najlepiej postawić na środek czyszczący okładzinę rakietki w formie sprayu w zestawie z miękką gąbką. Tym preparatem można czyścić wszystkie rodzaje okładzin, a co istotne – nie zajmuje to dużo czasu. Wystarczy spryskać powierzchnię okładziny, chwilę odczekać, a następnie przetrzeć ją gąbką. Tę czynność należy powtórzyć na powierzchni drugiej okładziny.

Jak czyścić rakietę do tenisa stołowego
Jak czyścić rakietę do tenisa stołowego

Aby dodatkowo zabezpieczyć swoją rakietkę, warto zainwestować w taśmę ochronną do rakiety do tenisa stołowego. Oklejając nią brzegi rakietki, chroni się zarówno deskę, jak i okładzinę przed odklejaniem w wyniku otarć.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SPORT, TENIS STOŁOWY

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?
TENIS STOŁOWY

Jak wybrać stół do tenisa stołowego?

Jak wybrać stół do tenisa stołowego?
TENIS STOŁOWY

Jak serwować w tenisie stołowym?

Jak serwować w tenisie stołowym?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu