WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak dobrze przygotować się na wiosenne wędrówki w lesie?

24 maj 2019
#PORADY

Na przełomie maja i czerwca wiosna w lesie rozkwita. Drzewa i krzewy pięknie się zielenią, a las mieni się wyrazistymi i soczystymi kolorami. Powietrze jest dobrze natlenione, a mieszkańcy dziczy są wyraźnie aktywni. Wszystko to zachęca do spędzenia czasu na łonie natury, odwiedzenia lasu i podpatrywania jego dzikich mieszkańców.

Pamiętajmy jednak o odpowiednim wyposażeniu – to dobry moment, aby sprawdzić produkty marki Solognac, które zapewnią zarówno wysoką jakość, jak i wygodę użytkowania.

Fot 1. Material własny | Przygotuj się na wędrówkę!

W lesie o tej porze roku to ptaki najgłośniej obwieszczają swój okres godowy. Możecie je podpatrywać wykorzystując do obserwacji wodoodporną lornetkę, która zapewni nie tylko jasny, przejrzysty obraz, ale również nie zaparuje od środka wskutek nagłej zmiany temperatury otoczenia.  Najlepiej jest poszukać leśnych ambon, które zapewniają naturalną możliwość wtopienia się w otoczenie.

Fot 2. Materiał własny | Lornetka zapewnia przejrzysty obraz

Ze stanowiska widokowego będziecie mogli robić zdjęcia i podpatrywać wykoty saren,  loch, lisów i zajęcy, dlatego zalecamy zachowanie ciszy, aby nie wystraszyć obserwowanych zwierząt. Aparaty fotograficzne możecie umieścić w plecaku wyposażonym w szczelny pokrowiec maskujący, który ochroni go przed niepogodą. Przyczepić do niego możemy specjalną kieszeń, która zapewni bezpieczny transport delikatnego sprzętu fotograficznego czy map.

Fot 3. Materiał własny | Zabierz ze sobą pojemny plecak!

Gdy już zobaczymy wszystko co nas interesuje, wybierzmy się po prostu na spacer dzikimi ścieżkami. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzi się lekka i oddychająca koszulka w kolorach maskujących, w komplecie ze spodniami z rozciągliwej, bezszelestnej tkaniny z nakolannikami.

Fot 4. Materiał własny | Możesz skorzystać z bezszelestnej koszulki

Odwiedźmy mokradła, gdzie swoje królestwo mają płazy. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu się również przed owadami. Sprawdźcie specjalny komin maskujący Solognac, który w zestawie z czapką z daszkiem lub kapeluszem na głowie sprawi, że będziecie całkiem niewidoczni, co pozwoli na dokładne przyjrzenie się życiu tych zwierząt.

Fot 5. Materiał własny | Odpowiednią ochroną przed owadami będzie komin

Pasjonaci leśnych wędrówek mogą przechadzać się leśnymi ścieżkami w poszukiwaniu tego, co oferuje las za kolejnym krzewem czy pagórkiem.  Pamiętajmy, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ma świetny wpływ na nasze zdrowie. Leśne powietrze doskonale dotlenia i wzmacnia odporność naszych organizmów.

Wiosna w lesie jest piękna – skorzystaj z jej uroków! 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?
TURYSTYKA / TREKKING, SPORT W ŻYCIU

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach
TURYSTYKA / TREKKING

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu