WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Co zobaczyć w Krakowie? Poznaj 5 najlepszych miejsc w mieście królów!

08 czerwiec 2020
#PORADY

Kraków znajduje się na południu naszego kraju, słynie z niezwykłej tradycji i niesamowitych zabytków – to prawdziwa gratka dla miłośników historii Polski i różnego rodzaju architektury.Co warto zobaczyć w mieście królów? Zapoznaj się z naszym artykułem i przeczytaj o najlepszych miejscach, które warto odwiedzić w Krakowie!


Co warto zobaczyć w Krakowie – najpierw warto odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu

Od czego zacząć zwiedzanie Krakowa? Wycieczkę najlepiej rozpocząć od zwiedzania wyjątkowego zabytku jakim jest Zamek Królewski na Wawelu. To wyjątkowy renesansowy obiekt, który położony jest na Wzgórzu Wawelskim, na przestrzeni wieków był wielokrotnie rozbudowywany i odnawiany. Największe wrażenie w zamku sprawiają reprezentacyjne komnaty królewskie, skarbiec koronny i zbrojownia. .

Oprócz zamku możemy jeszcze odwiedzić Katedrę Wawelską, w której miały miejsce koronacje królów Polski. Znajdują się tu też grobowce m.in. św. Stanisława ze Szczepanowa i innych biskupów krakowskich aż po czasy współczesne, jak również pomniki królów od Władysława I Łokietka do Stanisława Leszczyńskiego.

Ciekawe Miejsca w Krakowie – Smocza Jama – obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Krakowa

Do największych atrakcji w Krakowie należy Smocza Jama, czyli jaskinia krasowa, do której po prostu trzeba się wybrać! Z jaskinią wiąże się legenda o Smoku Wawelskim. Od 1972 roku przed wejściem do jaskini znajduje się rzeźba smoka autorstwa Bronisława Chromego. Jama cieszy się ogromną popularnością wśród turystów!

Zwiedzanie jaskini odbywa się tylko w jednym kierunku. Główna trasa jamy stanowi 82 metry długości, rozpoczyna się na terenie zamku na Wawelu. Wyjście znajduje się poza obrębem murów zamku, w pobliżu koryta Wisły. Pozostałe części Smoczej Jamy są niedostępne dla turystów.

Co warto zobaczyć w Krakowie – Podziemny rynek ze świetnymi wystawami i zachowaną architekturą

Wycieczka do Krakowa musi obejmować zwiedzanie podziemnego rynku, który znajduje się pod wschodnią częścią płyty Rynku Głównego. Prace budowlane nad tym powstaniem tego miejsca trwały 5 lat, w 2010 roku zostało oficjalnie otwarte i od tamtej pory cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów.

Co można zobaczyć w podziemnym rynku? Każdy, kto odwiedzi to miejsce może liczyć na dwie wystawy – stałą i czasową, które zawierają znakomite ekspozycje dostosowane do oczekiwań nawet najbardziej wymagających osób. Pod ziemią ogromne wrażenie robi również zachowana architektura.

Aquapark w Krakowie zapewni mnóstwo rozrywki dla całej rodziny!

Podczas wizyty w Krakowie koniecznie należy wybrać się do jednego z największych aquaparków w Polsce, który zagwarantuje doskonałą zabawę i wypoczynek pośród wielu  wodnych atrakcji. Na jakie atrakcje możemy liczyć w tym aquaparku? Możemy do nich zaliczyć między innymi: wiele zjeżdżalni o różnej wysokości, rwącą rzekę, która zapewni dużą dawkę emocji oraz wyspę piratów z  chlapiącymi wodą zwierzakami, statkiem pirackim z wodnymi armatkami i trzema małymi zjeżdżalniami.

Na terenie parku wodnego można też pływać w świetnie przygotowanych tory do pływania, które sprostają wymaganiom nawet zawodowym pływakom. Osoby lubiące aktywność fizyczną mogą tam również ćwiczyć aquafitness. Jeżeli będziemy chcieli odpocząć i zregenerować się, wtedy warto skorzystać z jacuzzi lub sauny.

Ogród doświadczeń i parki w Krakowie

Co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie? Znakomitym miejscem do spędzenia wolnego czasu w Krakowie jest Ogród doświadczeń, w którym dzieci i dorośli mogą poznać wiele ciekawostek dotyczących technologii i tego, jak działa otaczający nas świat. Ponadto w tym miejscu często są organizowane różne pikniki naukowe i spotkania z interesującymi ludźmi. Najlepiej wybrać się tam w weekend, ponieważ wtedy będziemy mogli liczyć na najwięcej atrakcji!

Jeżeli lubisz spędzać czas aktywnie z pewnością warto się wybrać do Parku Bednarskiego lub Park im. H. Jordana, w których można pojeździć na rowerze w otoczeniu pięknych drzew, krzewów i roślinności. W tych parkach można też uprawiać slow jogging czy bieganie, swoje miejsce znajdą też najmłodsi, którzy będą chcieli jeździć na hulajnodze lub pograć w badmintona

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING, SPORT W ŻYCIU

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach
TURYSTYKA / TREKKING

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?
TURYSTYKA / TREKKING

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu