WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Niezbędne Akcesoria na Podróż z Dzieckiem

09 wrzesień 2021

Podróżowanie z dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania. Bez względu na to, jaki wybierzemy kierunek wspólnej wyprawy, będziemy musieli zadbać o komfort, rozrywkę i bezpieczeństwo naszego potomka. Dotyczy to zwłaszcza maluchów, które jeszcze nie potrafią zająć się same sobą. W co więc powinniśmy wyposażyć, aby podróż przebiegła bezproblemowo?

Podróżowanie z dzieckiem

Podróż z dzieckiem wymaga przygotowania wielu dodatkowych akcesoriów. Część z nich ma za zadanie służyć dziecku jako rozrywka, inne natomiast są potrzebne do zapewnienia mu wygody i bezpieczeństwa. Niezbędne są także te akcesoria na podróż, które służą do zadbania o higienę naszej pociechy, czy też do karmienia. Oczywiście zestaw akcesoriów zależy od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko. Zobaczmy więc, w jakie akcesoria do podróży warto się wyposażyć, podróżując z dzieckiem. .

mama i córka wybierające się w podróż

Poduszka podróżna dla dziecka

Jeśli chcemy ułatwić naszemu dziecku zasypianie w trakcie podróży, zaopatrzmy je w poduszkę podróżną. Opatula ona kark i przytrzymuje głowę, gwarantując maluchowi wygodny sen. To akcesorium do podróży, jest świetnym wyborem. Decydując się na modele nadmuchiwane, zaoszczędzimy miejsce i łatwiej będzie nam zabrać poduszkę wszędzie ze sobą.

Kocyk na podróż

Bez względu czy mamy małe czy większe dziecko, kocyk to podstawa podróży z dzieckiem. Jak wiadomo, podczas snu, temperatura ciała delikatnie spada. Nasze dziecko doceni na pewno możliwość okrycia się. Dodatkowo kocyk daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, a przy okazji poprawia jego komfort i ułatwia zasypianie.

Sprawdź – KOC POLAROWY – QUECHUA

Apteczka

Pamiętajmy także o apteczce. Jest to jedno z najważniejszych akcesoriów na podróż z dzieckiem. W podróży może nas spotkać wiele niespodziewanych sytuacji, w których posiadanie zestawu pierwszej pomocy może okazać się nieocenione. To pozycja obowiązkowa przed każdą wyprawą.

Kosmetyczka podróżna

Z pewnością przyda się także kosmetyczka podróżna, która pomieści wszystkie niezbędne akcesoria do higieny. Wraz z nią nie zapomnijmy o niewielkim, zwijanym ręczniku. Przyda się, gdy coś się nam rozleje lub gdy zajdzie potrzeba wytarcia rąk. Jeśli natomiast chcemy mieć niektóre akcesoria pod ręką, zaopatrzmy się w torbę biodrówkę.

Odzież na nagłe zmiany pogody

Niezależnie od tego na jak długo i dokąd się wybieramy, zawsze warto mieć ze sobą zestaw odzieży dla dziecka, która uchroni przed deszczem, wiatrem, chłodem, czy też intensywną ekspozycją słoneczną. Co zatem spakować? Na pewno kurtkę przeciwdeszczową, polar lub softshell oraz czapkę dla dziecka.

dziewczynki spacerujące w bluzach i rękawiczkach

Buty na wspólne wędrówki

Dziecięca stopa szybko rośnie, stąd może wydawać się, że zakup różnych rodzajów butów sportowych to zbędny wydatek. Należy jednak pamiętać, że nim wyruszymy we wspólną podróż, niezbędne jest wyposażenie pociechy w buty, które zapewnią nie tylko komfort, ale i będą dostosowane do nawierzchni i długości wędrówek, jakie planujemy oraz do warunków pogodowych. Po kupnie tego, jakże ważnego, akcesorium na podróż, dziecko będzie cieszyło się każdą chwilą podróży. Odpowiednie obuwie pomoże zapewnić bezpieczeństwo (np. dzięki zapewnieniu odpowiedniej przyczepności, czy usztywnienie kostki) i zdrowie malucha (choćby pozwalając chronić stopy przed przemoczeniem).

Dodatkowe akcesoria

Przed wyruszeniem w podróż warto też wyposażyć się w torbę termiczną, w której możemy przechowywać schłodzone napoje lub posiłki. Przyda się ona w upalne dni. Dość wygodne są także składane kubeczki turystyczne, które nie zajmują miejsca.

Wspólne wyjazdy to okazja do poznawania świata i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Przed wyruszeniem warto zastanowić się, jakie aktywności wybierzemy i wyposażyć się w odpowiedni sprzęt sportowy dla dzieci.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DLA RODZICÓW

Rozgrzewka na wf - przykładowe zestawy ćwiczeń rozgrzewających dla dzieci

Rozgrzewka na wf - przykładowe zestawy ćwiczeń rozgrzewających dla dzieci
DLA RODZICÓW

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!
DLA RODZICÓW, HULAJNOGI

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu