WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Strój do tenisa stołowego – jaką odzież wybrać na trening ping-ponga?

11 styczeń 2022
#PORADY

Dla większości osób grających w ping-ponga strój do tenisa stołowego nie jest na liście priorytetów zakupowych. Jednak planując regularne treningi czy starty w zawodach, warto o niego zadbać. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze koszulek i spodenek oraz co poza nimi kupić, aby posiadać kompletny strój do tenisa stołowego.

Zasady ping-ponga – jaki strój do tenisa stołowego możemy założyć?

Strój do tenisa stołowego powinien przede wszystkim być wygodny i nie krępować ruchów.

Piłeczki i rakietki, takie jak rakietka Gewo to nie całość wyposażenia gracza w tenisa stołowego. Koszulka i spodenki można umieścić na drugim i trzecim miejscu w zestawieniu najważniejszych elementów garderoby osoby uprawiającej tenis stołowy. Ważniejsze jest tylko obuwie. Tak jak w wielu innych dyscyplinach, tak i w przypadku ping-ponga warto postawić na odzież dostosowaną do potrzeb zawodników. Każda dyscyplina ma określoną dynamikę (poruszanie się, zakres ruchów itp.) i to właśnie pod nią produkowane są konkretne modele koszulek, spodenek czy butów. Obecnie można pokusić się o stwierdzenie, że obuwie i odzież do tenisa stołowego mają nie tylko nie przeszkadzać zawodnikowi w grze, ale nawet mu pomóc.

Dobra koszulka do ping-ponga powinna być wyprodukowana z materiałów syntetycznych (poliester lub poliester z domieszką elastanu) i mieć system odprowadzający pot na zewnątrz. Treningi, sparingi czy turnieje ping-ponga są zazwyczaj rozgrywane w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie – zwłaszcza w okresie zimowym – powietrze jest suche, a temperatura może być wysoka. W takich warunkach organizm mocniej się poci, a jeśli ten pot nie jest odprowadzony, to prowadzi do dyskomfortu fizycznego i psychicznego.

Z podobnych względów warto wybierać produkowane z takich samych materiałów spodenki do tenisa stołowego. Oczywiście zarówno koszulki, jak i spodenki powinny być dopasowane, ale nie mogą uwierać i powodować uczucia dyskomfortu podczas treningu ping-ponga. Trzeba mieć bowiem na względzie to, że jeśli już na etapie mierzenia ubrania, nie są one w pełni komfortowe, to w czasie aktywności fizycznej prawdopodobnie będą przeszkadzały jeszcze bardziej. W konsekwencji mogą powodować różnego rodzaju otarcia skóry czy nadmierny ucisk.

Trening ping-ponga to nie tylko świetna zabawa, ale także dobry sposób na zwiększenie wydolności i sprawności.

Strój do ping-ponga – czy marka ma znaczenie?

Spodenki i koszulki do tenisa stołowego nie muszą być drogie. Najwięcej trzeba zapłacić za produkty wiodących światowych marek w ping-pongu jak: Butterfly, Stiga, Andro, Padel czy Gewo. Zwłaszcza jeśli są to produkty z najnowszych kolekcji. Te marki niejako dają gwarancję wysokiej jakości, choć zawsze polecamy sprawdzenie metek z najważniejszymi informacjami na temat konkretnego produktu.

Jeśli chodzi o modele w przystępniejszych cenach, to one również mogą być wysokiej jakości i dostarczać pełnego komfortu podczas gry. Przykładem dobrej koszulki z technicznego materiału odprowadzającego wilgoć jest Artengo TENIS TTS 500 SOFT. Kolekcja odzieży do ping-ponga marki Artengo jest szeroka i z powodzeniem w jego ofercie powinni znaleźć coś dla siebie mężczyźni, kobiety i dzieci.

Zasady ping-ponga nie są zbyt skomplikowane, dzięki czemu swoich sił w tym sporcie może spróbować każdy.

Trening ping-ponga a strój – co poza koszulką i spodenkami?

Kompletny strój do tenisa stołowego to oczywiście nie tylko koszulka i spodenki. Dużą uwagę należy też zwrócić na dobór obuwia, a nawet skarpetek

Przeczytaj także: Jakie buty do ping-ponga najlepiej kupić.

Mimo że wielu osobom może wydawać się inaczej, skarpety mają bardzo duży wpływ na komfort poruszania się podczas treningu ping-ponga. Wprawdzie w tenisie stołowym zawodnicy nie pokonują długich dystansów, ale praca na nogach jest niezwykle istotna. Właśnie dlatego dobrze wybierać skarpety przeznaczone dla osób uprawiających tę dyscyplinę. Tego typu produkty są najczęściej wykonane z mieszanek materiałów, m.in. bawełny, poliestru i poliamidu oraz elastanu, dzięki czemu są elastyczne i dobrze trzymają się stopy. Zwykłe bawełniane skarpetki zaś mogą zwijać się i przesuwać podczas dynamicznych ruchów, a przez to obniżać komfort poruszania się zawodnika. Dodatkową, ale równie istotną kwestią, są stosowane systemy wentylujące stopę i odprowadzające pot.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SPORT, TENIS STOŁOWY

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?
TENIS STOŁOWY

Jak wybrać stół do tenisa stołowego?

Jak wybrać stół do tenisa stołowego?
TENIS STOŁOWY

Jak serwować w tenisie stołowym?

Jak serwować w tenisie stołowym?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu